Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Damų dienos fenomenas: elegantiškos gražuolės galiausiai virsta kiaulėmis

Žirgų lenktynėse – Damų diena
Vida Press nuotr. / Žirgų lenktynėse – Damų diena
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Feministės, nebesipiktinkite! Moterys nėra kiaulės. Vyrai irgi, nors tam tikrai prieštaraus nusivylusios meile. Mes kalbame apie kiaulišką elgesį aristokratiškos šventės metu.

Žirgų lenktynės – karališkas renginys, turintis senas ir gražias tradicijas. Jungtinėje Karalystėje priimta, kad kelias dienas trunkančių žirgų lenktynių metu būna rengiama Damų diena.

Apie ją ir pakalbėkime.

Tai diena, kai susirinkusiųjų žvilgsniai dažniau krypsta į moteris nei į trasa risnojančius žirgus. Damų dieną visos moterys pasipuošia gražiausiomis savo turimomis suknelėmis, apsiauna aukštakulnius, o galvas papuošia skrybėlaitėmis, prilygstančiomis meno kūriniams.

„Scanpix“ nuotr./Žirgų lenktynėse – Damų diena
„Scanpix“ nuotr./Žirgų lenktynėse – Damų diena

Viskas labai gražu tol, kol šios elegantiškos gražuolės nepadaugina svaigiųjų gėrimų. O tada jos ir tampa sus scrofa domesticus arba, kaip mes geriau žinome, kiaulėmis.

Jos voliojasi ant žemės, skleisdamos neaiškius garsus ir akivaizdžiai tuo mėgaudamosi. Čia ne apie kiaules mes, o apie Damų dienos viešnias. Tokių netrūko ir penktadienį vykusiose „Aintree“ žirgų lenktynėse.

Vida Press nuotr./Žirgų lenktynėse – Damų diena
Vida Press nuotr./Žirgų lenktynėse – Damų diena

Kaskart po Damų dienos britų žiniasklaidą užplūsta nuotraukos, atskleidžiančios šio renginio paradoksus: kokteilinėmis ar net vakarinėmis suknelėmis pasipuošusios moterys guli tarp šiukšlių. „Gėda“, – skelbia įvairios antraštės. Bet ratas apsisuka, ateina kita Damų diena ir elegantiškosios damos vėl tampa kiaulaitėmis.

Galų gale, George'as Orwellas galbūt buvo teisus sakydamas, kad žmonės ir kiaulės nelabai skiriasi.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt