Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Italijos pilyje vestuves iškėlusi Kristina Kaikarienė sulaukė lietuvės kaltinimo dėl idėjos vagystės

Kristina Kaikarienė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Kristina Kaikarienė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Italijoje gyvenanti Dovilė Rutkauskaitė nusivylė bendradarbiavimu su garsia vestuvių planuotoja Kristina Kaikariene. Pati vestuves svečioje šalyje lietuviams organizuojanti mergina tikėjosi, kad puotą lietuvių porai ji su K.Kaikariene kurs kartu, o išgirdusi, kad garsi moteris vestuves surengė savarankiškai, pasipiktino. Tuo tarpu K.Kaikarienė Žmonės.lt sakė siūliusi Dovilei pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, tačiau, anot jos, ši atsisakė.

Visą bendravimo su K.Kaikariene istoriją D.Rutkauskaitė aprašė socialiniame tinkle „Facebook“. Čia ji rašė:
 
„Truputį papletkinsiu. Visai neseniai pradėjau dirbti su Lietuvos rinka, organizuojant vestuves Italijoje. Ilgą laiką gyvenu trijų regionų sankirtoje tarp Lacijaus, Toskanos ir Umbrijos. Žinau visas vietas, todėl galiu pasiūlyti įspūdingas vietoves: pilis, senovines vilas, regioninę tipišką ir prabangią virtuvę, bei unikalias ceremonijas ir reginius, kuriuos šiaip sunku būtų pamatyti. Ir kas svarbiausia – viskas už prieinamą kainą, nes asmeniškai pažįstu savininkus. Italijoje daug gražių vietų, bet gyvendama čia galiu lengvai viską surasti ir patikrinti. Tai ypač svarbu šiuo laikotarpiu, kai Italijoje didelė ekonominė krizė ir reikia būti atsargiems.

Suabejojau jos patirtimi ir profesionalumu, o šis poelgis mano nuojautą patvirtino. Tik keista, kad moteriai metuose trūksta orumo ir nors šiek tiek išdidumo… Juk visas personalas Italijoje žino, kokiu būdu ji ten pateko – apgavusi mane.

Žinodama, kokias kokybiškas paslaugas galiu pasiūlyti lietuviams, pati būdama Italijoje nusprendžiau bendradarbiauti su vestuvių planuotoja Lietuvoje – Kristina Kaikariene. Ir čia greit susidūriau su lietuviško „verslo subtilybėmis“: bandėme kartu sukurti įspūdingą šventę jaunavedžiams, kurie į vestuves pilyje pasikviestų dar 70 svečių. Dariau viską iš širdies ir pateikiau geriausią variantą, visą reikalingą informaciją ir siūlymus, kad galiu pasirūpinti viskuo: nuo paėmimo iš/iki oro uosto, svečių nakvyne, visais vestuvių reikalais, bei degustacinės kelionės suorganizavimu papildomai. 

Vieną dieną sulaukiau skambučio iš pilies, kurioje turėjo vykti vestuvės, savininkų. Jie buvo be galo nustebę, nes K.Kaikarienė atvyko pas juos ir tiesiog „apėjo“ mane. Neturėjau, ką atsakyti, kai manęs savininkai paklausė: „Ar toks Jūsų tautiečių verslo supratimas?“ Likau priblokšta. Kodėl vestuvių planuotoja nesiūlė ir neieškojo savo vietų jaunavedžiams? Išvada peršasi, kad visiškai neturėjo, ką pasiūlyti, o mano variantas buvo geriausias ir labiausiai užtikrintas: patogus susisiekimas, gražūs viešbučiai, dieviškas maistas, galimybės paturistauti. 

Suprantu, kad biznis yra biznis, pinigai jai svarbiausia, kam dalintis ir papildomai vargintis paieškose, kai gali tiesiog pasisavinti kitų patirtimi užmegztus kontaktus ir gautus išskirtinius pasiūlymus? 

Suabejojau, jos patirtimi ir profesionalumu, o šis poelgis mano nuojautą patvirtino. Tik keista, kad moteriai metuose trūksta orumo ir nors šiek tiek išdidumo… Juk visas personalas Italijoje žino, kokiu būdu ji ten pateko – apgavusi mane. Įdomu, ar ji tuo didžiuojasi, ar tokia jos verslo etika? Galų gale, kaip ji reprezentavo lietuvius šiuo atveju? Suprantu, kad biznis yra biznis, pinigai jai svarbiausia, kam dalintis ir papildomai vargintis paieškose, kai gali tiesiog pasisavinti kitų patirtimi užmegztus kontaktus ir gautus išskirtinius pasiūlymus? Turbūt toks „profesionalumas“ reikalauja nemažos patirties… 

Šioje situacijoje, man tik gaila jaunavedžių, kurie net išvykę iš Lietuvos galės džiaugtis tik lietuviška programa, o ne pilies atmosferai tinkančia programa itališkame stiliuje. Tai, ko dažniausiai ir tikisi jaunavedžiai, vykdami tuoktis į Italiją – itališkos klasės ir tai, ko kitur nepamatytų. O ir nebūtų reikėję juokint italų, “kad taupo tiek (tik čia ne taupymas, o būtent bereikalingos išlaidos), kad viską veža iš Lietuvos – tai kam tada važiuoja į Italiją?” 

Natūralu, kad nepažįstant žmonių ir bendraujant tik per vertėją negali gauti norimo rezultato. Todėl manau, vien dėl žymaus vardo, vestuvių planuotojos samdytis neverta. Ir ši istorija gryniausias įrodymas. Taip, kad kreipkitės į mane, nes jeigu mano vietas taip noriai kopijuoja, tai, matyt, yra dėl ko ir verta;) Ciao ciao.“

Žmonės.lt susisiekus su D.Rutkauskaite, ji patikino, kad K.Kaikarienė į ją kreipėsi internetu – išsiklausinėjo apie vestuvėms tinkamas vietas, kainas. „Apie vietą papasakojau aš, susakiau kainas aš, pristačiau šią vietą aš, o ji pasinaudojo, - Žmonės.lt sakė D.Rutkauskaitė. – tikėjausi bendradarbiauti, organizuoti, viską daryti.“

Tačiau paklausta apie galimą sutartį su K.Kaikariene ar sutartą atlygį, mergina neatsakė.

K.Kaikarienė: „Ji sakė, kad bendradarbiauti nenori“

Žmonės.lt susisiekė ir su K.Kaikarienė, kuri šiuo metu yra Italijoje – rūpinasi, kad čia surengtos vestuvės praeitų sklandžiai. Jaunavedžiai ten ir švenčia būtent šeštadienį. Vestuvių planuotoja Žmonės.lt pripažino bendravusi su D.Rutkauskaite, tačiau kad puotą jos rengs kartu, tikino, nebuvo tartasi.

Aš jai siūliau pasirašyti sutartį. Sakiau, kad jeigu ji nori, galime bendradarbiauti, taip ji gautų procentą nuo mano atlygio, o ji sakė, kad bendradarbiauti nenori. 

Situaciją Italijoje esanti K.Kaikarienė pakomentavo glaustai: „Aš jai siūliau pasirašyti sutartį. Sakiau, kad jeigu ji nori, galime bendradarbiauti, taip ji gautų procentą nuo mano atlygio, o ji sakė, kad bendradarbiauti nenori. Šiaip ji pilyje neturi jokio kontrakto ar ekskliuzyvo – tai pirmos pilyje surengtos vestuvės.“

Vėliau K.Kaikarienė perdavė žodį pilies, kurioje aidi puota, teisininkui Claudio. Šis Žmonės.lt pakartojo, kad šeštadienį čia šokamos pirmosios vestuvės ir, anot jo, D.Rutkauskaitė, matyt, kažką ne taip suprato.

„Mes neturime jokio kontrakto su jokiomis vestuvių planuotojomis – visas jas pakviesime į mūsų atvirų durų dieną jau kitą savaitę. Dovilė yra bendravusi su pilies šeimininkais – kalbėjo apie galimą bendradarbiavimą, tačiau turbūt kažką ne taip suprato, nes su niekuo nepasirašėme jokių sutarčių. Kristina į mus kreipėsi pati, savarankiškai. Nežinau, ar ji dirbo viena, ar su kažkuo, tačiau maloniai ją priėmėme ir šiandien čia vyksta pirmos vestuvės“, - sakė teisininkas. 

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Kristina Kaikarienė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Kristina Kaikarienė

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt