Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Išgarsėjusio „Pajiešmenių Brass“ orkestro vadovas – Čiorno pravardę turėjęs hipis Vytautas Bičkauskas

 Vytautas Bičkauskas ir „Pajiešmenių Brass“
Viganto Ovadnevo ir asmeninio albumo nuotr. / Vytautas Bičkauskas ir „Pajiešmenių Brass“
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Pučiamųjų orkestras „Pajiešmenių Brass“ iki šiol negali patikėti savo sėkme muzikiniame projekte „Vario audra“. Iš mažo, vos apie 500 gyventojų turinčio Šiaurės Lietuvos miestelio kilęs kolektyvas sužavėjo televizijos žiūrovus pozityvia energija ir nurungęs konkurentus tapo nugalėtoju.

„Laimėti – tiesiog puikus jausmas. Dar prieš prasidedant projektui sakėme, kad jei jau žlugsime, tai visai blogai bus nuo pat pradžių. Esame išskirtiniai, kitokie.

Bijojome likti nesuprasti, bet taip neatsitiko. Ir ačiū už tai visiems“, – Žmonės.lt džiugių emocijų neslėpė „Pajiešmenių Brass“ orkestro vadovas, trombonininkas Vytautas Bičkauskas (64).

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./„Vario audra“ superfinalas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./„Pajiešmenių Brass“ projekto „Vario audra“ superfinale užėmė pirmąją vietą

TAIP PAT SKAITYKITE: „Vario audros“ finale pergalę šventė Pajiešmenių „Brass“ orkestras 

Netrukus 65-ąjį gimtadienį švęsiantis Vytautas projekte Zitos Kelmickaitės ir kitų komisijos narių ne kartą buvo pavadintas hipiu. Ilgi plaukai – jau daugelį metų yra išskirtinis muzikanto bruožas.

Dar jaunystėje už varno juodumo plaukus ir vešlią barzdą jis buvo gavęs Čiorno pravardę.

Asmeninio albumo nuotr./Vytautas Bičkauskas
Asmeninio albumo nuotr./Vytautas Bičkauskas jaunystėje

Ir nors šiandien jie jau nusidažė sidabru, Vytautas liko ištikimas savo įvaizdžiui ir keisti šukuosenos tikrai neketina.

„Visuomet buvau truputį kitoks. Vos grįžęs iš armijos užsiauginau plaukus. Kiek aš kritikos dėl tų plaukų anksčiau sulaukdavau, oi, patikėkite... Sakydavo, o, tas apžėlęs – tai pasiutęs žmogus turbūt. Gal ir buvau truputį pasiutęs. Gal ir tebesu. Bet man taip smagiau“, – juokėsi jis.

Vytautas užsiminė sykį sulaukęs prašymo apsilankyti kirpykloje.

„1974 metais atvažiavęs į Pasvalį dirbau kultūros sistemoje. Mano direktorių išsikvietė viršininkas, sako jam, koks čia baisuoklis dirba? Direktorius sako, Vytuk, prašau tavęs, bent truputį pasitrumpink“, – šiandien su šypsena prisimena Vytautas.

Asmeninio albumo nuotr./Vytautas Bičkauskas
Asmeninio albumo nuotr./Vytautas Bičkauskas
Asmeninio albumo nuotr./Vytautas Bičkauskas (kairėje)
Asmeninio albumo nuotr./Vytautas Bičkauskas (kairėje)

Kovo mėnesį pučiamųjų orkestras „Pajiešmenių Brass“ švęs savo 6-ąjį gimtadienį. Šiuo metu kolektyvą sudaro apie 20 narių, dauguma jų – 14–15 metų moksleiviai, keli studentai. Šiandien prisiminęs orkestro veiklos pradžią Vytautas šypsosi – tuomet nei jis, nei jo mokiniai negalėjo net įsivaizduoti, kad po kelerių metų galės džiaugtis pergale televizijos projekte.

Pasak Vytauto, pirmiausia susikūrė pats orkestras ir tik vėliau jis sulaukė pasiūlymo jam vadovauti.

„Pradžioje sakiau, kam jums čia aš toks baisus senas apžėlęs ilgaplaukis reikalingas. Bet jie labai norėjo, kad būčiau vadovu. Tuomet dar buvau susilaužęs koją, tai atvažiavo pas mane su gėlėm ir išsivežė su ramentais. Gražiai pabendravom ir sakau, na gerai, dirbkim, chebra“, – vadovavimo „Pajiešmenių Brass“ orkestrui prisiminė Vytautas.

Tuomet orkestras repetuoti ėmė Pajiešmenių kultūros namuose. „Kas kur įsikurdavo – ir fojė, ir koridoriuje, kai kurie net tualete repetuodavo. Visi kultūros namų kampai būdavo pilni muzikos“, – sakė orkestro vadovas.

Asmeninio albumo nuotr./„Pajiešmenių Brass“ repeticija
Asmeninio albumo nuotr./„Pajiešmenių Brass“ repeticija

Pradžioje visi jie tiesiog susirinkdavo smagiai praleisti laiką, pagroti. Tačiau apie gerą darbą galiausiai išduoda rezultatai. Pastarieji metai orkestrui buvo kaip niekad sėkmingi. „Pajiešmenių Brass“ respublikiniame pučiamųjų orkestrų konkurse užėmė antrąją vietą, mėgėjų meno kolektyvų konkurse pelnė „Aukso paukštės“ apdovanojimą.

„Taip ir užsikabliavome. Ėmėme dalyvauti įvairiose muzikinėse stovyklose, vis dažniau pasirodydavome įvairiuose rajono renginiuose. Turėjome pasirodymą „Lėlės“  teatre su trupe iš Argentinos, liepos mėnesį buvome išvykę koncertuoti į Prancūziją. Galiausiai sulaukėme kvietimo dalyvauti televizijos projekte“, – sakė jis.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./„Vario audra“ superfinalas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./„Vario audra“ superfinalas

Pasak Vytauto, sėkmė „Vario audroje“ jiems – didelė motyvacija nesustoti. „Prieš porą metų apie tokius projektus būtume tik pasvajoję. Viskas atrodė taip toli... Kaip iki Mėnulio“, – kalbėjo Vytautas.

LRT eteryje „Pajiešmenių Brass“ orkestras koncertavo su „Antikvariniais Kašpirovskio dantimis“. „Labai su jais susidraugavome. Mums patiko grupės energija, jų jaunatviškumas, tas judesys, kokį jie sugeba užkurti“, – pasakojo pašnekovas.

Su „Antikvariniais Kašpirovskio dantimis“ orkestras netrukus surengs ir dar vieną bendrą pasirodymą. Kartu į sceną jie lips sausio 29 dieną Kauno „Žalgirio arenoje“ per M.A.M.A. muzikos apdovanojimus.

VIDEO: Antikvariniai Kašpirovskio Dantys & "Pajiešmenių Brass“ orchestra - Į Venesuelą
 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt