Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Baiba Skurstene-Serdiukė mėgsta skaityti lietuviškai: „Seniai rankose nelaikiau latviškos knygos“

Baiba Skurstenė
Svetlanos Valuevos nuotr. / Baiba Skurstenė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Atostogų metu dainininkė Baiba Skurstene-Serdiukė džiaugiasi – radusi laisvo laiko ima į rankas knygą ir gali atsipalaiduoti. Žmonės.lt dainininkė pasakojo mėgstanti skaityti, tačiau laiko tam randa tik per atostogas.

B.Skurstene-Serdiukė Žmonės.lt pasakojo mėgstanti skaityti, tačiau prisipažįsta – knygą į rankas norėtų paimti dažniau.

„Labai daug dirbu, o po darbo nesinori skaityti nieko sunkaus. Taigi mėgstu lengvesnes knygas – tokias, kurios įtraukia, kurias norisi skaityti.

Būna tokių knygų, kurias atsiverti ir sunku prisiversti skaityti toliau. Skaityti tik dėl skaitymo?.. Visgi dažniausiai skaitau per atostogas arba radusi tam laiko. Per darbus jo rasti sunku...“ – Žmonės.lt sakė Baiba.

Labiausiai ji mėgsta biografines knygas, tokias, kurios pasakoja tikrais faktais paremtas istorijas. „Vienas mėgstamiausių man – komedijos žanras. Lengva, linksma“, – šypsosi.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Akvilės Kavaliauskaitės knygos „Du gyvenimai per vieną vasarą“ pristatymo akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Akvilės Kavaliauskaitės knygos „Du gyvenimai per vieną vasarą“ pristatymo akimirka

Kadangi skaityti laiko turi kone tik per atostogas, dažnai turi spręsti dilemą – gal verčiau paskaityti žurnalą?... „Jeigu didelė kompanija, skaityti knygą susikoncentruoti sunku – geriau koks žurnalas... Bet norėdama ramiai pailsėti namuose renkuosi knygą“, – prieina prie išvados.

Dažniausiai Baiba skaito lietuvių kalba, nors gimtoji jai – latvių. „Seniai rankose nelaikiau latviškos knygos. Skaitau angliškai, tačiau pagrinde lietuviškai – vis kas padovanoja po knygą... Be to, pačiai kalba taip geriau „rišasi“, – tikina.

Ar Baiba pažįstama su lietuvių literatūros autoriais? „Taip sakyti būtų per drąsu. Nežinau, ką būtų privalu paskaityti... Kai atvažiavau į Lietuvą, visų pirma turėjau išmokti lietuvių kalbą, kas buvo didelis iššūkis. Kurgi dar lietuvišką literatūrą skaityti...“

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Mykolas Serdiukas ir Baiba Skurstene-Serdiukė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Mykolas Serdiukas ir Baiba Skurstene-Serdiukė

O kas būdinga latvių kūrybai? „Nesu tokia literatūros žinovė, kad galėčiau tiksliai apibūdinti. Gal mane tuoj pomidorais apmėtys, jei ką ne taip, bet kaip man atrodo, pasakysiu, – juokiasi dainininkė. – Tačiau kai mokiausi mokykloje grožinė latvių literatūra man atrodė labai sudėtinga, sunki. Skaitydavau du ar tris šimtus puslapių apie gamtą ir laukdavau, kada čia kas pagaliau įvyks... Žinoma, visokių knygų yra“, – tikina.

Paklausta apie mėgstamiausią knygą Baiba prisimena Jerome K. Jerome kūrinį „Trise valtimi (neskaitant šuns)“: „Skaitydavome šią knygą su tėčiu, todėl man ji – sentimentai. Mano tėvelio jau nebėra... Jis buvo aktorius, skaitydavo tą knygą mums su visokiomis intonacijomis. Vėliau ją perskaičiau pati. Ji lengva, miela, šilta, labai juokinga.“ 

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt