Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Andriaus Tapino atsakas Donaldui Trumpui pribloškė pasaulį

Andrius Tapinas
Gretos Skaraitienės/„Žmonės“ nuotr. / Andrius Tapinas
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

186 eurai – tiek maždaug kainavo vaizdo įrašas apie Lietuvą, kurį sukūrė Andrius Tapinas su “Laisvės TV” komanda. Daugiau nei šešių minučių subtilios autoironijos kupinas klipas pasklido po visą pasaulį.

“Turbūt daugelis matėte smagų olandų satyrikų video, kuriame jie prašo Trumpo, kad Amerika būtų pirma, o Olandija antra. „Laisvės TV“ kartu su kitų Europos šalių (Austrijos, Vokietijos, Ispanijos, Danijos ir tt.) televizijomis įsijungė į varžybas „Norime būti antri“. Bet mes pagudravome, nes puikiai žinome, kad trečia vieta yra svarbiau už antrą. Ponios ir ponai – pristatau jums Laisvės TV video – „Lithuania welcomes Trump“, – iš pradžių paskleidė žinią Andrius.

„Lithuania welcomes Trump | Laikykitės ten su Andriumi Tapinu“ vaizdo klipas

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=0NjkfHbK6BE

Netrukus kitu įrašu socialiniame tinkle A.Tapinas jau džiūgavo.

Laisvės TV šiandien yra ant bangos! Mūsų klipas „Lithuania welcomes Trump“ per pusdienį jau peržiūrėtas 130 000 kartų(sorry, kol rašiau postą, jau Youtube atnaujino, kad 160 000 kartų).

Linkėjimus siunčia ir juo dalijasi ne tik lietuviai ar užsienio lietuvių bendruomenės, bet ir latviai, estai, serbai, vokiečiai, danai, amerikiečiai, britai ir dar šimtai užsieniečių, daugelis kurių galbūt pirmą kartą pamatė, kas ir kokia yra Lietuva. Audringai aptarinėjamas netgi mažytis mūsų “Easter egg” su apversta vėliava.

Apie Laisvės TV, Laikykitės ten, Lietuvą ir Baltijos kelią jau rašo ir žymusis amerikiečių „Vanity Fair“ – „Internet channel”: LaisvesTV posted – “Laikykites Ten video” talking up everything the small nation has to offer, though it admits Lithuania probably doesn’t deserve second place in Trump’s eyes. Still, that doesn’t mean Lithuania doesn’t have anything to pique Trump’s interest“.

Na, žiauriai smagu. Ir linksma”, – pasidžiaugė pasaulio reakcija A.Tapinas.

Šeštadienį portalui Žmonės.lt žurnalistas sakė, kad specialistai pranašauja milijoną peržiūrų. Turint galvoje, kokias dideles sumas išleidžia valstybinės institucijos, kuriančios šalį pristatančius vaizdo klipus, “Laisvės TV” arti 200 eurų išleista suma – mikroskopiškai maža.

“Filmą kūrė aštuonių žmonių komanda. Kitų šalių pristatymu rūpinasi didžiosios televizijos, mes tikrai negalėjome sau leisti to, ką būtų gebėję didieji televizijos kanalai, – pasakojo Andrius. – Įdomu sekti žmonių atsiliepimus – mums labai smalsu, ar žmonės suprato kai kuriuos klipe panaudotus simbolius. Reikėjo suderintis tris dalykus – humorą, norą parodyti šalį ir autoironiją.

Kai kurie teigia, kad mūsų klipas - tai elementarus turistinis prisistatymas. Ką gi, tuomet abejoju, ar taip manantys žino, kas yra autoironija. Juk klipe kalbama, pavyzdžiui, apie tai, kad Lietuva – pirmoji Europos valstybė, surengusi apkaltą prezidentui Rolandui Paksui. Tokiais dalykais juk šiaip nesididžiuojama, kaip ir tuo, kad neva mūsų šalyje – pats greičiausias internetas visame pasaulyje.

Jaučiu, kad mums pavyko išsiskirti tuo, jog norime būti ne antri, o treti, dėl to sveikina ir džiaugiasi olandai - vyksta toks geras humoru persunktas bendravimas".

A.Tapinas sakė sulaukęs ir privačių diplomatų sveikinimų, kuriuos lydėdavo padėka, bet kartu ir atsiprašymas, kad tokiu klipu jie dalytis negali dėl politinių sumetimų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt