Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Evita Jonauskė pasisakė apie tautinio kostiumo visiems vaikams idėją: „Per prievartą patriotu nebūsi“

Evita Jonauskė
Asmenininio albumo nuotr. / Evita Jonauskė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Vasario 16-ąją žymūs Lietuvos žmonės įvairiais būdais sveikino Lietuvą 99-ojo gimtadienio proga. Vieni talpino įrašus socialiniame tinkle su Lietuvos vėliavomis, kiti – dalyvavo visoje Lietuvoje vykstančiuose renginiuose.

Gražuolė Evita Jonauskė Vasario 16-ąją nutarė visus pradžiuginti apsivilkdama tautinį kostiumą. Moteris įsitikinusi, kad mes per mažai žinome apie šį labai svarbų mūsų kultūros akcentą.

„Teko daug domėtis Lietuvos tautiniais rūbais, jų gaminimo specifika. Ir tikrai galiu drąsiai pasakyti, kad turime kuo didžiuosi, kadangi sukurti tokį tautinį kostiumą yra nepaprastai sunku, nes jis yra siuvamas iš specialių naminių linų ir vilnonių audinių“, – sakė E.Jonauskė.

Politiko žmona sakė, kad požiūris į tautinį kostiumą keičiasi ir ji tikinti, kad jau netolimoje ateityje tai vis daugiau moterų išdrįs apsivilkti šį rūbą.

„Prisimenu, kad kai buvau vaikas, šis rūbas buvo labai nepopuliarus, buvo sakoma, kad tai „močiučių suknelė“, bet dabar tautinis kostiumas išgyvena pakilimą ir raginčiau kuo daugiau moterų jį apsivilkti. Tikrai pamatysite, kad su juo galite jaustis patogiai ir seksualiai“, – teigia E.Jonauskė.

Evita pasakojo, kad Lietuvoje yra išskiriamos penkios tautinių kostiumų rūšys, kurie yra suskirstyti pagal etnografinius regionus (Žemaitija, Aukštaitija, Suvalkija, Dzūkija ir Klaipėdos kraštas), šiais metais ji pasirinko tradicinį aukštaitišką kostiumą: „Esu vilnietė, todėl šiais metais pasipuošiau savo gimtojo krašto tautiniu kostiumu“.

Evita neturi nuomonės, ar dabartinės valdžios keliama idėja, kad kiekvienas vaikas turi turėti tautinį kostiumą, yra gera.

„Per prievartą patriotu nebūsi. Žinoma, reikia skatinti vaikus domėtis mūsų istorija, ugdyti meilę Tėvynei, bet negalime perlenkti lazdos. Manau, kad tautinis kostiumas yra labai svarbi mūsų kultūros dalis ir tikrai turime propaguoti jo vilkėjimą, bet tai turi būti daroma sąmoningai“, – sakė E.Jonauskė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt