Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Asta Stašaitytė-Masalskienė apie šeimą: „Vaikus stengiamės auklėti pavyzdžiais, o ne žodžiais“

Asta Stašaitytė-Masalskienė su vyru Giedriumi
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Asta Stašaitytė-Masalskienė su vyru Giedriumi
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Televizijos laidų ir renginių vedėjai Astai Stašaitytei-Masalskienei šeima – svarbiausias dalykas gyvenime. Net sukdamasi tarp renginių ir filmavimų ji visad randa akimirką paskambinti savo tėvams, juos aplankyti ar pakviesti į svečius, o šeimos vakarienės Masalskių namuose – šventas reikalas.

Asta vertina ir puoselėja tėvų jai perduotas tradicijas, kartu su vyru stengiasi jas diegti savo šeimoje, kurti tokią jaukią ir saugią namų aurą, kokioje užaugo patys. „Stengiamės vaikus auklėti pavyzdžiais, o ne žodžiais“, – sako ji.

A.Stašaitytė-Masalskienė skaudžiai reaguoja į tai, kad šiuolaikinėje visuomenėje vaikai ir tėvai vis mažiau laiko praleidžia kartu, todėl nenuostabu, kad ji – socialinės iniciatyvos „Nes mes mylime tėvus“ ambasadorė. Iniciatyva siekiama skatinti vaikus ir tėvus bendrauti, kalbėtis ir tiesiog daugiau laiko leisti drauge.

Mieli namų ritualai

A.Stašaitytė-Masalskienė su šypsena prisimena vaikystę – tėvų namai, jų jaukumas bei šilti prisiminimai moterį lydi visą gyvenimą. Mažus, bet reikšmingus ritualus Asta atsinešė ir į savo šeimą. Vienas jų – knygų skaitymas balsu.

„Man vaikystė – tai jaukūs žiemos vakarai. Trys moterys – aš, mama ir sesuo – susirangydavome vienoje lovoje ir garsiai skaitydavome knygas. Aš buvau pati mažiausia, tad skaitydavo arba mama, arba penkeriais metais vyresnė sesuo. Tai būdavo mūsų mergaitiškas laikas, labai paprastas, ramus, bet be galo šiltas. Prisimenu, kai ankstyvoje paauglystėje mama pirmąkart leido skaityti romaną – kiek buvo džiaugsmo, kiek jaudulio!“ – prisiminimais dalijasi Asta.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Asta Stašaitytė-Masalskienė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Asta Stašaitytė-Masalskienė su sūnumi

Jos tėtis – jūreivis, tad daugiausia laiko šeimos moterys leisdavo trise. Su vyru ir dviem sūnumis gyvenanti Asta juokdamasi prasitaria, kad to moteriško bendravimo kartais labai pasiilgsta. „Nebuvo jokių kompiuterių, tad daug kalbėdavomės, kartu megzdavom, siūdavom ar stebėdavom dailiojo čiuožimo varžybas. Tas laikas su šeima niekada nebuvo prievolė, daugiau malonumas“, – sako Asta.

Tėčio supintos kasos – pačios stipriausios!

„Grįžus tėveliui, įprastinis mūsų šeimos ritmas pasikeisdavo. Tėtis stengdavosi perimti kuo daugiau mamos pareigų, leisti jai pailsėti. Jis ne tik tvarkydavo namus, pusryčiams gamindavo omletą, bet ir pindavo dukroms kasas – taip stipriai, kad net šypsotis skaudėdavo“, – juokiasi Asta.

Kai pati tapo mama, ryšys su tėvais tik sustiprėjo: „Susilaukus savo vaikų, lyg iš naujo pamačiau savo tėvus, pradėjau labiau vertinti, supratau, kiek daug jie mums davė, kiek daug dėl mūsų paaukojo. Žodžiai ir lieka tik skambiais žodžiais, kol tau viskas gerai, kol netrūksta miego, kol nereikia konkretaus patarimo. O gimus vaikams, tiek tėvai, tiek uošviai mums labai padėjo, negailėjo nei laiko, nei jėgų, kad tik mums lengviau būtų.“

Luko Balandžio nuotr./Asta Stašaitytė-Masalskienė
Luko Balandžio nuotr./Asta Stašaitytė-Masalskienė

Asta pamena, kad sustiprėjo ir moteriškasis ryšys su mama, pasikeitė požiūris – mamos ir dukros santykiai tapo draugių santykiais: „Juk vaiko gimimas, vaikų auginimas toks intymus dalykas. Ir pokalbiai su mama tapo daug atviresni, nuoširdesni. Nors visada su mama buvome artimos, bet po Danieliaus ir Emilio gimimo šilti santykiai tik dar labiau sutvirtėjo.“

Žinoma laidų vedėja – ryški ir impulsyvi asmenybė, tad jai svarbu kartais sustoti ir nusiraminti. Turbūt dėl to Astai pats svarbiausias, iki šiol kone kasdien sau kartojamas mamos patarimas – neskubėti. „Mama man visad sakydavo, kad gyvenime svarbu niekur neskubėti – nei apsisprendžiant, nei šnekant, nesišvaistyti mintimis, dėl kurių dar nesi tikras. Ji nuolat kartodavo – kuo ramiau, kuo ramiau...“

Technologijas palikite nuošaly

Kalbėdama apie vaikų ir tėvų bendravimo problemas A. Stašaitytė-Masalskienė svarsto, kad viena svarbiausių priežasčių, kodėl sunkiai randame laiko pabūti kartu – suaktyvėjęs gyvenimo tempas ir didžiulis technologijų kišimasis į mūsų gyvenimą. Tai tarsi pagreitina santykius ir daro juos vis paviršutiniškesnius.

„Per vakarienę tiek man, tiek vyrui mažiausiai po dešimt kartų suskamba telefonas ir kartais tos technologijos, tas nuolatinis gyvenimo tempas ima labai siutinti. Lyg ir nori pasipriešinti, bet negali“, – mintimis dalijasi Asta. Visgi šeimos laikas jai yra šventas – tuomet visi telefonai padedami į šalį ir tiesiog mėgaujamasi paprastu buvimu kartu.

Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr. /Asta Stašaitytė-Masalskienė ir Giedrius Masalskis
Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr. /Asta Stašaitytė-Masalskienė ir Giedrius Masalskis

„Ieškokite mažų bendrų atradimų, kurie suartina ir vienija šeimą. Tuomet natūraliai norėsite būti kartu, pasiilgsite vieni kitų. Tai taps nepajudinama gyvenimo dalimi, kurios atimti negalės nei kita veikla, nei darbai ar draugai“, – linki A. Stašaitytė-Masalskienė.

Socialinės iniciatyvos „Nes mes mylime tėvus“ tikslas – skatinti tėvus ir vaikus vėl kalbėtis, kartu leisti laisvalaikį. Juk būti su tėvais – madinga! Daugiau ir plačiau www.mylimtevus.lt

Daugiau straipsnių šia tema skaitykite čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt