Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dar vienas Lino Adomaičio karjeros žingsnis – docento vardas

Linas Adomaitis
Irmos Adomaitienės nuotr. / Linas Adomaitis
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Muzikos prodiuseris, dainininkas, kompozitorius ir KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto lektorius Linas Adomaitis tapo docentu. Ketverius metus universitete garso režisūros discipliną dėstantis Linas šypsosi: „docento vardas mane ir džiugina, ir įpareigoja“.

Prieš kelerius metus pradėjęs dėstyti garso režisūros studijas universitete Linas Adomaitis nuo pirmos paskaitos savo studentams iškėlė tikslingų uždavinių: „mes neįrašinėsime to, kas po egzamino iš karto nuguls stalčiuje, mes įrašysime tai, ką Lietuvos žmonės klausys su malonumu“.

Taip jau pirmaisiais dėstymo universitete metais gimė puiki Lino ir jo ugdytinių sinergija. Drauge įrašyta režisierės Andros Kavaliauskaitės vaikiška pasaka „Jūrų arkliuko Ko meilė“, kuriai muziką kūrė Lino Adomaičio studentai, o pats Linas kuravo viso projekto aranžuotes, įrašus ir garso formavimo darbus. Ši pasaka buvo oficialiai išleista dviguboje kompaktinėje plokštelėje, o visas pelnas skirtas tėvų globos netekusiems kūdikiams remti.

„Siekiame su studentais viskame ieškoti prasmės ir, žinoma, garso kultūros. Muzikinė tema, pasirinktas instrumentas, muzikos tembras, kūrinio aranžuotė bei garso suvedimas – tai mūsų kiekvienos paskaitos pagrindiniai uždaviniai“, – sako docentas Linas Adomaitis, apie garsą ir jo formavimą galintis pasakoti valandų valandas.

Juozo Kamensko nuotr./Linas Adomaitis
Juozo Kamensko nuotr./Linas Adomaitis

„Linas yra sukaupęs ne tik ilgametę koncertinę, bet ir garso režisūrinę patirtį ir yra tikras savo srities profesionalas, tad džiaugiuosi, kad jis prisijungė prie mūsų kolektyvo ir jau ketvirtus metus dalijasi savo patirtimi su Muzikos Technologijų bakalauro studentais. Paskaitų metu gimsta įdomūs projektai, lavinantys studentų kūrybiškumą bei garso režisūros gebėjimus. Tikiuosi, šis turiningas bendradarbiavimas tęsis ir toliau“, – sako KTU SHMMF filosofijos ir menų studijų krypčių koordinatorius Vytautas Kederys.

Beje, neseniai 20-mečio jubiliejinį turą galingai atšventęs Linas Adomaitis mini dar vieną apvalią sukaktį: šiais metais sukanka jau 10 metų, kai muzikos prodiuseris vadovauja Kauno J. Gruodžio konservatorijos Estrados ir džiazo skyriui. Jame Lino iniciatyva pirmą kartą Lietuvos konservatorijų istorijoje buvo įsteigta Garso režisūros specialybė.

Dainiaus Ščiukos nuotr./Linas Adomaitis
Dainiaus Ščiukos nuotr./Linas Adomaitis

Linas džiaugiasi, kad jaunoji karta gilinasi į garso formavimo ir muzikos prodiusavimo principus. Daugelis jo auklėtinių baigę konservatoriją tęsia garso režisūros studijas Lietuvos bei užsienio universitetuose. Nemažai Lino studentų, kaip garso režisieriai, darbuojasi įvairiuose televiziniuose projektuose, dirba garso įrašų studijose.

„Jaučiu, jog bent maža dalele prisidedu prie būsimų muzikos prodiuserių formavimo. Ir jei šiandien kažkam galiu būti autoritetu – visų pirma esu dėkingas saviems autoritetams, kuomet pats buvau savo mokinių ar studentų amžiaus“, – sako docentas.

Linas Adomaitis ne tik kaip dainininkas, bet ir garso režisierius savo diskografijoje turi daugiau nei 20 albumų, kelis prestižinius, tarptautinius apdovanojimus už dainų aranžavimą ir garso suvedimą, yra sukūręs ir prodiusavęs muziką keliems kino filmams bei teatro repertuariniams spektakliams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Linas Adomaitis
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt