Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Akademijoje studijavusi aktorė Aistė Diržiūtė: „Nepatyriau jokio tiesioginio žeminimo ir tyčiojimosi“

Aistė Diržiūtė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Aistė Diržiūtė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Jau kelias dienas nerimsta kalbos apie praėjusią savaitę iš gyvenimo pasitraukusį Lietuvos teatro ir muzikos akademijos studentą. Esą jauną vaikiną pakelti prieš save ranką iš dalies pastūmėjo didelė psichologinė įtampa mokymo įstaigoje.

Po šio tragiško įvykio aktorių bendruomenė susiskirstė į dvi stovyklas: vieni prisiminė savo skaudžią patirtį ir sunkius asmeninius išgyvenimus studijų metu, kiti, priešingai – vertina kompetetingus dėstytojus ir geras jų pamokas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tragedijos sukrėsta Beata Tiškevič: „Akademijoje buvo baisiausia, ką gyvenime esu patyrusi“

Savo nuomonę išsakė ir jauna talentinga aktorė Aistė Diržiūtė. Tarptautinio pripažinimo profesinėje srityje sulaukusi mergina sako nesuprantanti, kaip dėl vieno konkretaus atvejo, kad ir tokio skaudaus, galima kaltinti visą akademiją.

„Šiuo atveju žmogaus tragedija paverčiama savotišku įrankiu kaltinti mokymo įstaigą. Nemanau, kad reikia taip sutirštinti spalvas ir teršti akademijos vardą. Juk įstaigoje dirba daug fantastiškų pedagogų“, – sakė Aistė.

Pasak jos, kiekvienas LMTA studentas iš akademijos išsineša savo asmeninę patirtį, o ar ji skaudi, ar džiaugsminga – priklauso nuo kiekvieno individualiai.

„Daugelis kalba apie baisias, asmenybę žlugdančias situacijas. Jei taip sako ne vienas žmogus, matyt, tame yra tiesos, tačiau gal tokiais atvejais reikia kalbėti atverstomis kortomis? Gal reikia nagrinėti konkrečias problemas, iš naujo pasverti kai kurių dėstytojų kompetenciją, o ne dergti visą akademiją?“ – svarstė A.Diržiūtė.

Apie savo asmeninę patirtį ji kalba tik gerais žodžiais. Taip, buvo sunku, taip reikėjo stengtis, tačiau be sunkaus darbo studijos būtų menkavertės.

„Žinojau, kad aktorystė yra be galo sunki profesija tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Tačiau jeigu tu ateini studijuoti jau su ta mintimi, vėliau yra lengviau, išmoksti su tuo dirbti. Mano kurso vadovai buvo puikūs ir aš esu jiems dėkinga už tai, ko išmokau. Jie man padėjo subręsti ir tapti stipria, brandžia asmenybe. Nepatyriau jokio tiesioginio žeminimo, tyčiojimosi. Juk kai balerinai reikia padaryti špagatą, ją kažkas spusteli. Reikia, kad ir aktorius šiek tiek spusteltų“, – sakė ji.

A.Diržiūtė įsitikinusi, kad dėl kiekvienos savižudybės, dėl kiekvienos depresijos ir kiekvieno panašaus atvejo yra kaltas kiekvienas iš mūsų, kalta visuomenė. „Šio vaikino tragedija paveikė ir mane, ir mano artimuosius. Tačiau norėtųsi, kad situacija būtų vertinama racionaliai, nevienplaniškai, o ne emocionaliai“, – sakė aktorė.

Merginos nuomone, didžiausia akademijos problema – kad čia nedirba psichologinę konsultaciją studentams galintis teikti specialistas. Esą jei daugelis galėtų pasikalbėti, išsikalbėti ir pasidalinti viduje kirbančiomis problemomis, taptų gerokai lengviau tiek studentams, tiek dėstytojams. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Studento tragedija atidengė tamsiąją LMTA pusę – kaip ten įmanoma nepalūžti?

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt