Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Improvizacijos teatras „Kitas Kampas“ kviečia į aukščiausio lygio premjerą

„Kito Kampo“ aktoriai
Asmeninio albumo nuotr. / „Kito Kampo“ aktoriai
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

„Tai toks pat jausmas lyg stovėtum ant vienos kojos virš bedugnės“, – sako aktorius A. Bružas iškeldamas vieninteliam profesionaliam improvizacijos teatrui „Kitas Kampas“ aukščiausio lygio užduotį.

Visi improvizacijos teatro aktoriai meta sau įššūkį – realiu laiku sukurti vientiso siužeto improvizuotą spektaklį – be parašyto teksto, scenografijos ir, svarbiausia, be režisieriaus.

„Improvizacija – tai kūrybinė apraiška, kuri aplanko netikėtai, priverčia kurti bei vaidinti čia ir dabar. Beje, tai yra daroma stebint dažnai atidžiam ir reikliam žiūrovui. Tokiais atvejais trauktis nėra kur“, – sako mąslusis teatro meno vadovas, aktorius Audrius Bružas.

Asmeninio albumo nuotr./„Kito Kampo“ aktoriai
Asmeninio albumo nuotr./„Kito Kampo“ aktoriai

Tokią užduotį gali įgyvendinti tik nepaprastai aukšto meistriškumo lygio aktoriai: „Tai tarsi meteoras danguje, kuris nušvinta tik akimirką, ir išnyksta. Taip pat yra ir su improvizacija – ji suspindi publikos akivaizdoje, ir iškart užgęsta“, – toliau pasakoja A. Bružas.

Iki šiol improvizacijos teatro „Kitas Kampas“ trupė meistriškai kurdavo spektaklius, sudėliotus iš trumpų etiudų. Šiandien teatro aktoriai yra pasirengę žaisdami  šturmuoti aukščiausią improvizacijos žanro pakopą: per pusantros valandos sukurti vientiso siužeto spektaklį.

Pagrindinius tokio spektaklio veikėjus, veiksmo vietą ir stilistiką lems traukiami burtai, aktorių išradingumas ir publikos pasiūlymai. Tai yra unikali galimybė žiūrovams tapti ne tik teatrinio žaidimo stebėtojais, bet ir jo bendrakūrėjais.

„Seniai apie tai galvojome ir sąmoningai link to ėjome, kol įgijome pakankamai patirties, kad pagaliau galėtume sukurti vientisą improvizuotą spektaklį. Beje, mums patiems per šešerius improvizacijos teatro „Kitas Kampas“ gyvavimo metus tai yra didžiausias profesinis iššūkis“, – sako apkunokas aktorius, režisierius Kirilas Glušajevas.

Asmeninio albumo nuotr./„Kito Kampo“ aktoriai
Asmeninio albumo nuotr./„Kito Kampo“ aktoriai

Improvizacijų spektaklis „DURYS“ – taip vadinsis nauja programa. Šis simbolinis pavadinimas užsimena apie tai, kad improvizacijos teatras „Kitas Kampas“ pereina į naują kūrybos etapą.

Improvizacijų spektaklio „DURYS“ premjera įvyks gegužės 2 ir 4 dieną Vilniaus Mažajame teatre bei gegužės 7 d. Kauno Girstučio sporto ir pramogų centre.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt