Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Emmanuelis Macronas paskelbė ministrų kabineto sudėtį: feminizmo šalininkai – sužavėti

Prezidento E. Macrono gyvenimo akimirkos
Vida Press nuotr. / Prezidento E. Macrono gyvenimo akimirkos
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Trečiadienio vakarą naujasis Prancūzijos vadovas Emmanuelis Macronas paviešino ministrų kabineto sudėtį. 22-ejų narių vyriausybėje – lygybė. Pusė pozicijų atiteko moterims.

Jeanas-Yves Le Drianas paskelbtas užsienio reikalų ministru, europarlamentarė Sylvie Goulard – gynybos ministre, Liono meras Gerard`as Collombas išrinktas vidaus reikalų ministru, o centristas, sąjungininkas Francois Bayrou – teisingumo.

Vida press nuotr./Prancūzijos teisingumo ministras Francois Bayrou
Vida press nuotr./Prancūzijos teisingumo ministras Francois Bayrou

Net trys konservatyviosios Respublikonų partijos nariai taip pat pateko į Prancūzijos vyriausybę. Tarp jų – Ekonomikos ministru paskelbtas Bruno Le Maire, kuris laikosi išvien su pirmadienį paskelbtu ministru pirmininku Edouardu Philippe‘u.

Ministre, Prancūzijos užsienio teritorijoms, paskirta Annicka Girardin, kuri drauge su užsienio reikalų ministru J. Y. Le Drianu yra iš buvusios socialistų vyriausybės. Akivaizdu, kad davęs pažadą, sujungti politikus iš skirtingų barikadų pusių, E. Macronas jo laikosi.

Tiesa, tik viena iš svarbiausiomis laikomų pozicijų atiteko moteriai. Tai jau anksčiau minėta gynybos ministrės vieta, 22 narių vyriausybėje. Kitos moterys paskirtos vadovauti kultūros, sporto ir sveikatos srityse.

Naujojo ministrų kabineto paskelbimas sulaukė didžiulių ovacijų, feminisčių tarpe. Vos pasirodžius pirmiesiems pranešimams apie būsimą vyriausybę, internautai negailėjo komplimentų naujam Prancūzijos vadovui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt