Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ispanijoje gyvenanti lietuvė Danguolė Pečiukonytė-Chuan Font: „Tik leiskite apšilti kojas – visas jus ten ištekinsiu“

Danguolė Pečiukonytė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Danguolė Pečiukonytė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Šį sekmadienį TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ bus galima vadinti komplimentų sekmadieniu. Juos visoms lietuvaitėms pažers dešimt metų su ispanu gyvenanti bei neseniai į Kataloniją atsikrausčiusi Danguolė Pečiukonytė-Chuan Font. Moteris garantuoja, kad lietuvės – nuostabiausios moterys.

Lietuvaitės nuveikia daug daugiau

„Pasirūpinti vaikais, vyru, namais, savimi ir darbu – mūsiškės spėja suktis greičiau negu daugelis pietiečių. Pavyzdžiui, Ispanijoje dar iki šių dienų buvo įprasta, kad moteris augina vaikus, rūpinasi namais ir dėl kitų dalykų nesuka galvos: daugeliui moterų vis dar sunku pradėti gyventi kitu ritmu. Tuo metu lietuvėms tai įprasta: jos išsilavinusios, talentingos, daugelyje sričių lipančios vyrams ant kulnų“, – pastebi Danguolė. Vis dėlto ji mano, kad persidirbti nereikėtų. „Kad moteris sužydėtų, ji turi būti lepinama. To lietuvėms trūksta. Elementarus pavyzdys: štai Palangos paplūdimyje matome, kaip moterys stovi su vaikais ant rankų, o vyrai šalia geria alų. Tuo tarpu Ispanijoje merginos deginasi ir geria pinakoladą, kol vaikais pasirūpina vyrai“, – Ispanijos užkulisius laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai Kristinai Rimienei atskleis pašnekovė.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Danguolė Pečiukonytė-Juan Font
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Danguolė Pečiukonytė-Juan Font

Reikalavimai išvaizdai Lietuvoje – aukščiau standartų

Dar vienas Danguolės komplimentas lietuvėms – puiki išvaizda. Vis dėlto moteris pastebi, kad Lietuvoje jai keliami ypač dideli reikalavimai. „Mes bijome valgyti, bijome džiaugtis gyvenimu, nors beveik visos čia atrodo kaip nuo podiumo nužengusios: lieknos, pasitempusios, švytinčios. Manau, kad lietuviai vyrai per daug išlepinti. Toje pačioje Ispanijoje, kur vyrų yra gerokai daugiau ir merginos turi iš ko rinktis, moterys yra mylimos tokios, kokios yra: niekas net nedrįsta prikaišioti joms antsvorio ar kitų trūkumų, mylima pati moters esybė... Savo draugėms aš visada sakau – tik leiskite man apšilti ten kojas ir aš jus visas ištekinsiu“, – šypsosi pašnekovė.

Kaip ispanai auklėja vaikus

Ilgą laiką pedagoge dirbusi moteris lietuvėms turi ir pastabų. Tiesa, jos skirtos ne tik mamoms, bet ir tėčiams. „Mūsų mokyklose yra problema – tėvai visiškai nebegerbia mokytojų, taigi jų ima negerbti ir vaikai. Vaikai gali praleidinėti ištisas savaites pamokų, o tėvai, net turėdami problematišką vaiką, leidžia sau neateiti į susirinkimus. Ispanijoje tai niekada nebūtų toleruojama. Labai daug metų stebėjau situaciją ir žinau, kad mokykla yra tik antroje vietoje – didžiausią įtaką vaiko auklėjime ir paruošime gyvenimui vis dėlto turi šeima. Privalome skirti jai daugiau laiko“, – akcentuoja buvusi dailės mokytoja.

Algio Kriščiūno nuotr./Kristina Rimienė
Algio Kriščiūno nuotr./Kristina Rimienė

Elegancija gali būti įgimta

Lietuvaites taip išgyrusi Danguolė pati yra puikus pavyzdys kitoms: visada pasitempusi, pasipuošusi, elegantiška ir išskirtinai maloni. „Kaip šias savybes išsiugdyti?“, – smalsaus laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Kristina Rimienė. „Tai kuriama nuo vaikystės. Visų pirma, viskas turi sklisti iš vidaus – tas noras dalintis grožiu su pasauliu. Toliau yra šeimos įtaka: štai mano tėvelis buvo šokių mokytojas – visada primindavo mums apie laikyseną, o pats neišeidavo į miestą be elegantiškos skrybėlės. Taip pat ir mamytė“, – savo auklėjimą prisimins žavioji Danguolė Pečiukonytė-Chuant Font.

Šį sekmadienį 10 val. TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ Danguolė papasakos, ką reiškė per pirmą pasimatymą mylimojo ispano jai padovanotas žiedas bei kodėl moteriai reikia sakyti komplimentus, o laidos rubrikoje „Patarimas“ bus netgi galima išmokti neįprastą komplimento formą – komplimentą masažu. Žinoma, kokie komplimentai be gėlių – idėją gaiviai krokų kompozicijai pasiūlys laidos vedėja ir floristikos dizainerė Kristina Rimienė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt