Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Beno Staškausko juvelyrikos darbais susižavėjusi Bjork su jo kurtu žiedu įsiamžino albumo viršelyje

Benas Staškauskas ir Bjork albumo „Vulnicura“ viršelis
Asmeninio albumo nuotr. ir albumo „Vulnicura“ viršelis / Benas Staškauskas ir Bjork albumo „Vulnicura“ viršelis
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Menininkas Benas Staškauskas (28), šiuo metu Palangoje surengęs juvelyrikos kūrinių parodą, savo gyvenimo aprašymą galės papildyti garbingu įrašu. Jo originaliais netradiciniais juvelyriniais dirbiniais šiandien puošiasi ir islandų muzikos deivė Bjork.

Asmeninio albumo nuotr./Benas Staškauskas
Asmeninio albumo nuotr./Benas Staškauskas

Ryškūs, masyvūs, netikėtų formų. Iš plastiko, lavos ir kitų neįprastų medžiagų kurti papuošalai traukia akį ir nepalieka abejingų. Patinka jie ar ne – skonio reikalas, tačiau jaunosios kartos menininkas įrodė – šiuolaikinė juvelyrika yra įdomi, o lietuvių kūrėjai vertinami ir svečiose šalyse.

Vilniaus dailės akademiją baigęs Benas studijavo Telšiuose, Amsterdame, vėliau išvyko metams į Reikjaviką. Kontrastinga Islandijos gamta pakerėjo menininką ir jis ėmėsi kurti papuošalus, kuriuos pats vadina įkvėptais gyvenimo ledo ir ugnies šalyje.

„Gamta Islandijoje – ypatinga. Ir niūri, tamsi, ir ryškiaspalvė tuo pačiu. Ten žmonės gaudo saulę, viskas, rodos, apsitraukę tokia mistika. Sakyčiau net pojūčiai suaštrėja“, – Žmonės.lt sakė jis.

Asmeninio albumo nuotr./Benas Staškauskas
Asmeninio albumo nuotr./Benas Staškauskas Islandijoje

Lygiai prieš metus Benas vienoje nedidelėje Reikjaviko galerijoje atidarė parodą „Peak“. Vėliau jis surengė dar vieną ekspoziciją nedidelėje, juvelyrinius dirbinius dažniausiai pristatančioje „Aurum“ atidarė šiuolaikinės juvelyrikos parodą „Sceptic: Social Tools“. Pasak jo, idėja pavadinimui kilo neatsitiktinai.

„Esu girdėjęs sakant „šiuolaikinis peizažas ir eklektiškas mūsų minčių interjeras“. Tad  būtent ten noriu nukreipti žmones, vertinčius mano darbus. Šiuolaikinis peizažas – tai ne tapybinis, o kasdienybės peizažas, jis perteikia mūsų kultūrą ir socialinį požiūrį į daugelį dalykų. Būtent tai ir noriu atspindėti savo papuošaluose“, – pasakojo kūrėjas.

Čia spėjo aplankyti ir pati Bjork. Muzikantė susižavėjo lietuvio kūryba ir nusprendė įsigyti net kelis papuošalus.

„Mano darbai – šiuolaikiški, nestandartiniai, matyt, tai ir patiko Bjork. Tai, kad ji įsigijo mano kurtų papuošalų, yra didelis iššūkis, postūmis į priekį“, – sakė jis.

Pasak Beno, norėjęs rasti kontaktą su Bjork jis veikiausiai būtų galėjęs tai padaryti ir anksčiau. Keli jo bičiuliai – artimi dainininkės draugai, kurie jau seniau ragino Beną padovanoti Bjork kokį nors savo meno dirbinį.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Beno Staškausko šiuolaikinės juvelyrikos paroda Palangoje
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Šis Beno Staškausko kurtas žiedas labai panašus į tą, kurį įsigijo Bjork

„Galiausiai viskas išsisprendė savaime ir ji pati nusipirko kelis mano kurtus papuošalus“, – linksmai prisiminė menininkas.

Vieną iš papuošalų šiandien mato visi Bjork gerbėjai – Beno kurtas žiedas puošia dainininkės ranką naujo, sausio pabaigoje pasirodžiusio, jos studijinio albumo „Vulnicura“ viršelyje ir muzikiniame klipe „Lion Song“.

Bjork albumo „Vulnicura“ viršelis
Bjork albumo „Vulnicura“ viršelis

„Kitus papuošalus ji pirko planuodama juos nešioti ir galbūt panaudoti savo kūryboje. Su kai kuriais jų ji jau pasirodė ir savo koncertuose. Jau sulaukiau daugiau prašymų ir pasiūlymų.  Nenoriu užbėgti įvykiams už akių, tačiau gali būti, kad tai – ne paskutinis darbas su Bjork ir kartu dirbsime ateityje“, – sakė Benas.

Nemažai keliavęs Benas pastaruoju metu daugiausia laiko praleidžia Lietuvoje. Šiuo metu Palangos „Ramybės galerijoje“ eksponuojama jo darbų paroda. Ta pati, kuria susižavėjo ir islandų žvaigždė. Tiesa, papuošalų, kuriuos šiandien ji laiko savo papuošalų dėžutėje, čia jau nėra – darbai parduoti.

Beno parodos „Sceptic: Social Tools 1“ darbus galite pamatyti čia:

„Aš pats esu Bjork gerbėjas, tačiau kurdamas apie ją visiškai negalvoju. Man svarbus galutinis rezultatas, o tai, kad jį įvertina tokie žinomi žmonės – man didžiulė garbė“, – mintimis dalijosi Benas.

Šiuo metu jis kuria antrąją ekspozicijos dalį, kurią planuoja pavadinti „Sceptic: Social Tools pt2“. Paroda „Ramybės galerijoje“ kabės iki liepos 22 dienos, vėliau iškeliaus į didžiuosius Europos ir pasaulio miestus.Asmeninio albumo nuotr./Benas Staškauskas

Asmeninio albumo nuotr./Benas Staškauskas
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt