Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Į lėktuvą neįleistas Martynas Levickis: kodėl violončelę skraidinti galima, o akordeonų ne?

Martynas Levickis Paryžiuje
Asmeninio albumo nuotr. / Martynas Levickis Paryžiuje
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Akordeonistas Martynas Levickis nusivylė skandinavų avialinijomis „SAS“. Muzikantas buvo priverstas praleisti ilgai planuotą skrydį, mat jam neleista su savimi skraidinti akordeono. Pasirodo, „SAS“ avialinijomis galima skraidinti tik vieną instrumentą – violončelę.

Savo istoriją M.Levickis papasakojo „Facebook“ tinkle. Kolegas muzikantus jis paragino susivienyti ir situacijos taip nepalikti – kodėl lėktuve galima skraidinti violončelę, o akordiono – ne?

„Facebook“ tinkle M.Levickis rašė:

Muzikantai, jei norite keliauti su „SAS“, turite groti violončelėmis, kitaip jums galas! Štai mano istorija...

Šiandien esu labai nusivylęs skandinavų kompanijos „SAS“ vykdoma politika, kuri tiesiog diskriminuoja keliaujančius muzikantus. Šiandien man neleido sėsti į lėktuvą, mat vežiausi savo akordeoną. Tiesa, lėktuve turėjau dvi vietas: vieną sau, kitą akordeonui. 

„SAS“ atstovas Vilniuje man paaiškino, kad skraidinti leidžiama tik violončeles, mat jų forma panaši į žmogaus ir dėl to jas paprasčiau transportuoti. Tačiau juk visi sutiksime, kad violončelė yra maždaug dusyk didesnė už akordeoną, taigi apie ką kalba?

Pats šio skrydžio neužsakinėjau ir už bilietus nemokėjau, taigi problema ne pinigai, o lygiavertė pagarba muzikantams! Kodėl aš, tarptautinis muzikantas, negaliu skristi be tokių nuolatinių išsidirbinėjimų, kai dėl savo instrumento turiu kautis vos ne kiekvieną kartą?

Suprantu, kad avialinijos turi užtikrinti saugumą, tačiau kodėl aš turiu išeiti iš oro uosto matydamas, kaip kyla mano lėktuvas? Praleisti savo repeticijas ir pasirodymus dėl šios instrumentų diskriminacijos? Tai nesąmonė ir pažadu, kad taip visko nepaliksiu. Muzikantai, prašau, susivienykime ir imkimės veiksmų. 

„SAS“ turės deramai pasiaiškinti, kodėl violončeles skraidinti galima (be absurdiškojo komentaro apie jos formą), o kiti instrumentai draudžiami net tada, kai jiems išpirkta sėdynė. 

Tai ne pirmas kartas, kai M.Levickiui dėl akordeono tenka patirti nepatogumų oro uoste. Žmonės.lt anksčiau rašė, kad muzikantas stebėjosi turįs pirkti bilietą savo instrumentui. 

Asmeninio albumo nuotr./Martynas Levickis
Asmeninio albumo nuotr./Martynas Levickis

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt