Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

„Dolce & Gabbana“ dizaineriai atrėžė „veidmainiui“ Eltonui Johnui ginče dėl „sintetinių vaikų“

Dizaineriai Domenico Dolce (dešinėje) ir Stefano Gabbana
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Dizaineriai Domenico Dolce (dešinėje) ir Stefano Gabbana
Šaltinis: BNS
0
A A

Italijos mados namų „Dolce & Gabbana“ dizaineriai pirmadienį apkaltino Didžiosios Britanijos popmuzikos žvaigždę Eltoną Johną esant autoritarišku neišmanėliu ir veidmainiu, nerimstant garsenybių ginčui dėl dirbtinio apvaisinimo būdu pradėtų vaikų bei gėjų teisės įsivaikinti.

67 metų Eltonas Johnas užvirė šią košę, kai paragino boikotuoti „Dolce & Gabbana“, reaguodamas į tų mados namų dizainerio Domenico Dolce interviu, kuriame jis pareiškė, kad dirbtinio apvaisinimo būdu pradėti kūdikiai yra „sintetiniai“.

Eltonas Johnas, kuris yra gėjus, kaltino Domenico Dolce ir jo verslo partnerį bei buvusį ilgametį homoseksualų partnerį Stefano Gabbaną, kad jie „smerkiamai grūmoja savo piršteliu dėl IVF (dirbtinio apvaisinimo)“. Dainininko komentarus, išsakytus socialiniame tinkle „Instagram“, palaikė daugelis kitų garsenybių, tarp jų Victoria Beckham, Ricky Martinas, Sharon Stone, Courtney Love ir Martina Navratilova.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Eltonas Johnas
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Eltonas Johnas

„Jūsų archajiškas mąstymas atsilieka nuo laikų, kaip ir jūsų mados. Niekada daugiau nebedėvėsiu „Dolce & Gabbana“. #BoikotuokDolceGabbana“, – pridūrė atlikėjas.

Ta „Twitter“ žyma pirmadienį tapo populiariausia Didžiojoje Britanijoje ir trečia populiariausia Italijoje, o daugelyje žinučių italų dizainerių pora buvo griežtai kritikuojama.

Tačiau Domenico Dolce ir Stefano Gabbana tvirtina, kad teisėjo vaidmenį prisiėmė pats Eltonas Johnas, o ne jie.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Eltonas Johnas ir Davidas Furnishas su sūnumis Zachary ir Elijah
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Eltonas Johnas ir Davidas Furnishas su sūnumis Zachary ir Elijah

Domenico Dolce aiškino, kad jo asmeninis nepritarimas dirbtiniam apvaisinimui neturėtų būti interpretuojamas kaip priešiškumas kieno nors kito pasirinkimui.

„Esu sicilietis ir užaugau tradicinėje šeimoje, sudarytoje iš motinos, tėvo ir vaikų, – sakoma jo pranešime. – Tokia yra tikrovė, kurioje užaugau, bet tai nereiškia, kad nesuprantu kitokių. Kalbėjau apie savo asmeninį požiūrį, neteisdamas kitų žmonių dėl jų pasirinkimų ir sprendimų.“

AFP/„Scanpix“ nuotr./Dizaineriai Stefano Gabbana ir Domenico Dolce
AFP/„Scanpix“ nuotr./Dizaineriai Stefano Gabbana ir Domenico Dolce

Stefano Gabbana, įtūžęs dėl Eltono Johno pareiškimų, dainininko „Instagram“ paskyroje išvadino jį fašistu ir paragino boikotuoti, bet vėliau tas žinutes ištrynė.

Pirmadienį dizaineris kritikavo santūriau.

Jūs propaguojat supratimą, toleranciją, o po to pats užsipuolat kitus? Tik todėl, kad kažkieno nuomonė kitokia?, – Eltonu Johnu piktinosi Stefano Gabbana.

„Nesitikėjau to iš žmogaus, tokio kaip Eltonas Johnas, kurį laikiau – pabrėžiu, laikiau – inteligentišku žmogumi, – rašė Stefano Gabbana. – Jūs propaguojat supratimą, toleranciją, o po to pats užsipuolat kitus? Tik todėl, kad kažkieno nuomonė kitokia?“

„Ar tai demokratiškas ir blaivus mąstymas? – klausė dizaineris. – Tai neišmanymas, nes jis ignoruoja faktą, kad kiti gali turėti kitokią nuomonę ir kad jų nuomonė yra tiek pat gerbtina, kaip ir jo.“

„Tai autoritarinis požiūris į pasaulį: sutik su manim, nes jeigu nesutiksi – aš tave užsipulsiu“, – konstatavo Stefano Gabbana.

Eltonas Johnas su savo sutuoktiniu Davidu Furnishu augina du mažamečius sūnus – keturmetį Zachary ir dvimetį Elijah – kuriuos jiems pagimdė surogatinė motina.

Dainininko įtūžį sukėlė italų dizainerių interviu, duotas savaitraščiui „Panorama“. Jame Stefano Gabbana sakė, kad mielai augintų vaikų, bet Domenico Dolce aiškino, kodėl jis nenorėtų rinktis tokio kelio.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Eltonas Johnas ir Davidas Furnishas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Eltonas Johnas ir Davidas Furnishas

„Kai gimsti, turi tėvą ir motiną, – savaitraščio tinklalapis citavo Domenico Dolce žodžius. – Bent jau taip turėtų būti. Būtent dėl to nesu užtikrintas dėl vaikų, gimusių iš chemijos, sintetinių kūdikių, nuomojamų gimdų ir spermos, pasirenkamos iš katalogo.“

Victoria Beckham pirmadienį įsitraukė į šį ginčą, parašiusi „Twitter“ žinutę: „Siunčiu meilę Eltonui, Davidui, Zachary, Elijah ir visiems gražiems IVF kūdikiams.“

Gėjus dainininkas Ricky Martinas, kuris augina penkiamečius dvynius, sekmadienį apkaltino Domenico Dolce ir Stefano Gabbaną kurstant fanatizmą.

„@dolcegabbana, jūsų balsai pernelyg stiprūs, kad skleistų tiek daug neapykantos, – rašoma jo stilizuotoje „Twitter“ žinutėje. – Atsibuskite – dabar jau 2015-ieji. Mylėkit save, vaikinai. #boikotuokdolcegabbana.“

AFP/„Scanpix“ nuotr./Ricky Martinas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Ricky Martinas

Šis ginčas sukėlė susirūpinimą D&G mados namų vadovams dėl jo poveikio tarptautiniam prekės ženklui ir pardavimams, juolab kad šis skandalas neatrodo greitai išsikvėpsiantis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt