Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Fotomenininkas Tadas Černiauskas su šeima mėgavosi pasakiškomis atostogomis Jamaikoje ir Niujorke

Tadas Černiauskas su dukra Ana
Tado Černiausko nuotr. / Tadas Černiauskas su dukra Ana
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Fotomenininkas Tadas Černiauskas su žmona Viktorija ir dukrele Ana neseniai grįžo iš įsimintinų atostogų Niujorke ir Jamaikoje. Aštuonerių mėnesių pirmagimei tai buvo pirmoji tokia didelė kelionė, tačiau faktas, kad polėkio ir kūrybiškumo nestokojančiai šeimai tai – tik startas ir visi kartu jie aplankys dar ne vieną šalį. Su Žmonės.lt skaitytojais jie dalijasi įspūdžiais ir akimirkomis iš pirmų atostogų trise.

Tado Černiausko nuotr./Tado Černiausko atostogų akimirka
Tado Černiausko nuotr./Tado Černiausko atostogų akimirka

„Neturėjome plano šiais metais vykti tiek į Jamaiką, tiek į Niujorką, tačiau man atsirado keletas darbinių reikalų Niujorke, todėl vos per kelias dienas nusprendėme, kad būtų šaunu visiems kartu prasiblaškyti. Nusipirkome bilietus ir, patys tuo netikėdami, jau po kelių dienų sėdėjome lėktuve, skraidinančiame už Atlanto“, – sakė Žmonės.lt kalbintas T.Černiauskas.

Iš pradžių kiek nerimavę dėl tokios ilgos aštuonių mėnesių dukros kelionės, vėliau tik įsitikino, kad viskas vyksta sklandžiai ir jaudintis nebuvo dėl ko. „Anai tai pirma tokia kelionė. Nerimavome, kad mažas vaikas gali kelti šiokių tokių nepatogumų, tačiau viskas praėjo be galo sklandžiai“, – džiaugėsi šeima.

Iš sniego – į karštį

Niujorke šeima praleido beveik savaitę – šį miestą jiedu pamėgę jau seniai, todėl kasmet stengiasi pasisvečiuoti jame bent mėnesį. Be numatytų darbų, šeima aplankė pamėgtas didmiesčio vietas, parduotuves ir meno galerijas.

„Viktorija taip par nepraleido progos atostogų suderinti su darbu – ateinančiam vestuvių sezonui idėjų sėmėsi įvairiose dekoro parduotuvėse, aplankė keletą parodų ir išsirinko vestuvinių suknelių savo salonui „Noiva“, – sakė T.Černiauskas.

Tado Černiausko nuotr./Niujorkas
Tado Černiausko nuotr./Niujorkas

Kadangi Niujorke buvo dar tik ankstyvas pavasaris ir keliautojus pasitiko sniegas, netikėtai kilo spontaniška mintis kelias savaites praleisti Karibuose. Kadangi porai anksčiau yra tekę mėnesį praleisti Kuboje, šįkart buvo nutarta aplankyti Jamaiką. „Vėl susikrovėme daiktus ir po kelių dienų Niujorko šaltį pakeitė 30 laipsnių temperatūra ir kaitri saulė“, – šypteli pašnekovas.

Jamaikoje šeima praleido kelias savaites: kadangi dukrelė dar maža, pora nusprendė visą laiką praleisti vienoje vietoje – Negril kurorte su 7 mylių ilgio balto smėlio paplūdimiu ir žydra Karibų jūra.

„Čia laikas prabėgo greitai, o dienos planas būdavo visada toks pat: atsikeldavome 6–7 valandą, aš pirmą valandą praleisdavau bėgiodamas paplūdimiu arba plaukiodamas kajaku, tuomet – skanūs pusryčiai su šeima ant jūros kranto, kelios valandos darbo, poilsis prie jūros, sotūs pietūs, vakarienė ir pasivaikščiojimai pajūriu, stebint saulėlydį. Viktorija retkarčiais išvykdavo panardyti, nes tai – didžiausia jos aistra. Vieną rytą dukrą palikome viešbučio auklei, šokom į laivelį ir mus nuplukdė iki koralų rifo, kur gerą valandą dviese nardėme ir grožėjomės povandeniniu pasauliu...“ – nuostabias atostogų akimirkas vardijo pašnekovas.

Tado Černiausko nuotr./Tadas Černiauskas
Tado Černiausko nuotr./Tadas Černiauskas

Jis pasakojo, kad žmonės Jamaikoje – labai draugiški, o paplūdimio prekeiviai – neįkyrūs, kaip įprasta kurortiniuose miesteliuose. Anot, T.Černiausko, šalies kultūra labai spalvinga ir šilta atvykėliams, visi bendrauja noriai, padeda vieni kitiems ir, rodos, niekada niekur neskuba.

„Tik reikia pripažinti, kad kainos šalyje – nemažos, mat Karibai labai populiarūs tarp Amerikos ir Kanados turistų. Pragyvenimas čia kainomis nenusileidžia, o kartais net ir pralenkia patį Niujorką. Daugiau šio regiono vietų aplankę žmonės sakė, kad tai – visgi viena pigiausių vietų Karibuose. Na, neskaitant Kubos, į kurią ne visi norintys turistai gali patekti“, – teigė T.Černiauskas.

Tado Černiausko nuotr./Tadas Černiauskas su dukra Ana
Tado Černiausko nuotr./Tadas Černiauskas su dukra Ana

Atgal į Niujorką

Pasimėgavę poilsiu ir gamta, įdegę ir pailsėję visi trys sugrįžo atgal į Niujorką, kuris pasitiko jau kur kas šiltesniu oru. „Oras jau buvo pavasariškas, tai vienas gražiausių laikotarpių šiame mieste: 15–18 laipsnių šilumos, šviečianti saulė, besikalantys magnolijų pumpurai...“ – vardijo pašnekovas.

Šeima aplankė keletą meno galerijų, susitiko su keliais jų įkūrėjais. „Laikau kumščius, kad tie malonūs susitikimai ateityje virstų kažkuo daugiau“, – šypteli Tadas, kurio fotografijos užsienyje buvo ne kartą pastebėtos ir aprašytos.

Tado Černiausko nuotr./Niujorkas
Tado Černiausko nuotr./Niujorkas

„Šįkart  Niujorke keldavausi 4 valandą ryto ir važiuodavau vis į kitą miesto dalį pasitikti saulės: bundančio didmiesčio vaizdai ir vyraujanti nuotaika, manau, niekada nedings iš mano atminties. Atrodo, kad tos kelios nemiegotos valandos suteikė galimybę dar geriau susidraugauti su šiuo nuostabiu miestu, – žavėjosi T.Černiauskas. – Saulei pakilus traukdavau namo, nupirkdavau skanius pusryčius šeimai, kuri mane pasitikdavo jau pabudusi. Po to visi kartu keliaudavome į miestą papietauti, pasigrožėti pasakiškomis miesto panoramomis, pasimėgauti ilgais pasivaikščiojimais...“

Jau dabar tiek T.Černiauskas, tiek jo žmona įsitikinę, kad Niujorke lankysis nuolat, mat abiem šis miestas itin patinka. „Visi, ir net dukra Ana, vienbalsiai nusprendėme – ateityje Niujorkas taps mūsų antrais namais“, – neabejoja fotomenininkas.

Tado Černiausko nuotr./Tadas Černiauskas su dukra Ana
Tado Černiausko nuotr./Tadas Černiauskas su dukra Ana

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt