Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Fusedmarc“: „Norėjome, kad Lietuvos pergalė skambėtų galingai“

„Fusedmarc“ Interviu
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / „Fusedmarc“
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Į „Eurovizijos“ atrankų finalą grupė „Fusedmarc“ su daina „Rain of Revolution“ žengė galingai: aukščiausi komisijos įvertinimai, kiek skeptiškesnė užsienio ekspertų nuomonė ir galingas žiūrovų palaikymas užtikrino pirmąją vietą pusfinalyje.

Viktorija Ivanovskaja-Cilia ir Denisas Zujevas-Vakx – grupės kūrėjai – nėra naujokai scenoje. Nors dauguma „Eurovizijos“ žiūrovų juos greičiausiai išgirdo pirmąsyk, ištikimiausi gerbėjai „Fusedmarc“ kūrybos klausosi jau dvylika metų. Viktorija ir Denisas kartu ne tik scenoje, bet ir gyvenime: jau beveik dvidešimt metų, pasak jų, greta eina ir šeima, ir grupė, ir įkvėpimas. Vienas kitą palaiko ir kelyje į didžiąją „Eurovizijos“ sceną abu tiki, jog jų daina „Rain of Revolution“ turi tai, ko reikia pergalei.

Pusfinalyje buvote pirmi. Ką jums reiškia toks įvertinimas?

Esame pratę, kad užsienio auditorija imlesnė mūsų kūrybai, todėl buvo labai malonu, kad šįsyk aukščiausiais balais dainą įvertino būtent mūsiškiai, o ir žiūrovams daina patiko.

„Fusedmarc“ egzistuoja jau dvylika metų, visą tą laiką buvote žinome labiau alternatyvios muzikos gerbėjams. Žengti žingsnį į „Eurovizijos“ sceną reikėjo drąsos?

Kelias į alternatyvą prasideda nuo pop muzikos, juk būdamas jaunas nepradedi iš karto klausytis kažin ko sudėtingo. Paaugęs leidiesi į savo asmeninę kelionę, nuotykį norėdamas surasti kažko nepatirto, negirdėto. O atradęs nori grįžti ir pasidalinti, todėl visi šie žingsniai mums atrodo natūralūs.

Žodis „fused“ grupės pavadinime įpareigoja nesusivaržyti, keistis. Tie, kas seka mūsų kūrybą, žino, jog esame išbandę save skirtinguose žanruose. Nesistengiame išsiskirti, kuriame iš meilės muzikai, tai leidžia judėti laisvai ir jaustis saugiai. Muzika yra mūsų namai, atėję į naują „kambarį“ stengiamės jį išpuošti. Esame tikri dėl savo intencijų grynumo, todėl jaučiamės patogiai.

VIDEO: Nacionalinė „Eurovizijos“ atranka | „Fusedmarc“ „Rain Of Revolution“.

O kaip į jūsų sprendimą dalyvauti „Eurovizijos“ atrankoje reagavo gerbėjai?

Mūsų gerbėjai pasitiki mumis, aktyviai mus palaiko, gauname iš jų daug šiltų atsiliepimų ir puikių įvertinimų. Per „Eurovizijos“ atrankas gerbėjų ratas dar pagausėjo. Nemažai žmonių rašo, kad „Fusedmarc“ atrado būtent todėl, kad dalyvaujame „Eurovizijos“ projekte.

Kaip apskritai apibūdintumėte muziką, kurią atliekate. Kokie žmonės klausosi jūsų muzikos, vaikšto į koncertus?

Kartais sunku net ir mums patiems gimstančią muziką apibūdinti. Skaitant straipsnius apie savo kūrybą buvo netikėta ir linksma suskaičiuoti daugiau nei dvidešimt įvardintų muzikos žanrų ir stilių, tarp jų – electropop, artrock, acid soul, triphop, experimental, industrial, dark jazz, world ir t.t. Galiausiai nusprendėme, kad mūsų stilistika vadinasi „Fusedmarc“ (šypteli). Lietuvoje turime plačią muzikos gurmanų auditoriją. Mums atrodo, kad mūsų klausytojai – tai šiuolaikiški, subrendę žmonės, kurie neapriboja savęs vienu ar kitu formatu ir kurie plačiai žiūri į muziką, meną, gyvenimą.

Viktorija, tu jau dalyvavai “Eurovizijos” atrankoje – 2002 metais buvai grupės „Saulės kliošas“ narė ir atlikai dainą „Singing ir the Night“. Ši patirtis kiek nors padeda?

Įdomus sutapimas: dainą „Singing in the Night“ sukūrėme kartu su Denisu. Lyginti 2002-uosius su šių metų atrankomis tai tas pats, kas lyginti mygtukinį „mobiliaką“ su, tarkime, „iPhone 6“ (juokiasi). O kalbant apie patirtį labiausiai padeda ‚Fusedmarc“ koncertinė veikla: apvažiavome Europą, koncertavome skirtingose scenose ir skirtingai publikai. Dėl to scenoje jaučiamės gerai.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Atrankos į „Euroviziją“ akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Atrankos į „Euroviziją“ akimirka

Jūsų „eurovizinė“ daina vadinasi „Rain of Revolution“. Kokią žinutę paslėpėte po šios dainos žodžiais? Apie ką ji?

Kalbame apie tai, kas vyksta žmonių gyvenimuose, sielose. Tikroji revoliucija įvyksta širdyje – tai panašu į apsivalymą, jausmą, kai po ilgo lietaus vėl pamatai saulę.

Sakote, kad jūsų daina turi tai, ko reikia pergalei. Ar šis tikėjimas laikui bėgant tik auga?

Tikėjimas tikrai neblėsta. Kurdami dainą gerai suvokėme, kokiai scenai ir auditorijai ji skirta. Galvojome ne tiek apie saviraišką, kiek apie tai, kaip skambės kūrinys, pristatantis mūsų šalį. Norėjome, kad Lietuvos pergalė skambėtų galingai.

Ar dar ką nors keisite savo pasirodyme ateinantį šeštadienį vyksiančiame atrankos finale?

Per keturis turus išbandėme skirtingus pasirodymo variantus, todėl Klaipėdai paruošime patį geriausią (šypteli).

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./„Fusedmarc“
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./„Fusedmarc“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt