Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Anoreksija sirgusi paauglė atsitokėjo tik tada, kai šokdama į glėbį vaikinui susilaužė šonkaulius

Georgia McGrath anksčiau ir dabar
„Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr. / Georgia McGrath anksčiau ir dabar
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Britė Georgia McGrath (18 m.) iš Halo buvo taip apsėsta tikslo sulieknėti, kad nejučia virto vaikštančiu skeletu. Merginą atsitokėti ir pripažinti, kad serga anoreksija, privertė nelaimingai pasibaigęs šuolis savo vaikinui į glėbį – gležnas kūnas to neatlaikė ir jai lūžo šonkauliai.

Georgia McGrath savo istoriją papasakojo britų portalui „Daily Mail“ tikėdamasi, kad tai galbūt privers susimąstyti ir kitas panašaus likimo merginas, kenčiančias nuo šio sunkaus ir gyvybei pavojingo psichinio sutrikimo.

18-metė savo „lieknėjimo misiją“ pradėjo prieš trejus metus, tuomet ji svėrė apie 63 kg ir kažkas mokykloje ją pavadino stora. Norėdama sulieknėti paauglė laikėsi dietos, kurios metu galėjo suvartoti tik 100 kalorijų per dieną, ir kiekvieną dieną plušėjo sporto salėje. Taip badaujant jos kūno svoris sumažėjo perpus.

„Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr./Georgia McGrath ir jos vaikinas Ashtonas Bentonas
„Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr./Georgia McGrath ir jos vaikinas Ashtonas Bentonas

„Taip desperatiškai norėjau sulieknėti, kad kasdien sporto salėje sudegindavau 1 500 kalorijų, ir dar nubėgdavau 16 kilometrų iki sporto klubo ir atgal iki namų, – apie savo kasdienę rutiną, privedusią prie anoreksijos, pasakojo mergina. – Grįžusi namo apsimesdavau, kad kažką gaminu virtuvėje – palikdavau didžiulę netvarką ir suteptus indus, jog tėvai galvotų, kad pavalgiau.“

Mergina džiaugėsi savo nauja figūra ir nė nesuvokė, kad stovi ant bedugnės krašto. Pripažinti, kad jos lieknėjimas peržengė ribą, privertė nemalonus incidentas, įvykęs praėjusį rugpjūtį: Georgia McGrath ir jos vaikinas Ashtonas Bentonas norėjo pasidaryti romantišką nuotrauką, kurioje Georgia šoktų į glėbį Ashtonui. Deja, porelę fotografavusi draugė užfiksavo ne romantišką akimirką, o momentą, kuomet Georgiai lūžo šonkauliai ir jos veidas buvo perkreiptas skausmo.

„Kai šokau Ashtonui į glėbį tam, kad jį apsikabinčiau, pradėjau rėkti iš didžiulio skausmo ir praktiškai negalėjau kvėpuoti, maniau, kad prasidūriau plaučius, – pasakojo mergina. – Aš buvau liekna kaip lazda ir mano kaulai buvo tokie trapūs, kad šokdama susilaužiau šonkaulius, tai buvo siaubinga, skausmas buvo toks stiprus. Nė akimirkos nebūčiau galėjusi pagalvoti, kad tokią rimtą traumą galima patirti nuo tokio paprasto dalyko kaip pozavimas mielai nuotraukai.“​

Mergina pripažįsta, kad medikai ją buvo įspėję apie jos būklę, bet ji atsisakė tai pripažinti. Tačiau po tos traumos Georgia suprato, kad jai tikrai reikalinga pagalba.

„Tas incidentas su nuotrauka man buvo tarsi žadintuvas, supratau, kad toliau taip gyventi nebegaliu ir pradėjau kovoti su savo mitybos sutrikimu. Dėka mane palaikančių vaikino ir šeimos aš pajėgiau grįžti prie sveiko svorio, be jų manęs čia jau nebebūtų“, – kalbėjo Georgia McGrath.

„Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr./Anoreksiją įveikusi Georgia McGrath ir jos vaikinas Ashtonas Bentonas
„Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr./Anoreksiją įveikusi Georgia McGrath ir jos vaikinas Ashtonas Bentonas

Mergina taip pat prisimena, kad ją labai sukrėtė tai, jog jos prosenelės priešmirtinis noras buvo, kad jos proanūkė pasveiktų.

„Prieš mirtį ji paprašė palikti mus vienas ir privertė mane pažadėti, kad aš gyvensiu, nes ji žinojo, kad beveik nevalgau, – prisiminimais dalijosi Georgia. – Ji man pasakė, kad tiesiog nenori sutikti manęs danguje dar labai ilgą laiką, ir tai mane taip sukrėtė, kad suteikė papildomos motyvacijos kovoje su anoreksija.“​

Dabar Georgia McGrath sveria 66 kg ir džiaugiasi įveikusi anoreksiją, o su savo pasveikimo istorija mergina viliasi įkvėpti kitas likimo drauges ir atverti joms akis, kol dar ne vėlu.

„Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr./Anoreksiją įveikusi Georgia McGrath
„Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr./Anoreksiją įveikusi Georgia McGrath
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Anoreksija
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt