Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Artimieji ir draugai Kaune atsisveikino su dizaineriu Egidijumi Sidaru

Egidijus Sidaras
15min.lt nuotr. / Egidijus Sidaras
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Šeštadienio popietę dizainerio Egidijaus Sidaro (40) artimieji rinkosi Kauno Gerojo Ganytojo parapijos šarvojimo salėje. Čia savo maldomis jie pagerbė penktadienį Anapilin iškeliavusį menininką.

Dizainerio E.Sidaro gyvybė užgeso penktadienio, sausio 20-osios, rytą.

Mados namų „Cantas“ vadovą E.Sidarą sausio 11-ąją ištiko insultas, po kurio paniręs į komą jis taip ir neatsigavo.

Šeštadienio popietę Anapilin iškeliavusio dizainerio artimieji rinkosi Kauno Gerojo Ganytojo parapijos šarvojimo salėje. Čia artimieji ir draugai buvo kviečiami atsisveikinti su kūrėju.

Aliaus Koroliovo nuotr./Atsisveikinimo su Egidijumi Sidaru akimirka
Aliaus Koroliovo nuotr./Atsisveikinimo su Egidijumi Sidaru akimirka

Atsisveikinti su į amžinąją kelionę pasileidusiu E.Sidaru šeštadienį buvo galima nuo 15 valandos. Visus, panorusius atvykti, dizainerio šeimos nariai iš anksto perspėjo, kad su savimi gana atsinešti vieną baltą gėlės žiedą.

Tiesa, dizainerio šeimos nariai norėjo išsaugoti privatumą, ir į šarvojimo salę, taip pat į jos kiemą žiniasklaidos atstovų prašė neiti.

Aliaus Koroliovo nuotr./Linas Adomaitis su žmona Irma
Aliaus Koroliovo nuotr./Linas Adomaitis su žmona Irma

Atsisveikinti su E.Sidaru atskubėjo ir žinomi bičiuliai: žurnalistė Jolanta Svirnelytė, sporto treneris Martas Kalendra, dainininkas Linas Adomaitis.

„Buvome geri bičiuliai iš choro laikų. Kartu giedojome Kristaus Prisikėlimo bažnyčios jaunimo chore. Tai buvo prieš kokius 25-erius metus. Skaudi netektis. Visiems šokas. Labai gaila. Galiu komentuoti tik tuos laikus, kai giedojome chore... Vėliau artimai nebendravome. Čia atėjome su choru atiduoti pagarbą“, - 15min sakė L.Adomaitis.

Talentingas kūrėjas

Egidijus Sidaras Vilniaus dailės akademijoje baigė kostiumo dizaino bakalauro ir magistro studijas. Iš Kauno kilęs dizaineris kūrė ir kolekcijas, ir vienetinius modelius. E.Sidaras dalyvavo įvairiuose meno projektuose, mados renginiuose, konkursuose Lietuvoje bei užsienyje.

Aštuonis kartus jis savo kūrybą pristatė festivalyje „Mados infekcija“.

E.Sidaras buvo ilgametis mados namų „Cantas“ dizaineris. O 2016-aisiais tapo ir šių mados namų vadovu, kai šias pareigas jam perleido anksčiau verslui vadovavusi Jolanta Mikalajūnienė.

Apie insultą

Medikų teigimu, insultas gali ištikti dirbant, išėjus pasivaikščioti, žiūrint filmą, važinėjantis dviračiu, atostogaujant ar užsiimant bet kokia kasdiene veikla.

Lietuvos insulto asociacijos prezidentas, gydytojas neurologas prof. dr. Dalius Jatužis anksčiau 15min yra sakęs, kad 40-metis, patyręs insultą – ne retenybė. Maža to, insultą patiria netgi vaikai.

„Vaikų neurologai gydo 5, 10, 15 metų vaikus ir paauglius su insultais. Insultu galima susirgti ir kūdikystėje – tik tokiu atveju ligos priežastys bus kitokios. Suaugusiesiems insultą išprovokuoja aterosklerozė, padidėjęs kraujospūdis, cukrinis diabetas, širdies ligos. Vaikai ir paaugliai serga įgimtomis ar genetinėmis ligomis – širdies ydos, kraujo ligos, kurios irgi gali komplikuotis į insultą“, – pasakojo profesorius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt