Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Karaliaus dienos minėjimą sukviesti garbūs svečiai vaišinosi vafliais

Iškilmių akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Iškilmių akimirka
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Griausmingas naikintuvų skrydis, Lietuvos kariuomenės orkestro atliekama muzika, tradiciniai olandiški vafliai ir daugybė kitų malonių akcentų buvo paruošta svečiams, ketvirtadienio vakarą atvykusiems į Nyderlandų karalystės ambasadoriaus Lietuvoje Berto van der Lingeno inicijuotą renginį, skirtą paminėti itin iškilmingai švenčiamą jo atstovaujamo krašto karaliaus dieną.

Į olandams labai reikšmingos dienos minėjimą rinkosi politikai, visuomenės veikėjai, akademinės bendruomenės atstovai, žinomi žmonės. Iš viso buvo pakviesta apie 300 asmenų.

„Tai – diplomatinis renginys, kuriame kviečiančioji šalis nori pademonstruoti tai, ką turi geriausio“, – pasakojo prieš šventės organizavimo prisidėjęs Žilvinas Grigaitis.

Jo teigimu, įprastai tokio vakaro tikslas yra ne nustebinti, o suteikti progą pabendrauti bei pajusti tai, kas kitai valstybei yra svarbu.

„Karaliaus dienos renginyje esu pirmą kartą, bet turiu nemažai draugų olandų, todėl puikiai žinau, kokia jiems ši šventė svarbi. Nedarbo diena, mugės, koncertai... Balandžio 27 d. Olandijoje būna puotų puota“, – su šypsena pasakojo lenktynininkas Benediktas Vanagas.

Laidų ir renginių vedėjas Rimas Šapauskas juokais patikino – jis yra monarchistas ir anarchistas, todėl švenčia visų Europos karalių gimtadienius.

„Ko tokiai šventei reikia? Orkestro ir vyno pakanka!“, – sakė pašnekovas.

Pirmą kartą Nyderlandų karaliaus dieną, neretai tapatinamą su Jo Didenybės gimtadieniu, šventusi televizijos laidų vedėja Edita Mildažytė patikino – tokios iškilmės skirtos susitikti, susipažinti ir pabendrauti.

Dauguma svečių neliko abejingi ne tik karališkoms vaišėms, bet ir tradiciniam olandiškam desertui – vafliams su karamele. Dažnas, nors vakaras buvo vėsus, pasivaišino ir ledais.

Nyderlandų sosto įpėdinis princas Willemas Alexanderis 2013-ųjų balandį tapo šalies karaliumi, kai jo motina karalienė Beatričė pasirašė sosto atsisakymo aktą Amsterdame.

Tradiciškai Karaliaus diena Nyderlanduose minima balandžio 27 d. Jos metu vyksta daugybė koncertų, mugių, puošiamasi oranžine spalva. Dabar Olandijoje švenčiama Karaliaus diena, o anksčiau ji vadinta Karalienės diena. Tokios tradicijos susiklostė nuo maždaug 1890 metų, kai šalį ištisai valdė moterys karalienės. Šventės pavadinimas pakoreguotas būtent po to, kai sostą užėmė W. Alexanderis.

Vilniuje įsikūrusi Nyderlandų ambasada yra viena aktyviausių ir dovanoja miestui labai daug įvairių projektų. Pavyzdžiui, nuo 2004 m. tulpėmis yra apsodinamas Olandų žiedas, įrengta nemokama bibliotekėlė Bernardinų sode, padovanoti miestui automobilio formos dviračių stovai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt