Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Eugenijus Skerstonas pristatė pirmąją Lietuvoje vyrų išvaizdos kultūrai skirtą knygą

Eugenijaus Skerstono knygos pristatymas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Eugenijaus Skerstono knygos pristatymas
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Ką manytumėte apie manieringą estetą, kuris gatvėje pribėgęs prie originaliai atrodančio vyro primygtinai prašo nusifotografuoti knygai? Tai tikras faktas iš socialinių mokslų daktaro, mados žinovo Eugenijaus Skerstono darbinių užkulisių. Ieškodamas iliustratyvių tipažų savo naujai, „vyriškai“ knygai jis išgyveno dar ne tokių nuotykių.

Ketvirtadienio vakarą Eugenijus Skerstonas pristatė pirmąją Lietuvos istorijoje vyrų išvaizdos kultūrai skirtą knygą „Vyras ir veidrodis: psichologinė dvikova“. Iliustracijų gausus istorinis albumas gali būti įdomus ir vyrams, ir moterims, tačiau, anot autoriaus, teisingiausia jį dedikuoti šių dienų dendžiams ir džentelmenams.

„Modernus, istorinį galantišką arba literatūrinį dendį kiek primenantis, vyras – išskirtinis, sumanus, veiklus, o kartais – keistas žaidėjas, mokantis pasinaudoti mandagaus elgesio taisyklėmis, kai niekas to nesitiki.

Jis stoja į atkaklią dvikovą su savo atspindžiu veidrodyje, tikėdamasis ją laimėti, taikliai parenka prasmingus žodžius, norėdamas patikti sau ir kitiems, pasirenka gražius ir malonius „žaislus“ tam, kad jį supantys varžovai įžvelgtų pagarbą, rodomą savo tapatybei, pasireiškiančiai žmogiškuoju padorumu, drąsa, garbingumu, užuojauta, sielos ir fizinio kūno įteisinimu pasąmonėje“, – pagrindinį knygos tyrinėjimo objektą – įvairiai visuomenėje apibūdinamą „dendį“ – pristato jos autorius dr.E.Skerstonas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Eugenijaus Skerstono knygos pristatymas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Eugenijus Skerstonas į knygos pristatymą atvyko „Maserati“
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Eugenijaus Skerstono knygos pristatymas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Eugenijaus Skerstono knygos pristatymas

Pasak dr.E.Skerstono, šių dienų vadinamu dendišku elgesiu nepatenkintiems arba besistebintiems komentatoriams ir kritikams jis galėtų užduoti prancūzų poeto Charles’io Baudelaire’o suformuluotą klausimą: „Kodėl žiūrite į save veidrodyje, jeigu jums tatai daryti nemalonu?“

Unikaliame, daugiau nei trijų šimtų puslapių apimties, gausiai iliustruotame leidinyje, kuriame išskirtinis dėmesys sutelkiamas į geografiniu atžvilgiu dabarties Lietuvai artimą regioną, prisimenamos įspūdingos išvaizdos tapybos darbuose ir fotonuotraukose įamžintos garsenybės – Mykolas Kleopas Oginskis, Adomas Mickevičius, Tadas Kosciuška, Jeanas Cocteau, George’as Bryanas Brummellis, grafas d’Orsay ir daugelis kitų, kurių veikla, išvaizda ir aprangos kultūra domino amžininkus, buvo sektinas ir nusižiūrimas pavyzdys.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Eugenijaus Skerstono knygos pristatymas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Eugenijaus Skerstono knygos pristatymas

Daug įdomių naujesnių ir naujausių laikų iliustracijų primins apie tarpukario vyrų madą Lietuvoje, vyrų laisvalaikio pomėgius, jų savipuošos atributiką.

„Mūsų kraštuose XIX amžiuje jau galima pamatyti įrodymų, pavyzdžiui, tapybos darbuose, kad jei ir ne dendžių, tai džentelmenų Lietuvoje tikrai buvo“, – patikino E.Skerstonas, tuoj pat mandagiai pridurdamas, kad tai pasakytina apie dvarų savininkus, turėjusius rezidencijas didžiuosiuose miestuose, o ne apie liaudies žmones.

Vyras per aprangą kuria save – tą, kuris pasakęs „laba diena“ ir pabučiavęs moteriai ranką, nelaižo peilio intuityviai...

Šiandien gatvėje stebėdamas praeivius, jis mato labai žavių pavyzdžių.

„Šaunu, kad galima matyti jaunus žmones pasipuošusius. Aš džiaugiuosi, kad visuomenė pradeda suprasti, kad gražus žmogus, nesvarbu, kokio amžiaus jis būtų, yra patrauklus. Malonu, gera gyventi šalia tokių žmonių, – teigė E. Skerstonas. – Mada tai yra naujiena, pažanga. Visuomenei reikia laiko, kad su ja susitaikytų. Štai jau atgijo romantiškumas vyro aprangoje, vėl madinga „varlytė“, spalvingumas, kūrybingumas. Vyras per aprangą kuria save – tą, kuris pasakęs „laba diena“ ir pabučiavęs moteriai ranką, nelaižo peilio intuityviai...“

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Eugenijaus Skerstono knygos pristatymas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Eugenijaus Skerstono knygos pristatymas

Džentelmeniškumas, anot E.Skerstono, yra visų pirma pagarba aplinkiniams ir sau pačiam, tai neturėtų būti pamiršta įvairiausiomis aplinkybėmis. O daugiau apie vyrų elgesio, elegancijos, įvaizdžio, kasdienio naudojimo ir prabangos daiktų evoliuciją jis papasakojo savo knygoje.

„Kai kviesdavau fotografuotis vyrus knygai, tai ir aiškindavau, kad tai – pirmas Lietuvoje leidinys tam skirtas. Mes turime tiekti tą kultūrą, auklėti tą vartotoją, kuris ateina į prekybos centrą ir jau turi būti išmanus. Daug išmanesnis už savo telefoną“, – šypsodamasis pasakojo E.Skerstonas.

„Vyras ir veidrodis. Psichologinė dvikova“ pristatymą kartu su E.Skerstonu vedė TV laidų vedėja Ugnė Skonsmanaitė. Knygos autorius į renginį atvyko prabangiu „Maserati“. Svečius pasitiko ir jiems koncertavo dešimtmetį scenoje švenčianti grupė „Subtilu-Z“.

Pasveikinti naujos knygos autoriaus atvyko Indra ir Vilmantas Marcinkevičiai, Seržas Gandžumianas, Marija Palaikytė, Aistis Mickevičius, Egidijus Sidaras, Juozas Kabašinskas, Rokas Petkevičius, Jolanta Svirnelytė, Radžis Aleksandrovičius ir kiti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt