Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Irma Jurgelevičiūtė jai brangią poetę palydi šilčiausiais prisiminimais: „Mirė tik kūnas, jos siela visada bus gyva“

Irma Jurgelevičiūtė
„Nepozuotos akimirkos“ nuotr. / Irma Jurgelevičiūtė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Dainininkė Irma Jurgelevičiūtė pirmadienį pagerbė garsią poetę, populiariausių jos dainų žodžių autorę Nejolę Laukavičienę. Sunkiai sirgusios, 59-erių moters gyvybė užgeso, tačiau jos atminimas dar ilgai gyvens ne vieno garsaus Lietuvos atlikėjo širdyje. Už parašytus žodžius hitais tapusiems Ryčio Cicino „Meilės laivas”, Irmos Jurgelevičiūtės „Žalių bangų vynas” ir Jūratės Miliauskaitės „Nesugrįš balta žuvėdra” kūriniams, N.Laukavičienei 2006 metais įteiktas LATGA-A „Metų autoriaus” apdovanojimas.

Susijaudinusi Irma Jurgelevičiūtė portalui Žmonės.lt pasakojo, kad Nejolė jos prisiminimuose visuomet išliks kūrybingu, pozityviu ir genialiu žmogumi. „Ši moteris savo eilėmis pataikydavo tiesiai į dešimtuką. Pamenu, kai dienos šviesą išvydo hitu tapusi daina „Žalių bangų vynas“. Atvažiavau pas Nejolę, mums nesisekė sudėlioti kelių eilučių taip, kaip norėjosi. Nejolė pažvelgė į mane ir patarė pasivaikščioti. Apėjusi keletą ratų aplink namą ir sugrįžusi, radau ją pabaigus kūrinį. Būtent ši daina tapo viena pagrindinių mano koncertinėje programoje. Esu dėkinga Nejolei už visas duotas pamokas bei didžiulį indėlį man siekiant profesinių aukštumų.“

Kad Nejolė Laukavičienė sunkiai serga, I. Jurgelevičiūtė žinojo jau kurį laiką, tačiau iki paskutinės minutės tikėjo, kad viskas bus gerai. „Paskutiniosiomis savo gyvenimo dienomis Nejolė buvo rami. Susigyvenusi su esama situacija. Šį pasaulį ji paliko susitaikiusi su jai skirtu likimu. Gaila, tačiau kažkas iš aukštai dėlioja viską už mus“, – liūdnai kalbėjo I. Jurgelevičiūtė.

Asmeninio archyvo nuotr./Poetė Nejolė Laukavičienė
Asmeninio archyvo nuotr./Poetė Nejolė Laukavičienė

Pas dukrą Anglijoje jau kurį laiką gyvenusi Nejolė Laukavičienė, pasak Irmos, ten bus ir palaidota. „Su šiuo šviesiu žmogumi mes atsisveikinsime išlydėdami ją čia, Lietuvoje. Neįsivaizduoju, kaip man reikės vėl atlikti kūrinį „Žalių bangų vynas“, dabar išgyvenu tiek daug emocijų vienu metu. Reikia laiko... Mirė tik kūnas, jos siela visada bus gyva. Gerbiu ir branginu Nejolę, nes ji – šviesaus atminimo, neapsakomai talentinga asmenybė.“

Užuojautą socialinėje erdvėje reiškė ir kiti garsūs žmonės: „Šiandien mirė poetė, dainų tekstų autorė Nejolė Laukavičienė... Ačiū Jums už dainų tekstus, kurių dėka mano dainos „Meilės laivas“, „Neliesk mano damos“, „Artisto dalia“ ir kt. tapo šlageriais... Užuojauta šeimai.“ – išgyvenimais dalijosi Rytis Cicinas.

VIDEO: Giulija - Vėjo glėbyje - m. Aras Žvirblys; ž. Nejolė Laukavičienė
VIDEO: Rytis Cicinas - Mano Kleopatra - m. Rytis Cicinas; ž. Nejolė Laukavičienė

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt