Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Beata Tiškevič-Hasanova: prieš Valentino dieną pagalvokite, ar jūs su tuo žmogumi?

Beata Tiškevič Hasanova
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Beata Tiškevič Hasanova
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Kai ateini į šį pasaulį, trankaisi į stalų kampus, kiši pirštus į rozetes, uostai svečių batus, bandai liežuviu priliesti peilio galiuką, – viskas tam, kad jį pažintum. Po kelių metų, dar kelių, o vėliau jau būdamas dvidešimt kažkelių – daugelį dalykų jau žinai – žinai, kad tave apgavusiam žmogui antros progos geriau neduoti, nes gali vėl ištikti tas siaubingas skausmas, kurį jutai įskaudintas pirmąsyk, kad geriau atostogų neplanuoti ir neįsivaizduoti, kaip ten viskas bus tobula, nes kai kažko stipriai lauki ir suteiki tam per daug vilčių, – dalykas pasirodo kur kas prastesnis už tą jau galvoje įvykusį.

Laikui bėgant atsiranda vis daugiau automatinių taisyklių ir jau greitai – ir visai nebereikia kišti pirštų į rozetę, kad žinotum, jog skaudės. Tik tarp tų automatinių mygtukų yra ir visai klaidingų. Turėjau aš tokį ir dar kartais jaučiu jo dvelksmą – kai kažkas su manimi blogai elgiasi, taip būna dėl to, kad aš kažką padariau ne taip ir dėl to šis žmogus mane „baudžia“, „auklėja“. Kaip tai yra fu ir kaip tai yra klaidinga, kai suteikiame kitiems žmonėms dievų, „baudėjų“ ir „auklėtojų“ vaidmenis, save pastatydami į žemesnio, mirtingo padaro poziciją. Prisiminiau savo seną pokalbį su drauge, kai apkalbinėjom kažkokią kitą mums nelabai pažįstamą merginą. Sako: „Tai va, išsiskyrė.“ Sakau: „Jo? O ko išsiskyrė?“ Sako: „Nu ten, sudėtinga buvo, mušė ten jis ją.“

Merginos, dabar, kai visos daugiau-mažiau ruošiamės šv.Valentino dienai – nepirkite dovanų, neruoškite staigmenų automatiškai, akimirkai sustokite, pagalvokite, kokie tie jūsų santykiai, ar šis žmogus su jumis elgiasi taip, kaip jūs norėtumėte?

Ir aš tada prisiminiau, kad egzistuoja toks dalykas. Ne tik asocialiose alkoholikų šeimose kur nors kaimo pakrašty, bet ir mano bendraamžių namuose, kurie net nesusituokę ir net neturi vaikų ir net neturi paskolų ar kitų juos rišančių dalykų – jis ją muša, o ji nusišluosto ašaras ir gyvena toliau. Ir tada aš negalėjau miegoti.

Aš irgi nesu lengvo charakterio, bet įdomaus, aš irgi ne visada logiškai elgiuosi, kartais šaukiu, kartais prasivardžiuoju, vėluoju (taip sunku sugalvoti, kas dar galėtų būti tokio smurto priežastimi), nu bet nėra dalyko, už kurį mane kas nors turėtų teisę mušti. O kad ir nemušti – žeminti, tyčiotis, niekinti, numoti į dalykus, kurie man svarbūs, ignoruoti mane – mylimas žmogus, su kuriuo gyveni ir sieji bendrą ateitį, – taip elgtis negali.

Arba gali, bet tada teks jam vienam likti. Merginos, dabar, kai visos daugiau-mažiau ruošiamės šv.Valentino dienai – nepirkite dovanų, neruoškite staigmenų automatiškai, akimirkai sustokite, pagalvokite, kokie tie jūsų santykiai, ar šis žmogus su jumis elgiasi taip, kaip jūs norėtumėte? ar tokio elgesio esate verta? Ar jis palaiko jus tose akimirkose, kai jaučiatės laiminga? Ar galite su juo pasidalinti savo emociniais išgyvenimais? Ar jis jums nieko nedraudžia? Jei draudžia – tai kodėl ir ką? ir jeigu draudžia, bet pats daro tą patį dalyką – pagalvokite apie tai. Kokius žodžius iš jo dažniausiai girdite? Ar jis leidžia sau pasakyti ką nors panašaus į: „tu stora, baik ėst“ – manau, kad tai psichologinis smurtas ir didelė nepagarba. Bet jeigu jis turi problemų su alkoholiu arba jus muša – čia net nereikia galvoti.

Bėgti reikia. Pagalvokite apie tai. Galbūt ši Valentino diena bus jūsų nauja pradžia, nes jūs vis tiek sutiksite savęs vertą žmogų, kuris jus mylės, tik jeigu turėsite stiprybės ir kantrybės jo išlaukti.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Beata Tiškevič
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt