Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

„Audi R8“ vairavęs ir policininkus iškeikęs Egidijus Dragūnas atsidūrė komisariate: žiūrėkite video

Egidijus Dragūnas
Viliaus Kavaliausko nuotr. / Egidijus Dragūnas
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Ketvirtadienio popietę atlikėjas Egidijus Dragūnas leido policijos komisariate. Už tai, kad nepakluso policijos pareigūnams ir patrulius išplūdo keiksmais, dabar atlikėjui gali grėsti net baudžiamoji atsakomybė.

Ketvirtadienio popietę policijos pareigūnai pastebėjo E.Dragūną, kuris vairavo prabangų „Audi R8“ automobilį neprisisegęs diržo. Patruliai jį sustabdė Geležinio Vilko gatvėje, tačiau taikiai išsiaiškinti garsenybė nenorėjo – su pareigūnais bendros kalbos nerado ir juos išplūdo keiksmais.

Selui iškeltos dvi atskiros bylos. Viena – dėl paprasto KET pažeidimo (už neprisegtą saugos diržą). Antroji, rimtesnė – ATPK 187-asis straipsnis numato, kad pareigūno teisėto nurodymo nevykdymas, taip pat jo garbės ir orumo įžeidimas, reiškiamas žodžiu ar kūno gestais, įžeidžiančiu elgesiu ar kitokiu elgesiu, užtraukia baudą nuo 86 iki 144 eurų arba administracinį areštą nuo penkiolikos iki trisdešimties parų.

VIDEO: Egidijus Dragūnas (SEL) keikė kelių policijos pareigūnus

Kaip Žmonės.lt sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyresnysis specialistas Tomas Bražėnas, komisariate atlikėjas atsidūrė už nepaklusimą pareigūnams.

„Egidijus Dragūnas dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo buvo sustabdytas Pirmojo komisariato zonoje. Jį sustabdė kelių policijos pareigūnai. Atlikėjas važiavo neprisisegęs saugos diržo. Pirminiais duomenimis, jam buvo surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas. O kadangi jis neklausė teisėtų pareigūnų reikalavimų, buvo pristatytas į komisariatą“, – sakė specialistas.

VIDEO: Egidijus Dragūnas (SEL) atsisako policininkui pateikti dokumentus

Ketvirtadienį pavakarę Vilniaus apskrities policija paviešino E.Dragūno sulaikymo filmuotą medžiagą, o pareigūnų pranešime rašoma, kad šiandien, apie 12 val. 30 min. Vilniuje, Geležinio Vilko g., važiuodamas "Audi" automobiliu, jo vairuotojas nebuvo užsisegęs saugos diržo ir pažeidė KET 196 punktą.

Stabdomas, vairuotojas sustojo ne iš karto, atsisakė pateikti privalomus dokumentus, nevykdė pareigūnų teisėtų nurodymų ir juos įžeidinėjo – dėl to buvo pristatytas į policijos komisariatą, kur surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal LR ATPK 187 str.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Egidijus Dragūnas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Egidijus Dragūnas

Anot jo, už padarytus pažeidimus E.Dragūnui gali grėsti net baudžiamoji atsakomybė. „Tai joks pokštas. Yra numatyta atsakomybė už teisėtų pareigūnų reikalavimų nevykdymą. Gresia net baudžiamoji atsakomybė. Priklausytų, kaip nuspręstų teismas. Galėtų būti net arešto bausmė“, – sakė T.Bražėnas. 

Paklaustas, ar E.Dragūnas, pasiaiškinęs komisariate, galės toliau sėsti prie vairo, specialistas patikino, kad taip: „Jį pagavo ne išgėrusį, vairuotojo pažymėjimo niekas neatėmė. Jis padarė paprastą Kelių eismo taisyklių pažeidimą – važiavo neprisisegęs saugos diržo.“

Dėl saugos diržo vairuotoją nubaus policija.

Tuo tarpu E.Dragūno bylos dėl pasipriešinimo pareigūnams ir jų įžeidimo medžiaga bus perduota teisminiam nagrinėjimui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt