Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Į iškilmingą labdaros renginį Valdovų rūmuose rinkosi išsipustę svečiai

Labdaros vakaro svečiai
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Labdaros vakaro svečiai
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Šeštadienio vakarą Valdovų rūmuose Vilniuje vyko iškilmingas renginys – Prancūzijos-Lietuvos prekybos rūmų labdaros ir verslo vakaras „Diner de Gala avec Martell“.

Antrus metus iš eilės surengtame renginyje raudonu kilimu žengė būrys garbingų pasipuošusių svečių: Prancūzijos ir Lietuvos kapitalo įmonių vadovai, partneriai, verslininkai, valstybinių institucijų vadovai ir kiti garbingi asmenys.

Vakaro vedėjais pasirinkti itin sėkmingai pernai trimis kalbomis labdaros vakarą vedę aktorė Jurgita Jurkutė-Širvaitė ir socialinių mokslų daktaras, Prancūzijos kultūros žinovas, leidinių autorius Eugenijus Skerstonas. 

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Jurgita Jurkutė-Širvaitė ir Eugenijus Skerstonas

Prabangaus vakaro tikslas – dvarų kultūros puoselėjimas Lietuvoje, kultūros paveldo mecenavimas ir verslo ryšių tarp dviejų šalių stiprinimas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Philippe Jeantaud
Philippe Jeantaud

Iškilmingą labdaros ir verslo vakarą, kurio tema šiemet – „Didžiosios didikų šventės: Kūčios, Kalėdos, Naujieji ir Trys karaliai“, pradėjo Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe Jeantaud.

Po jo kalbos svečiai buvo pakviesti mėgautis iškilminga vakariene, kurios nepraleido būrys žinomų žmonių: operos primadona Nomeda Kazlaus, televizijos laidų vedėjas ir režisierius Vytenis Pauliukaitis, Kristina ir Vygintas Kaikariai, Audronė Bunikienė, Jolanta Sadauskienė, Rasa Arlauskienė, Danguolė Stachura, Natalija  ir Sigitas Martinavičiai, Mantas Petruškevičius, Asta Valentaitė, ir daugelis kitų.

Vakarienę vainikavo šokiai

Už pernai verslo ir labdaros vakarienėje ir šiemet jau dalį surinktų lėšų, įgyvendintas pirmasis mecenavimo objektas – Valdovų rūmų trečio aukšto Barokinė audiencijų, arba Sosto, salė pasipuošė įspūdingu baldakimo frizu su heraldiniais ženklais, sukurtu pagal išlikusios autentiškos XVII a. pradžios heraldinės juostos pavyzdį.

Ji papuošta Vazų dinastijos, Lenkijos Karalystės, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, Švedijos Karalystės ir Maskvos valstybės herbais.

Baldakimo frizo projektą sukūrė vienas žymiausių ir produktyviausių moderniosios Lietuvos heraldikos kūrėjų, ilgametis Lietuvos heraldikos komisijos narys, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, dailininkas Arvydas Každailis, o projektą įgyvendino žinoma Lietuvos dailininkė tekstilininkė Regina Každailienė.

Kaip ir pernai, labdaros vakarienę, kurios metu derinami Lietuvos didikų patiekalai su Prancūzijos pasididžiavimu vynais, vakarą šampanu vainikavo šokių vakaras – šiemet jis vyko XV-XVI amžiaus pastatuose, praeityje vadintuose rūmais, kurie skirtingais laikotarpiais priklausė įvairioms Lietuvos didikų dinastijoms.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt