Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

„Drifteris“ Norbė: kokybišką klipą galima nufilmuoti ir telefonu

Norbertas Daunoravičius–Norbė
Stop kadras / Norbertas Daunoravičius–Norbė
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Žinomas Lietuvos „drifteris“ ir įvairių klipų apie jį autorius Norbertas Daunoravičius–Norbė sako, kad kokybišką vaizdo klipą galima nufilmuoti net neturinti profesionalios vaizdo kameros – pakanka ir išmaniojo telefono su gera vaizdo kamera.

 

„Tiek filmavimas, tiek fotografavimas – neatsiejama „drifterių“ ar bet kurių kitų automobilių sporto mėgėjų gyvenimo dalis. Kiekvienas kažką filmuoja, dalinasi socialiniuose tinkluose. Nebūtina turėti profesionalios kameros, nes šiais laikais ne vienas telefonas filmuoja geriau nei pigesnė kamera“, – sako Norbė.

Anot jo, norint kokybiško rezultato, svarbu gerai pažinti savo techniką, žinoti nustatymus ir kaip su jais elgtis: „Dažnai daromos elementarios klaidos, kai nesusitvarkoma su apšvietimo nustatymais – vaizdas būna tai per šviesus, tai per tamsus. Be to, filmuojant, kaip ir „driftinant“, – itin svarbu stabilumas.“

Kaip pastebi Norbė, telefonas turi ir vieną didelį pranašumą prieš įprastą filmavimo įrangą – nuotraukų ar nufilmuotų vaizdų pasidalinimo greitis. „Tai pasimato ypač per varžybas, kai pagauni gerą kadrą ar trumpą vaizdo epizodą ir tą pačią sekundę jau gali jais pasidalinti su savo fanais „Facebook“, – sako jis. 

Plačiau apie filmavimo subtilybes – naujausiame Norbės vaizdo klipe:

VIDEO: „Drifteris“ Norbė: kokybišką klipą galima nufilmuoti ir telefonu

Keli pagrindiniai patarimai, ką daryti, norint sukurti geros kokybės filmuką:

  • Prieš filmavimą pasiruoškite. Išsirinkite iš anksto filmavimo vietą, stebėkite kada ten geriausias apšvietimas. Įvertinkite kaip toje vietoje filmuoja jūsų turimas išmanusis telefonas.
  • Paruoškite scenarijų. Nebūtina surašyti dialogų ar kadrų sekundžių tikslumu, tačiau bendras planas – būtinas.
  • Filmuodami įsijunkite lėktuvo režimą – juk nenorite, kad gerą kadrą sugadintų netikėtas skambutis. Taip pat filmuodami jokiu būdu nelaikykite telefono vertikaliai!
  • Venkite naudoti priartinimo funkciją – vietoj to palengva patys prieikite arčiau filmuojamo objekto.
  • Jei norite itin profesionalaus vaizdo, naudokite įvairius priedus: praktiškai kiekvienam telefonui rasite išorines apšvietimo lempas, įvairius laikiklius bei išorinius mikrofonus.
  • Nepamirškite, kad jūsų turimas telefonas turi begalę programėlių, padėsiančių sukurti geresnį vaizdo klipą. Pavyzdžiui, Norbės naudojamas „Lumia 930“ turi naudingą programėlę „Movie Creator“, kurios pagalba telefone ar planšetiniame kompiuteryje gali sumontuoti pilnavertį vaizdo klipą, pasirinkti įvairius filtrus, pridėti garso takelį, titrus ir iškart pasidalinti su draugais.
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt