Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Išdidų Kauną sveikino ir pramogų pasaulio atstovai

Kaunas džiūgavo
Teodoro Biliūno nuotr. / Kaunas džiūgavo
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Stereotipus laužantys muzikos padūkėliai „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, Lietuvos šokių muzikos korifėjai „Golden Parazyth“, būgnų virtuozas Gintas Gascevičius ir kitų kultūros bei šou verslo atstovai trečiadienio vakarą sveikino kauniečius su tuo, kad miesto valdžios atstovų parengtas projektas „Šiuolaikinė sostinė“ pelnė Kaunui 2022–ųjų Europos kultūros sostinės titulą.

„Turėjome paruošę kūrinį ir tam atvejui, jei finale Kaunas būtų nusileidęs Klaipėdai. Beje, savo repertuare turime vieną dainą apie jūrą ir dvi – apie Kauną“, – juokdamiesi pasakojo grupės „Auksiniai Kašpirovskio dantys“ nariai, pridurdami, jog nesvarbu, kuris šalies miestas taps oficialia kultūros sostine – esmė, kad laurais vis tiek pasipuoš Lietuva.

„Laimėjo kultūra. O mes kaip dirbome, taip dirbsime“, – apie Europos kultūros sostinės rinkimus sakė aktorius Egidijus Stancikas.

Kauno vadovų delegacija rezultatų paskelbimo laukė Kultūros ministerijoje. Ruošiantis reikšmingam įvykiui, nuspręsta šventę surengti ir miestiečiams. Rotušės aikštėje susirinkusieji pakviesti pasigėrėti pasaulinį pripažinimą pelniusio menininko Tado Černiausko specialiai šiai progai paruošta įspūdingo dydžio instaliacija „Black Ballons“. Ji turėjo būti dviejų aukštų, bet dėl trečiadienį Kaune pakilusio stipraus vėjo ją teko pakoreguoti. Artimiausiu metu iš Kauno ši instaliacija iškeliaus į Veneciją, Niujorką, Vankuverį ir Taipėjų.

Pagrindinėje miesto viešojoje erdvėje surengtas ir koncertas, vyko būgnininkų performansas.

Dėl Europos kultūros sostinės vardo pirmame etape varžėsi šeši Lietuvos miestai. Įvertinus jų pateiktus projektus, nuspręsta į finalą pakviesti Kauno ir Klaipėdos vizijų rengimo komandas.

Tarptautinei komisijai pateikti dokumentai analizuoti atsižvelgiant į šešis kriterijus.

Iš viso per visą istoriją Europos kultūros sostinėmis buvo paskelbta 60 miestų. Vilnius šiuo garbingi titulu didžiavosi 2009-aisiais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt