Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Festivalio „Midsummer Vilnius“ atidaryme susirinkusiųjų akys krypo į ypatingai pasipuošusią Gintarę Gurevičiūtę

Prasidėjo festivalis „Midsummer Vilnius“
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Prasidėjo festivalis „Midsummer Vilnius“
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Pirmadienio vakarą Vilniaus valdovų rūmuose iškilmingai atidarytas festivalis „Midsummer Vilnius“. Atidarymo proga buvo parodytas įspūdingas, daug apdovanojimų pelniusio choreografo Edwardo Clugo modernus baletas „Radio and Juliet“.

Baleto spektaklis sudomino gausų būrį šiuolaikinio meno mylėtojų, tarp kurių buvo nemažai garsenybių. Choreografas Gytis Ivanauskas, dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu, mados kūrėja Aušra Haglund, baleto primarijus Nerijus Juška su žmona Agne – tai tik nedidelis žinomų „Midsummer Vilnius“ atidarymo svečių.

Tarp susirinkusiųjų sukinėjosi ir televizijos laidų vedėja Gintarė Gurevičiūtė su draugu Dmitrijumi Jaruševičiumi. Į šventę žinoma moteris atvyko pasipuošusi išskirtine palaidine – juodas drabužis mažai paliko vietos fantazijai. Tik turėdamas tokią tobulą figūrą kaip Gintarė, išties gali rengtis bet ką, o ir santūrumo įvaizdžiui suteikė baltas švarkas-apsiaustas.

Linkėjo griaudžiančių emocijų

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson festivalio atidaryme dalyvauti negalėjo. Vis dėlto ji susirinkusiuosius pasveikino iš ekrano.

„Atrodo, atostogų sezonas turi vilioti žmones iš didmiesčių į kurortus, bet kaip palikti sostinę, kai čia vyksta toks festivalis kaip Midsummer Vilnius? – retoriškai klausė ministrė. – Kultūrai nebaisios nei liūtys, nei karščiai. Linkiu šiltų orų, griaudžiančių ir žaibuojančių emocijų, geros publikos.“

Festivalio idėjinis vadas Valdas Petreikis dėkojo artimiausiam žmogui – žmonai: „Norėčiau padėkoti žmonai Simonai, kuri pakenčia mano bemieges naktis. Taip pat norėčiau padėkoti visiems, kurie prisideda, tiki šia idėja ir planuoja čia ateiti vėl ir vėl.“

Pirmąją festivalio dieną žiūrovai išvydo daugybę festivalių apkeliavusį ir žiūrovų susižavėjimą pelniusį spektaklį „Radio and Juliet“, kuriame pasirodė garsiojo Rusijos „Marinskio“ teatro žvaigždės. Spektaklyje žiūrovai galėjo atpažinti amžinąsias žmogaus gyvenime vyraujančias temas – meilę, neapykantą, mirtį, nusivylimą. Jas apjungė vidinės jėgos ir įtampos kupina „Radiohead“ grupės muzika, puikiai iliustruojanti pastovų modernaus žmogaus nepasitenkinimą savo aplinka bei jo vienatvės būseną.

Antrą kartą vykstančio festivalio metu vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami stebėti žymiausių šalies ir užsienio atlikėjų pasirodymus po atviru dangumi Valdovų rūmų kieme.

Festivalyje galima rasti visko: nuo klasikos grynuolių – iki veržlaus populiariosios muzikos gūsio; nuo gražiausių operų arijų po žvaigždėtu dangumi – iki soul ir džiazo sąskambių, pritariant scenos šviesų orkestrui…

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt