Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Kandelis ryžosi nebemeluoti apie drabužių vagystę ir atsipirko bauda

Andrius Kandelis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Andrius Kandelis
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Drabužių vagystę Vilniaus prekybos centre „Ozas“ kategoriškai neigęs ir neįtikimu alibi bandęs gintis šokėjas Andrius Kandelis teisme nutarė atgailauti ir tokiu būdu sulaukė švelniausios bausmės.

Andriaus Kandelio pradėtame ir nevykusiai režisuoti mėgintame detektyve dėl drabužių vagystės iš „Peek & Cloppenburg“ parduotuvės Vilniuje padėtas taškas.

Byla baigta teisme, priimant baudžiamąjį įsakymą.

Tai – pati lengviausia ir mažiausiai nusikaltimą padariusiam asmeniui kainuojanti atsakomybės forma.

Teismo procesas buvo tik simbolinis ir greitai baigėsi, teisėjui Ugniui Trumpuliui paskyrus 452 eurų piniginę baudą.

34 metų A.Kandelis taip pat buvo įpareigotas atlyginti nuostolius prekybininkams.

Kaip rašė Žmonės.lt, pernai liepos 2-osios vakarą buvo užfiksuotas bandymas iš parduotuvės „Peek & Cloppenburg“ pavogti firminių „Hugo Boss“ ir „Pepe Jeans London“ drabužių, kurių vertė siekia 323 eurus.

Vagystės vietoje su įkalčiais įkliuvo įtariamasis, tačiau jis pabėgo. Pardavėjos atpažino A.Kandelį. Vėliau jį suradę policininkai prirėmė prie sienos surinktais įkalčiais. Iš pradžių šokėjas dar mėgino kvailinti žiniasklaidą aiškinamas, kad yra kaltinamas nebūtais dalykais, nes esą nusikaltimo padarymo metu apskritai buvo Palangoje. Siekdamas įrodyti tariamą nekaltumą, A.Kandelis buvo pasisamdęs iškart du advokatus. Tačiau gynyba subliuško.

Prisikrovė visą maišą

Bylos duomenimis, lemtingą vakarą A.Kandelis parduotuvėje buvo nuo 18.20 val. iki 18.47 val.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Parduotuvės atidarymas
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Asociatyvinė iliustracija: parduotuvės atidarymo akimirka

„Peek&Cloppenburg“ persirengimo kabinoje į polietileninį maišelį ilgapirštis įsidėjo vyriškus rūbus: marškinėlius, kurių vertė 46,32 Eur, antrus marškinėlius, kurių vertė 32,95 Eur, trečius marškinėlius, kurių vertė 9,95 Eur, vieną porą kojinių, kurių vertė 11,95 Eur, kitą porą kojinių, kurių vertė 11,95 Eur, kelnes, kurių vertė 97,95 Eur, dar vienus marškinėlius, kurių vertė 14,95 Eur, taip pat marškinėlius, kurių vertė 14,95 Eur, dar marškinėlius, kurių vertė 32,95 Eur, septintus marškinėlius, kurių vertė 34,95 Eur, ir paskutinius marškinėlius, kurių vertė 13,95 Eur, po ko praėjo pro apsaugos vartelius už prekes nesusimokėjęs, tokiu būdu pasikėsino pagrobti svetimą.

Pardavėjai byloje pareiškė 245 eurų dydžio civilinį ieškinį dėl turtinės žalos atlyginimo, nuteistasis viską sumokėjo.

„Nusikalstamos veikos A.Kandelis nebaigė dėl priežasčių, nepriklausančių nuo jo valios, nes buvo pastebėtas ir sulaikytas apsaugos darbuotojo“, – pažymi nusikaltimo tyrėjai.

Pridarė žalos, bet ją atlygino

Ilgapirščio grobtos prekės liko prekybininkams, tačiau pastarieji vis tiek patyrė turtinės žalos, nes išplėšdamas iš drabužių įsiūtas apsaugos juosteles A.Kandelis juos apgadino. 

UAB „Peek&Cloppenburg” byloje pareiškė 245,12 Eur dydžio civilinį ieškinį dėl turtinės žalos atlyginimo. Norėdamas palengvinti savo padėtį prieš teismo procesą, A.Kandelis 2015 m. lapkričio 27 d. į UAB „Peek&Cloppenburg“ sąskaitą pervedė minėtą sumą.

Teisėjas patikėjo atgailos nuoširdumu

Vilniaus miesto apylinkės teismas A.Kandelio atsakomybę lengvinančiomis aplinkybėmis pripažino tai, kad jis galiausiai prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir dėl jos padarymo nuoširdžiai gailėjosi. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Skirdamas A.Kandeliui bausmę, teisėjas atsižvelgė į tai, kad jis pasikėsino padaryti tyčinį nusikaltimą, kuris yra priskiriamas nesunkių nusikaltimų kategorijai, į turto, kurį buvo pasikėsinta pagrobti vertę, taip pat į tai, kad garsusis šokėjas anksčiau nėra teistas, o tik baustas administracine tvarka, dirba.

Teismo paskelbtas verdiktas A.Kandeliui nebuvo apskųstas ir jau įsiteisėjo.

2015 metų antra pusė A.Kandeliui buvo itin nesėkminga. Be šios vagystės istorijos sugriuvo ir jo santuoka su Milda Kandeliene.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt