Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Antano Boso žvėryną papildė nauja vilkiukų vada: „Mūsų svečiai visad laukia, kol užkauks vilkai“

Antanas Bosas vilkiukus laiko taip, kaip juos nešioja motina vilkė
Dainos Bosas nuotr. / Antanas Bosas vilkiukus laiko taip, kaip juos nešioja motina vilkė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Verslininko Antano Boso žvėryne pajūryje pagausėjo gyvūnų – neseniai gimė net 15 vilkiukų. Gausia vada patenkintas verslininkas įsiamžino su jaunikliais – besišypsantis A.Bosas savo džiaugsmu pasidalijo su draugais ir bičiuliais socialiniame tinkle.

Žmonės.lt A.Bosas pasakojo, kad iš viso jo žvėryne pajūryje gyvena net keliasdešimt vilkų – 22 suaugę ir 15 jauniklių. Turi ir dar daugiau žvėrių: „Turime ir meškų, ir stumbrų, elnių – danielių, tauriųjų, dėmėtojų, fazanų, povų... Daug gyvūnų auginame.“

Verslininkas džiaugiasi jo žvėryną „papildžiusiais“ vilkų jaunikliais. „Jie dar mažiukai... Gimė prieš maždaug tris savaites. Tik neseniai praako. Motina vilkė, paėmusi juos už čiuprynos, pernešė savo vaikus iš vienos vietos į kitą. Tada ir pamatėme, kad yra vilkiukų“, – Žmonės.lt pasakojo verslininkas. 

Taip, kaip motina vilkė jauniklius nešioja, taip ir A.Bosas juos už sprando paėmęs pozavo nuotraukai. Sako, kitaip jauniklių laikyti griežtai negalima – jie išsigąsta, nesupranta, kas vyksta. 

Savo vyrą su vilkiukais įamžino Daina Bosas.

Asmeninio albumo nuotr./Daina ir Antanas Bosai
Asmeninio albumo nuotr./Daina ir Antanas Bosai

Zoologijos sode gyvūnai turi vardus. O pas A.Bosą žvėryne? „Jau 22-eji suaugę vilkai yra, tai tikrai vardų niekam negalvojame... Vienas, baltas, turi vardą, o kiti – neįvardinti“, – sakė.

Ne paslaptis, kad verslininkas – aistringas medžiotojas. Tačiau nepagalvokite, kad šiuos vilkus jis kažkada „sumedžios“. „Vilkai – saugomi žvėrys, jų medžioti negalima. Jie visi turi čipus, yra pažymėti, užregistruoti. Kiekvienas žvėris turi sertifikatą“, – paaiškina jis. 

Kai klausaisi vilkų staugimo, per nugarą šiurpas eina.

Kam tiek vilkų jam reikalingi?

„Kai klausaisi vilkų staugimo, per nugarą šiurpas eina. Žmonės, kurie gyvena pas mus viešbutyje, labai džiaugiasi turėdami tokią galimybę. Jie specialiai laukia vakaro, kada vilkai pradės kaukti. O jie kaukia kokias penkias minutes. Tai tikra egzotika.

Neplanavome turėti tiek vilkų, bet jie turi tendenciją daugintis... Vilkai dauginasi tada, kai jiems sudaromos idealios gyvenimo sąlygos. Pas mus jiems sąlygos tokios ir yra – maisto netrūksta, gyvena didelėje teritorijoje, turi po kelis hektarus, kur gali lakstyti, landžioti, ką nori veikti. Iš to gero gyvenimo jie ir privedė tiek vilkiukų“, – tikina A.Bosas. 

Tiesa, ne tik grožėtis vilkų jaunikliais, bet ir jais pasirūpinti A.Bosui teks: „Po to, kai vilkiukai sulauks 2 mėnesių amžiaus, juos reikės pagauti, paskiepyti, sučipsuoti, užregistruoti ir vėl atiduoti vilkei.“

Tomo Pikturnos nuotr./Antanas Bosas
Tomo Pikturnos nuotr./Antanas Bosas savo muziejuje
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt