Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Airiška šventė pralinksmino sostinės gyventojus ir jos svečius

Šv.Patriko dienos akimirkos Vilniaus Užupyje
Tomo Tumalovčiaus nuotr. / Šv.Patriko dienos akimirkos Vilniaus Užupyje
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Kovo 17-ąją Airijos vardas skamba visame pasaulyje – šalis tądien švenčia Šv.Patriko dieną, pasilinksminti stengiasi ir pasklidę tautiečiai ar jiems prijaučiantieji.

Jau tradicija tapo Šv.Patriko dieną švęsti ir Vilniuje. Ir šį šeštadienį Vilnelė ginė savo ryškiai žalias bangeles, sutraukdama smalsuolius.

Vis atsiranda būgštaujančių, kad tokios žalios linksmybės kenkia gamtai, tačiau airių šventojo garbei į Vilnelę pilama specialių ir toli gražu nekenksmingų dažų.

Taip keistai ir galingai švęsti nudažant net upes idėja kilo visai netikėtai: 1962 m. Čikagoje darbininkai ieškojo skylių vamzdynuose, tam jie naudojo specialiais žalius dažus. Bet taip persistengė, kad Čikagos upė žaliai nusidažė visai savaitei. Tiesa, tąkart dažai nebuvo tokie draugiški aplinkai, kokie naudojami dabar.

Šv.Patrikas – tai su pagonybe kovojęs misionierius, jo dėka airiai atsivėrė į krikščionybę. Garsus šventasis krikštijo žmones, kūrė vienuolynus, kurių nariai, skelbdami Evangeliją, vėliau pasklido po Europą. Pirmą kartą ši diena paminėta 1737 m. Bostone – Amerikoje.


Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Airija Šventė
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt