Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Alytuje daugiabučio sieną išpiešę broliai Gataveckai siunčia žinią apie beglobius vaikus

Piešiniu išmarginta siena Alytuje
Asmeninio albumo nuotr. / Piešiniu išmarginta siena Alytuje
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Kaip dažnai pagalvojame apie vaikus, augančius globos įstaigose? Vaikus, retai arba niekada nesulaukiančius šilumos, mylinčio glėbio, paskatinimo, padrąsinimo, pagyrimo, namų. Kaip dažnai susimąstome, ką mes galime padaryti, kad bent šiek tiek palengvintume jų būtį? O galbūt pakeistume situaciją iš esmės?

Tokiais žodžiais į visuomenę kreipiasi broliai menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai. Socialinėje erdvėje it virusas plinta vaizdo įrašas apie jų naują projektą. Savaitgalį broliai savo piešiniu papuošė vieną iš Alytaus daugiabučių.

Naujosios gatvės 10 namą išmarginęs piešinys čia atsirado ne atsitiktinai. Tai – graži socialinė iniciatyva, skirta vaikų namuose gyvenantiems vaikams integruoti į visuomenę.

Šalis be vaikų namų

Kaip dažnai pagalvojame apie vaikus, augančius globos įstaigose? Vaikus, retai arba niekada nesulaukiančius šilumos, mylinčio glėbio, paskatinimo, padrąsinimo, pagyrimo, NAMŲ. Kaip dažnai susimąstome, ką mes galime padaryti, kad bent šiek tiek, bent trupinėlį palengvinti jų būtį? O galbūt pakeisti situaciją iš esmės?

Posted by Algirdas Ir Remigijus Gataveckai on Monday, 19 October 2015

„Laimingi vaikai – vaikai tarp mūsų“ – taip savo darbą pavaidino broliai Gataveckai. Jie patys 20 gyvenimo metų praleido Alytaus vaikų globos namuose, todėl šis projektas jiems itin svarbus ir asmeniškai.

„Valdžia apsisprendė naikinti vaikų namus ir integruoti juos į visuomenę. Tačiau ar pati visuomenė tam yra pasirengusi? Reikia imtis veiksmų. Su broliu pasiūlėme apie tai kalbėti per socialinę reklamą, meninius projektus, gatvės meną. Subūrėme savanorių komandą ir drauge įgyvendinome idėją“, – Žmonės.lt sakė vienas iš brolių Remigijus.

Asmeninio albumo nuotr./Piešiniu išmarginta siena Alytuje
Asmeninio albumo nuotr./Piešiniu išmarginta siena Alytuje
Asmeninio albumo nuotr./Piešiniu išmarginta siena Alytuje
Asmeninio albumo nuotr./Piešiniu išmarginta siena Alytuje

Pirminė idėja gimė prieš metus, tačiau derybos dėl jos įgyvendinimo truko kelis mėnesius, iš kurių daugiausia laiko atėmė vietos, kurioje bus piešinys, patvirtinimas. Menininkams teko derėtis su ne viena daugiabučių namų gyventojų bendrija, galiausiai projektą pavyko patvirtinti tik iš trečio karto.

„Reikėjo gauti daug leidimų, tačiau galiausiai padarėme taip, kaip norėjome. Turime minčių pratęsti projektą ir Vilniuje, ir Kaune, ir kituose miestuose. Kaip atrodys kiti piešiniai, dar tiksliai nežinome, tačiau idėja išliks ta pati, keisis tik vaikai, kompozicija“, – sakė Remigijus.

Sekmadienį darbus pabaigę broliai jau spėjo sulaukti didžiulio palaikymo ir net pasiūlymų naujiems projektams. Tačiau kai kurie jų Gataveckus ne itin žavi. „Sulaukėme ir pasiūlymų apipiešti apleistus pastatus, bendrabučius, bet šiam projektui tokia koncepcija netinka. Mes ieškome tvarkingo, prižiūrėto namo. Tai yra pagrindinė mintis – kad vaikai iš vaikų namų turi apsigyventi tvarkinguose namuose“, – sakė jis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Menas Grafičiai
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt