Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Dainius Žebrauskas-Skruzdeliukas gatvės šokio mėgėjams ruošia staigmeną

Dainius Žebrauskas
Asmeninio albumo nuotr. / Dainius Žebrauskas
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Šiandien Dainių Žebrauską, kai kam geriau pažįstamą Skruzdeliuko vardu, dažniau išvysite ne televizoriaus ekrane, o jo įkurtoje „Antdancehouse“ šokių studijoje. Jis čia sukasi kaip vijurkas: spėja vesti treniruotes vaikams ir suagusiems, pakalbinti kiekvieną užsukusį ir tvarkyti visus su studija susijusius reikalus. Sparčiai artėjančio gatvės šokių renginio „The Lord Of The Circle“ organizavimas atima nemažai laiko, bet tokio pobūdžio gatvės šokių renginio Lietuvoje dar nėra, tad verta tiek stengtis.

Dainiau, kiek metų sukiesi šokių pasaulyje?

Pradėjau šokti kai man buvo 15 metų, tad jau 28 metus. Visai nemažai... (šypsosi).

Kas tave motyvuoja nuolatos kurti, judėti į priekį?

Viskas! Maži vaikai, paukščiai, žuvys, senjorai vaikščiojančiais mieste, filmai ir daugybė kitų dalykų. Netgi youtube’as.

Iš kur semiesi tiek energijos?

Daugybė dalykų mane motyvuoja ir suteikia energijos. Pavyzdžiui, mano mokiniai, netgi patys mažiausieji, jų tėveliai, kolegos ir konkurentai, kurie verčia pasitempti. Žinoma, niekas žmogui nepadės taip kaip jis pats sau. Taigi kai atsibundu ryte, visada prieinu prie lango ir pasakau „Šiandien bus gera diena“. Ir tai tikrai veikia!

Asmeninio albumo nuotr./Dainiaus Žebrausko šokių studijos mokiniai
Asmeninio albumo nuotr./„The Lord Of The Circle“ renginio akimirka

Vilniaus Rotušėje 2014 metais pirmą kartą organizavote renginį „The Lord Of The Circle“. Kaip gimė renginio idėja?

Idėja brendo jau kurį laiką. Su gatvės šokiais esu susijęs daugiau negu 16 metų ir teko dalyvauti daugybėje renginių, tad vieną dieną žiūrėdamas „Urban Dance“, breiko varžybas, dar kelis užsienio renginius, pradėjau jausti, kad manęs tai nebetraukia ir norisi kažko kito. Natūralu, kad sukantis tame pačiame rate viskas atsibosta. Man atrodė, kad daugumoje Lietuvos renginių kažkas tikrai yra ne taip. Tai puikiausiai atspindi mažėjantis žiūrovų kiekis.

Dauguma varžybų dalyvių šoka tik sau, „atkala“ vienas prieš vieną ar du prieš du, bet visiškai pamiršta žiūrovus. Net komandų šokiai, kurie turėtų būti įspudingi, tampa technikos demonstravimu be jokios idėjos. Suprantu, kodėl žmonių tokios varžybos netraukia, aš norėjau sukurti renginį, kuris būtų įdomus visiems. Taigi, „The Lord Of The Circle“ renginio viena dalis skirta dalyviams (šokių atrankos), o kita (finalai) – tiek dalyviams, tiek ir žiūrovams, kur bus surinkta visa „grietinėlė“, patys geriausi.

Superfinale skirtingų gatvės šokių stilių nugalėtojai traukia burtus ir šoka pagal visiškai kitokią muziką, negu jie yra įpratę (popmuziką, kantri, roką, 90‘s, disko, klasiką ir pan.). To Lietuvoje dar niekada nebuvo.

Asmeninio albumo nuotr./Dainiaus Žebrausko šokių studijos mokiniai
Asmeninio albumo nuotr./„The Lord Of The Circle“ renginio akimirka

Kaip manote, ar pirmasis blynas buvo prisvilęs?

Jis gavosi stebėtinai geras su šiek tiek prisvilusiais šonais (šypsosi). Esu pedantas ir norėjau, bei tikėjausi, kad visas renginys vyks pagal mano sudarytą planą, minučių tikslumu. Deja, to pasiekti nepavyko, šiek tiek užgaišome. Šiemet paruošiau planą A ir planą B, tad tikiuosi šįkart viską spėsime laiku.

Žinote, dabar kai pagalvoju, man labai gaila, kad neturėjome kameros, kuri filmuotų žiūrovų emocijas. Nerealu buvo matyti, kaip superfinalo metu tėveliai šokinėjo nuo kėdžių, teisėjai vienu metu atsistoję metė savo kepures į sceną (kas yra didžiulis pagarbos ženklas gatvės šokiuose) ir visi šypsojosi. Manau tikras šokėjas  yra tas, kuris neužsidaro rėmuose, tikras šokėjas turi gebėti šoktį ne vieną stilių. Superfinale tai ir matėme, tikrus talentus, kurie sužavėjo ne tik profesionalus, bet ir nieko apie šokį nesuprantančius žmones. Tai suteikė labai stiprias emocijas ir sukėlė didelį energijos pliupsnį visiems. O to aš ir siekiau (šypsosi).

Maloniausia buvo tai, kad po renginio neišgirdau jokių blogų atsiliepimų. Renginio teisėjas, šokių pasaulio super žvaigždė, Kevin Paradox iš Olandijos, grįžęs namo socialiniame tinkle rašė, kad tai vienas geriausių renginių, kuriame jis yra buvęs. Žmonės sakė – daryk vėl, šito reikia, tad manau viskas praėjo pakankamai gerai.

Ką naujo numatei šių metų renginyje?

Pirmiausia, tai komandiniai šou pasirodymai, kuriuose pagrindinis akcentas turėtų būti ne tiek technika, kiek idėja ir išpildymas. Tačiau tai nereiškia, kad technika nesvarbi.

Šiais metais bus ir komandinės vaikų (iki 12 metų) kovos, nes jiems renginių itin mažai. Noriu suteikti galimybę jiems pasirodyti komandose ir tarpusavyje kautis. Kitose varžybose vaikams tenka kovoti prieš gerokai vyresnius, o tai yra nesąžininga ir ilgainiui jie gali prarasti motyvaciją.

Asmeninio albumo nuotr./Dainiaus Žebrausko šokių studijos mokiniai
Asmeninio albumo nuotr./„The Lord Of The Circle“ dalyviai

Ar planuojate „The Lord Of The Circle“ daryti ir ateinančiais metais?

Tiesą pasakius, jau galvoju apie trečią renginį, turiu dar keletą idėjų, nes kiekvienais metais norisi pateikti siurprizų. Žinoma, labai daug priklauso nuo rėmėjų, ne viską galime įgyvendinti patys. Aš mąstau taip: reikia iš pradžių duoti, kad gautum.  Jei pavyks gerai, žmonėms patiks, tikrai atsiras norinčių prisidėti.

Kokie siurprizai žiūrovų ir dalyvių laukia šiemet?

Siurprizus, vieną po kito, sužinosite sekdami informaciją apie renginį. O pagrindinį siurprizą pranešime dieną prieš. Dabar jau galiu pasakyti, kad organizuosime žaidimus facebooke, kurių metu bus galima laimėti nemokamus kvietimus.

Be to, šiais metais visi pirmų vietų solo kovotojai bei geriausią šou pademostravusi komanda laimės piniginius prizus. Absoliutus laimėtojas taip pat gaus piniginį prizą ir kvietimą kitąmet dalyvauti renginyje be atrankos ir startinio mokesčio, plius įvairūs studijos ir rėmėjų prizai. Tik noriu priminti, jog laimėti nebus paprasta, bet tikrai verta.

VIDEO: The Lord Of The Circle 2014 - Judge Showcase - Paradox
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 šokiai Hiphopas
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt