Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Garsūs lietuviai rinkosi į restorano atidarymą

Restorano atidarymo akimirka
Vyginto Skaraičio nuotr. / Restorano atidarymo akimirka
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Romantika dvelkiančiame Užupyje sekmadienio popietę buvo atidarytas naujas restoranas „Paupio 12“. Pavasariu kvepiančią dieną šalia Vilnelės susirinko netoliese įsitaisę ir senamiesčio dvasią vertinantys žinomi žmonės.

Restorano atidaryme dalyvavo Užupyje gyvenanti Lietuvos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson su vyru Rogeriu Jonssonu, LRT laidos „Stilius“ vedėja Violeta Baublienė su vyru, viešųjų ryšių specialistu Artūru Baubliu, žurnalistė Ieva Kašauskaitė su vyru, verslininku Gediminu Petrausku, rašytojas, Prancūzijos dvarų žinovas Eugenijus Skerstonas, LRT kultūros laidų prodiuserė Lolita Bytautaitė, menininkė Dovilė Bilkštienė su vyru Gabrieliumi, Užupio respublikos premjeras Sakalas Gorodeckis, keliautojas, žurnalistas Vytaras Radzevičius, TV prodiuseris Haroldas Mackevičius, kino režisierius Ignas Jonynas, festivalio „Mados infekcija“ organizatorė Renata Mikailionytė ir dar daug verslo bei meno atstovų.

„Tą dieną, kai pagalvojau, kad čia galėtų būti puikus restoranas irgi buvo pavasaris, tik šiek tiek vėlyvesnis, jau žydėjo vyšnios, visas paupys baltavo“, – šypsosi restorano savininkė Irina Grybė.

Tai ne pirmasis jos ir jos vyro, Lietuvos medžioklinio šaudymo federacijos prezidento, daugkartinio šalies šaudymo į skraidančius taikinius čempiono Virgilijaus Grybės restoranas. 2001-aisiais savo pirmąjį restoraną Irina atidarė Rusijoje. Vėliau poros verslas išsiplėtė, šiuo metu šioje šalyje jie valdo keturis restoranus.

Vyganto Skairaičio nuotr./Laisvė ir Vytaras Radzevičiai
Vyganto Skairaičio nuotr./Laisvė ir Vytaras Radzevičiai

„Puikiai žinome, koks tai sunkus darbas, tačiau visada norėjome pamėginti Lietuvoje“, – sako Irina, o Virgilijus priduria, kad istorinis pastatas, kuriame XIX amžiuje veikė Griežtosios regulos kanauninkų Vilniaus vienuolių alaus bravoras, turėtų užtikrinti naujos vietos sėkmę.

„Jei vienuoliams čia buvo gerai, bus gerai ir mūsų svečiams“, – neabejoja.

Keturis vaikus drauge auginanti pora sako, kad restoraną jie kūrę lyg antruosius savo namus: iš lauko svečiai pirmiausia patenka į atvirą virtuvę, kur galima matyti, kaip gaminamas maistas, iš virtuvės – į gražiausią namų vietą – valgomąjį, antrajame aukšte įkurdintas kabinetas su uždaromis durimis ir angliško stiliaus odiniais minkštasuoliais, taip pat šeimų erdvė, kurioje pasirūpinta mažaisiais restorano lankytojais. Jiems čia įrengtas žaidimų kampelis.

„Pastaruoju metu mes patys į restoranus su savo keturiais vaikais beveik nevaikščiojome, – sako Irina, – žmonės nėra pakantūs mažylių siautėjimui restoranuose netgi dienomis. Antrame aukšte, neabejoju, jie netrukdys tiems, kurie nori ramiai papietauti ar pavakarieniauti apačioje“.

Per atidarymą vaikų balsų irgi buvo girdėti, tačiau jie spietėsi antrajame aukšte, kur drauge su Užupyje gyvenančia menininke, tekstilininke Sigita Emile Bausiene visi buvo įsitraukę į daržovių dirbtuvėles ir ką tik iš malkomis kūrenamos krosnies ištrauktų picų ragavimą.

Susirinkusiems svečiams pristatytas restorano šefas – iš restoranų „Druskos namai“, „Dublis“ virtuvių pažįstamas, Londono restoranuose „Grocer‘s Hall“, „Bellamy‘s Bruton Place“, „2AA“ „Arbuts“ dirbęs ir pietus bei vakarienes Madonnai, Guy Rittchie bei kitoms Anglijos garsenybėms ruošęs Šarūnas Paškauskas.

„Neduoti svečiams valgyti to, ko neduočiau savo dukroms“, – tokios svarbiausio principo virtuvėje laikosi Šarūnas, ypatingai vertinantis natūralumą ir produktų kokybę.

„Šefas yra mūsų restorano generolas, – sako Irina, – jis veda visus į priekį ir duoda toną, dairosi į pasaulį, domisi, kas madinga, tačiau be visos komandos mes – niekis. Ir toji komanda privalo stengtis, kad kartą apsilankę, žmonės pas mus grįžtų“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt