Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Išsipustę operos gerbėjai Naujus metus pasitiko „Bohemos“ premjeroje

Operos „Bohema“ premjeros svečiai
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Operos „Bohema“ premjeros svečiai
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Naujųjų metų akcentu Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre tapo Giacomo Puccini operos „Bohema“ premjera. Pasiklausyti operos ir taip pasitikti 2016-uosius metus į teatrą susirinko gausus pasipuošusių žiūrovų būrys.

„Bohemos“ režisierė ir pastatymo koncepcijos autorė – Cristina Mazzavillani Muti, dirigentas Nicola Paszkowski. 

Palydėti senuosius 2015-uosius ir pasitikti naujus 2016 metus išsipustę operos gerbėjai į teatrą skubėjo nuo 18 val. Po valandos nuskambėjo pirmieji operos garsai.

Vakaro metu susirinkusiai publikai pasirodė itališkoji solistų sudėtis – jauni dainininkai. Gruodžio 31-ąją dainavo Benedetta Torre, Maria Mudryak, Alessandro Scotto Di Luzio, Matias Tosi, Daniel Giulianini, Luca Dall’Amico, Giorgio Trucco, Graziano Dalla Valle, Ivan Merlo. 

„Bohemos“ spektakliui šventinio vakaro metu akompanavo R.Muti įkurtas Luigi Cherubini jaunimo orkestras, dirigavo su R.Muti dirbantis dirigentas N.Paszkowsky.

Martyno Aleksos nuotr./Opera „Bohema“
Martyno Aleksos nuotr./Opera „Bohema“

Vienas Ravenos festivalio vadovų Angelo Nicastro papasakojo, jog „Bohema“ Ravenoje buvo dalis trilogijos: ją greta operos spektaklio sudarė sceninis divertismentas „Mimì é una civetta“ („Mimi – koketė“) operos temomis, aranžuotomis ir atliekamomis roko, populiariosios muzikos ir čigoniškojo džiazo stiliais, bei G.Puccini arijų rečitalis.

Režisierė Cristina Mazzavillani Muti repetavo ir su lietuviškąja solistų sudėtimi, o paklausta, kuo skiriasi italų ir lietuvių dainininkai, atsakė: „Tik tarimu.“ Tiek italai, tiek lietuviai dainuoja tą pačią G.Puccini muziką, o geras dainavimas tautybės neturi.  

Beje, rengdamasi premjerai Vilniuje, italų režisierė rado laiko aplankyti ir Aušros Vartų Mergelės Marijos ikoną, mat žavisi Lietuvos sostinės paveldu. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt