Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Filmo „Sangailės vasara“ premjeroje – kino žvaigždės ir kviestiniai svečiai

Jurgis Kairys, Jurgita Širvaitė, Rytis Širvaitis, Aistė Diržiūtė, Saulius Baradinskas, Gediminas Storpirštis
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Jurgis Kairys, Jurgita Širvaitė, Rytis Širvaitis, Aistė Diržiūtė, Saulius Baradinskas, Gediminas Storpirštis
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Tarptautinė sėkmė, ne vienas prestižinis apdovanojimas keliuose skirtinguose kino festivaliuose, įvertinimas už puikią režisūrą, aktorių kurtus vaidmenis, pagyros dailininkui. Tai tik dalis to, ką per pastarąjį pusmetį jau spėjo susižerti nauja režisierės Alantės Kavaitės juosta „Sanagailės vasara“.

„Sangailės vasaros“ premjera
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Julija Steponaitytė, Alantė Kavaitė, Aistė Diržiūtė

Lietuvoje ilgai lauktas vaidybinis filmas pagaliau pasiekė kino ekranus. Trečiadienio vakarą Vilniaus kino centre „Forum Cinemas Vingis“ vyko išskirtinė filmo premjera.

Raudonu kilimu žengė kviestiniai svečiai, tarp kurių – žinomi kino kūrėjai, režisieriai, aktoriai, prodiuseriai.

Čia buvo galima sutikti ir ne vieną kultūros, meno, pramogų pasaulio atstovą. Visi jie turėjo galimybę pirmieji išvysti pasauliniu mastu pagyrų spėjusį sulaukti A.Kavaitės darbą.

Su atvykusiais sveikinosi ir filmo kūrybinė komanda: režisierė A.Kavaitė, pagrindinius vaidmenis atlikusios aktorės Julija Steponaitytė ir Aistė Diržiūtė, taip pat – prodiuseriai Živilė Gallego ir specialiai į Lietuvą iš Prancūzijos atvykęs Antoine'as Simkine'as.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Filmo „Sangailės vasara“ kūrybinė komanda
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Filmo „Sangailės vasara“ kūrybinė komanda
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Jurgis Kairys
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Jurgis Kairys

Čia taip pat atvyko ir filme įsiamžinę pilotai, akrobatinius triukus juostoje atlikę Jurgis Kairys ir Eltonas Meleckis.

Apie dviejų visiškai skirtingų 17-mečių merginų santykius pasakojanti drama atskleidžia daugybę skirtingų paauglystės atspalvių. Meilė, aistra, nuotykių ir pažinimo troškimas, net mintys apie savižudybę – visa tai susipina pusantros valandos trunkančioje „Sangailės vasaroje“.

Pasak juostos režisierės, dauguma filmų apie paauglystę būna tamsūs ir dramatiški. A.Kavaitė pati laikosi kitokio požiūrio, todėl, kaip pati sako, dar prieš pradėdama statyti „Sangailės vasarą“ ji žinojo – šis filmas bus kitoks.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Eltonas Meleckis ir Alantė Kavaitė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Eltonas Meleckis ir Alantė Kavaitė

„Aš pati šiame gyvenimo tarpsnyje labai daug kentėjau ir tik po 20 metų supratau, kad visa tai – normalu. Kad visos krizės – tik tam tikras gyvenimo etapas, kad jį reikia išgyventi. Buvau labai nelaiminga paauglė, tačiau dabar esu labai laiminga suaugusi moteris“, – dar dieną vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo ji.

A.Kavaitė – lietuvė, paskutinius 23-ejus savo gyvenimo metus praleidusi Prancūzijoje. Tačiau rašydama scenarijų „Sangailės vasarai“ ji nusprendė – filmas bus kuriamas Lietuvoje.

Lietuvos vardą ji šiandien garsina visame pasaulyje: juosta geriausią režisūrą jau spėjo gauti apdovanojimą prestižiniame JAV „Sundance“ kino festivalyje, pateko į Berlyno festivalio „Panorama“ programą, o gegužės mėnesį Lietuvoje vykusiuose „Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose „Sangailės vasara“ pelnė tris statulėles – už geriausią režisūrą, geriausią pagrindinės aktorės Julijos Steponaitytės vaidmenį ir dailininko Ramūno Rustausko darbą.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Aistė Diržiūtė ir Julija Steponaitytė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Aistė Diržiūtė ir Julija Steponaitytė

Kitą svarbų vaidmenį filme atliko Aistė Diržiūtė, čia taip pat įsiamžino pilotas J.Kairys, juostoje atlikęs ne vieną akrobatinį triuką lėktuvu, taip pat – choreografė Jūratė Sodytė. Filmo kūrybinė komanda gali didžiuotis ir juostos garso takeliu – čia skamba kultinio prancūzų elektroninės muzikos dueto „Air“ nario Jeano-Benoito Dunckelo specialiai filmui kurta muzika.

Į Lietuvos kino teatrus „Sangailės vasara“ atkeliaus rugpjūčio 21-ąją, o išskirtinė premjera kviestiniams svečiams – jau šį vakarą, rugpjūčio 19-ąją.

VIDEO: SANGAILĖS VASARA kinuose nuo rugpjūčio 21 d.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Sangailės vasaros“ premjera: merginų meilė, Jurgio Kairio vaidmuo ir asmeninė režisierės patirtis

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt