Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Balerina Kristina Tarasevičiūtė apie atlygį už menininko darbą: „Jis sukelia ašaras ir neviltį“

Kristina Tarasevičiūtė
Asmeninio albumo nuotr. / Kristina Tarasevičiūtė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Šokėja, balerina Kristina Tarasevičiūtė pasipiktino menininkų gaunamu atlygiu už darbą. Ji apgailestauja: rodos, pluši, stengiesi, visą save darbui ir kitiems atiduodi, o už tai gaunamas atlygis labiau liūdina nei skatina džiaugtis.

K.Tarasevičiūtė – tikras barbės devyndarbės pavyzdys. Ji šoka Valstybiniame dainų ir šokių ansamblyje „Lietuva“, taip pat yra choreografinio teatro „Vilniaus baletas“ balerina, scenoje pasirodo ir kaip iliuzionisto Manto Wizard asistentė. 

Mergina neslepia: darbų daug, o galą su galu sudurti vis tiek sunku. Savo apmaudą žinoma šokėja išliejo „Facebook“ tinkle. 

Visada atsiras jaunesnių, gražesnių, geresnių, techniškesnių šokėjų. Todėl visi ir tyli. Nieko čia turbūt nepakeisi.

„Pati pasisiuvi kostiumą, pati pasidažai, pati susišukuoji, pati pasistatai choreografiją ir pati sušoki. Susirenki visus aplodismentus ir eini į parduotuvę, o vovdrug ką nors parduos?! Su metais mano mylimiausia profesija ir atlygis už ją nebeskatina manęs kūrybiškai žvelgti į gyvenimą, o tik sukelia ašaras ir neviltį. Sėdėti namie, nekeliauti, atostogauti pas tėvus ar draugus, pirkti rūbus humankėj, ne visada laiku susimokėti už butą nėra mano hobiai. Tokia kaina besąlygiško noro šokti, būti scenoje! Tik ar ne per didelė?“ – svarstė K.Tarasevičiūtė. 

Greta pasisakymo publikavo ir asmenukę, kurioje ji – su balerinos kostiumu. Komentatoriai netruko pastebėti, kad Kristina save įamžino brangiu „iPhone“ telefonu. Tuo tarpu šokėja paaiškino jam taupiusi ne tris ir ne šešis mėnesius.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kristina Tarasevičiūtė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kristina Tarasevičiūtė

Žmonės.lt ji teigė, kad pasisakymą išprovokavo būtent gautas atlyginimas: „Rugsėjis kasmet visiems, dirbantiems teatre, yra siaubingas mėnuo. Tada grįžtame po atostogų, nesame pastatę spektaklių, gauname bazines algas, kurios atrodo tiesiog juokingos. Pradžioje iš to labai daug juokėmės, po to labai daug verkėme, kai sulaukėme algų... Aišku, maždaug lapkritį ant kojų jau atsistojame, bet dabar tas periodas, kad jau juokinga.“

Bet juk besirinkdama profesiją Kristina žinojo, kokį gyvenimo kelią renkasi. „Taip, žinojau, kur einu. Bet situacija nekinta, mūsų algos irgi. Keičiasi viskas aplinkui, tik ne algos. Bet juk galėtų būti kitaip... Visi ilgą laiką tylėjome, nes atėjome čia dėl šokių. Visi žino, kad jeigu pakelsi vėją, visada atsiras tų, kurie patylės. Jie ir dirbs. Visada atsiras jaunesnių, gražesnių, geresnių, techniškesnių šokėjų. Todėl visi ir tyli. Nieko čia turbūt nepakeisi. Mes tiesiog esame tokie dideli fanatikai, kad sutinkame dirbti už tokius pinigus“, – svarstė ji.

Kaip manote, ar menininkų atlygis Lietuvoje – pakankamas? Nuomonę reikšti kviečiame komentaruose. 

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Kristina Tarasevičiūtė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Kristina Tarasevičiūtė

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt