Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Baiba Skurstene-Serdiukė papasakojo, kuo skiriasi latvių ir lietuvių Kūčių tradicijos

Baiba Skurstene-Serdiukė ir jos Kalėdų eglė
Asmeninio albumo nuotr. / Baiba Skurstene-Serdiukė ir jos Kalėdų eglė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Dainininkė Baiba Skurstene-Serdiukė šįmet Kalėdas sutiks gimtojoje Latvijoje – kartu su vyru Mykolu aplankys čia gyvenančią seserį. Vis dėlto nors savo namuose per šventes ir nebus, Kalėdų eglę vis tiek papuošė. Juk ji garantuoja šventinę nuotaiką!

Šįmet B.Skurstene-Serdiukė namuose papuošė mažytę, tačiau tikrą, gyvą eglutę – ne kokią dirbtinę. Ją padabino kukliai, tačiau jaukiai.

Šįmet norėjau namuose turėti paprastą, bet gražią eglutę. Papuošėme ją kankorėžiais, miško žvėrių figūrėlėmis.

„Nemėgstu „perkrauti“ namų papuošimais, taip pat nemėgstu blizgučių. Gal kai buvau vaikas tai ir patikdavo, bet dabar... Užtat šįmet norėjau namuose turėti paprastą, bet gražią eglutę. Papuošėme ją kankorėžiais, miško žvėrių figūrėlėmis. Vėliau ją pasodinsime sode – suteiksime antrą gyvenimą, o ateityje galėsime puošti ir puošti“, – Žmonės.lt pasakojo Baiba.

Didžiąsias metų šventes dainininkė sutiks Latvijoje. „Vienais metais Kūčių vakarienę valgome Lietuvoje, pas vyro šeimą, kitais – Latvijoje. Kasmet važiuoti ir ten, ir ten, būtų kiek per brangu, o šįmet – maniškių eilė. Žinoma, vėliau aplankysime ir vyro artimuosius“, – šypsosi ji.

Asmeninio albumo nuotr./Baiba Skurstene-Serdiukė
Asmeninio albumo nuotr./Baiba Skurstene-Serdiukė

B.Skurstene-Serdiukė yra liuteronė, taigi jos šventinės tradicijos kiek skiriasi nuo lietuviams būdingų: „Pas mus per Kūčias galima valgyti mėsą, galima ir karšto vyno išgerti. Atvykusi į Lietuvą tikrai pajaučiau, kad Kūčios čia švenčiamos kitaip – negalima nei dainuoti, nei linksmintis. O mes Latvijoje visada švenčiame linksmai. Be to, Lietuvoje šeimos per Kūčias tiesiog pasikeičia dovanomis, o pas mus jų reikia nusipelnyti – ar eilėraštį pasakyti, ar dainą padainuoti.“

Atvykusi į Lietuvą tikrai pajaučiau, kad Kūčios čia švenčiamos kitaip – negalima nei dainuoti, nei linksmintis. O mes Latvijoje visada švenčiame linksmai.

Be to, turi ir vieną vien tik jos šeimai būdingą ritualą – Kalėdų eglę Latvijoje papuošia degančiomis žvakėmis ir bengališkomis ugnelėmis.

„Tai mūsų tradicija. Belaukdami dovanų mes pakabiname ant eglutės žvakes ir bengališkas ugneles ir jas uždegame. Prisimenu, kai pirmąkart taip padariau prie savo vyro, jis labai išsigando – jaudinosi, kad tuoj viską sudeginsiu, visus namus! Bet mes taip darome…“ – kikena dainininkė. 

Šįmet ji džiaugiasi per šventes sėkmingai suderinusi ir darbą, ir poilsį: „Per pačias Kalėdas nekoncertuosiu, tačiau laukia pasirodymai prieš šventes, po jų, taip pat per Naujus metus. Kažkada man yra tekę dainuoti pirmą Kalėdų dieną, ir, turbūt, ateity taip dar irgi bus, tačiau man labiau patinka, kada galiu šventes sutikti ramiai, su šeima, o ne dirbti.“

Asmeninio albumo nuotr./Baibos Skurstenes-Serdiukės Kalėdų eglė
Asmeninio albumo nuotr./Baibos Skurstenes-Serdiukės Kalėdų eglė

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt