Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Giedrė Žickytė ir Algirdas Kaušpėdas pristatė filmo „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ DVD

Giedrė Žickytė ir Algirdas Kaušpėdas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Giedrė Žickytė ir Algirdas Kaušpėdas
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio išvakarėse, režisierės Giedrės Žickytės filmo „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ komanda pakvietė susitikti Nacionalinės dailės galerijos kino salėje, kurioje pristatė ką tik išleistą filmo DVD.

Dešimtys norinčių vakaro metu dalyvavo filmo peržiūroje, po kurios sekė režisierės G.Žickytės ir grupės „Antis“ lyderio Algirdo Kaušpėdo diskusija. A.Kaušpėdui juostoje skiriama nemažai dėmesio – juostoje jis dalijasi mintimis apie laisvę, prisiminti roko maršai per Lietuvą. 

Peržiūros bei diskusijos nepraleido ir žinomi žmonės: Gabija Ryškuvienė, Eglė Kernagytė, Monika Dirsytė, Liepa Rimkevičienė, Živilė Diawara, Richardas Jonaitis, Gintautas Babravičius ir kiti.

2011 metais režisierė Giedrė Žickytė į didžiąją kelionę aplink pasaulį išleido savo pirmąjį pilno metro dokumentinį filmą ,,Kaip mes žaidėme revoliuciją”. Tuomet niekas nesitikėjo, kad prabėgus ketveriems metams, filmas dar vis aktyviai keliaus ir jaudins viso pasaulio žiūrovų širdis. Ir nors tarptautinės kelionės džiugina ir įkvepia, antradienį juosta sugrįžo į Lietuvą – pristatyta DVD formatu. 

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Pristatymo akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Pristatymo akimirka

,,Prabėgo tiek daug laiko, praeitų metų lapkričio mėnesį jau pristačiau naują savo filmą, šiuo metu ruošiausi trečiojo dokumentinio projekto gamybai, o mano susitikimai su ,,Kaip mes žaidėme revoliuciją“ žiūrovais vyksta tokiu pat nenutrūkstamu ritmu. Faktas, kad šį pavasarį, praėjus ketveriems metais po nacionalinės premjeros, filmą ir vėl pamatys Ispanijos, Italijos, Prancūzijos, Čikagos, Urugvajaus, Armėnijos, Rumunijos ir Norvegijos žiūrovai, paneigia visas tarptautinio platinimo taisykles. Ir tai dar ne paskutinės kelionės stotelės. Kaip tik dėl šios priežasties pagaliau nusprendėme išleisti filmo DVD. Nors tai jau beveik antikvarinė filmo laikmena, bet per šiuos metus gavome tiek užklausimų, kad neabejojame, jog pirmasis tiražas išgaruos per nepilną mėnesį,” – pasakojo filmo režisierė Giedrė Žickytė.

Filmo diskas pritaikytas ne tik anglų, rusų, vokiečių, ispanų, prancūzų kalbomis skaitančiai auditorijai, bet ir klausos negalią turintiems lietuviams.

Režisierės Giedrės Žickytės filmas ,,Kaip mes žaidėme revoliuciją“ pasakoja istoriją apie pokštą, įvykusį devintojo dešimtmečio viduryje, kai Lietuvoje dar nebuvo jokių atgimimo ženklų, o naujametinio Kauno jaunųjų architektų karnavalo metu juokais atsirado roko grupė ,,Antis”. Cirko dvasiai artimas įspūdingas grimas ir rekvizitai, stilizuoti pasirodymai, kandūs ir aštrūs tekstai kūrė agresyvią sovietinio gyvenimo karikatūrą. Greitai, ir net patiems grupės nariams netikėtai, grupė tapo ryškiausia Dainuojančios Revoliucijos vėliavneše ir masiniu reiškiniu, įtraukiančiu tūkstančius pasekėjų.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Pristatymo akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Pristatymo akimirka

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt