Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vido Bareikio spektaklio plakate pavaizduotos besibučiuojančios moterys supykdė „supertėtukus“

Žmonės.lt fotomontažas
Žmonės.lt fotomontažas / Žmonės.lt fotomontažas
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Menininko Vido Bareikio režisuojamas spektaklis, dar nepasirodęs viešumoje, įžiebė aistras ir diskusiją tarp pasipiktinusių kauniečių. Žmonės iškėlė klausimą, ar dvi besibučiuojančios moterys, pavaizduotos spektaklį „Žalgirės“ reklamuojančiame plakate, neiškreipia vaikų mąstymo ir neklaidina jų supratimo apie lytinę orientaciją? „Mes nesame trečiojo pasaulio valstybė ir aš labai norėčiau, kad Lietuva nebūtų priskiriama homofobiškoms šalims“, – į jam užduotą klausimą atsakė režisierius.

Suaugusiems skirtas spektaklis teatro lankytojams turėtų būti pristatytas jau kovo mėnesį. Pats V. Bareikis portalą Žmonės.lt patikino, kad kol kas jo atšaukti neplanuojama. Vyras nepasitenkinimo sulaukė tik iš keleto žmonių, kurie sunerimo dėl pagrindinės spektaklio temos ir jį reklamuojančio plakato.

Aistės Grišinaitės nuotr./Vidas Bareikis
Aistės Grišinaitės nuotr./Vidas Bareikis

„Manau, kad turime nustoti bijoti bei pripažinti, jog egzistuoja įvairios meilės išraiškos. Jei kažką gąsdina vaikai, galintys ne taip suprasti dvi besibučiuojančias moteris, tai yra jų auklėjimo problema. Kai mano sūnus manęs paklausia panašių dalykų, aš jam paaiškinu, jog kartais gyvenime nutinka taip, kad moteris pamilsta moterį, o vyras vyrą. Norint išvengti nesusipratimų, jau nuo mažens privaloma kalbėtis apie tokius dalykus. Juk meilė – normalus reiškinys“ – Žmonės.lt aiškino kūrėjas.

Nors V. Bareikį ir stebina tokie aplinkinių priekaištai, jis nežino, kaip į tuos nepasitenkinimo aidus reaguos teatras. Būtent ten dirbantys ir spręs, ar sulaukus daugiau skundų, gali būti svarstomas plakatų pašalinimas iš viešų vietų.

„Žalgirės“ – spektaklis apie moterų mėgėjų krepšinio komandą, kurios skirtingas nares vienija bendras tikslas – sudalyvauti mėgėjų Olimpinėse krepšinio varžybose Aliaskoje. Pats V. Bareikis nuo mažens žavisi krepšiniu, būtent todėl ir ryžosi Gabrielės Labanauskaitės-Dienos pjesę realizuoti teatro scenoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt