Prieš atsidurdamas Holivude Vinas Dieselis dirbo neįtikėtiną darbą: „Raumenys sustiprėjo greičiau nei smegenys“

vida_press_8.22428250 / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-06-03 08:00
Kadaise aktorius Vinas DIESELIS (49) dirbo apsauginiu naktiniuose klubuose, o dabar be jo sunku įsivaizduoti Holivudą. Kokia šio raumeningo vyruko sėkmės istorija?

Dirbęs su tokiais kino grandais kaip Stevenas Spielbergas ir Sidney Lumetas, dabar jis karaliauja net trijuose populiariuose kino cikluose: „Greiti ir įsiutę“ (naujausia – aštuntoji – dalis kino teatrus pasieks dar šį balandį, o devintoji ir dešimtoji suplanuotos 2019-aisiais ir 2021-aisiais), „Trigubas X“ bei „Rydiko kronikos“.

O kadaise Vinas (tikrieji aktoriaus vardas ir pavardė – Markas Sinclairas) tebuvo ambicingas berniukas iš Niujorko, pirmą kartą teatro scenoje pasirodęs vos septynerių ir nuo tada svajojęs užkariauti Holivudą. Astrologės Deloros Vincent sūnus taip niekada ir nesutiko savo tikrojo tėvo („Viskas, ką pavyko sužinoti iš mamos, – tai, kad mano gyslomis teka įvairių tautų kraujas“, – yra sakęs), tačiau puikiai sutarė su patėviu – Niujorko teatro vadovu Irvingu H. Vincentu, kuris it savais vaikais rūpinosi ir juo, ir jo broliu dvyniu Paulu. Būtent Vincento dėka jaunasis Markas susidomėjo aktoryste ir pajuto scenos trauką. Tiesa, pirmąjį vaidmenį teatre pelnė dramatiškai komiškomis aplinkybėmis – pats aktorius ne kartą pasakojo istoriją apie tai, kaip su draugužiais įsilaužė į teatro pastatą Grinvič Vilidže, ketindami jį nusiaubti ir apvogti, tačiau buvo užklupti meno direktorės Crystal Field. Ši, užuot iškvietusi policiją, pasiūlė vaikėzams vaidmenis naujame spektaklyje.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Vargais negalais baigęs mokyklą, kurį laiką dirbo apsauginiu naktiniuose klubuose. „Raumenys sustiprėjo greičiau nei smegenys“, – yra juokais komentavęs šį gyvenimo tarpsnį aktorius. Kai pagaliau ryžosi vykti į Holivudą, iš pradžių net negalėjo susirasti agento – niekas netikėjo, kad šis raumeningas ir arogantiškas vyrukas gali būti talentingas... Ne veltui jau gerokai vėliau kino metras Sidney Lumetas jį įspės: „Kentėsi nuo to, nuo ko jau 100 metų kino pramonėje kenčia gražios moterys – išankstinio nusistatymo. Ir dėl visko kalta tavo išvaizda.“ Įkvėptas pradedančio meksikiečių režisieriaus Roberto Rodriguezo, kuris vos už septynis tūkstančius JAV dolerių sukūrė savo debiutinį filmą „El Mariachi“, ryžosi pasielgti panašiai – nusifilmavo savo paties režisuotoje mažo biudžeto juostoje „Multi-Facial“. Šis trumpametražis filmas 1995-aisiais buvo parodytas Kanuose. Panašiai atsirado ir kitas jo kūrinys „Strays“, kuris sulaukė nemažo susidomėjimo 1997-ųjų Sandanso kino festivalyje ir atkreipė paties Steveno Spielbergo dėmesį. Taip Vinas Dieselis atsidūrė Spielbergo režisuotoje karinėje dramoje „Gelbstint eilinį Rajaną“ – vaidmuo buvo antraplanis, tačiau būtent po jo aktoriaus karjera šovė į viršų. O jis pats iki šiol su pasididžiavimu pasakoja apie tai, kaip buvo sukurtas minėtas jo projektas „Strays“ – už 10 tūkstančių dolerių susukta rūsti gatvių gyvenimo drama apie narkotikų prekeivį, kurį aplanko tikroji meilė. Scenarijų Dieselis parašė kompiuterizuota spausdinimo mašinėle, vėliau ją grąžino į parduotuvę, juostą nufilmavo savaitgaliui išsinuomota kamera, o montavo mėgėjiška aparatūra savo kukliame kambarėlyje. „Buvo sunku? Taip. Tačiau tuo pat metu ir labai smagu bei įdomu. Daug žmonių kalba apie tai, kad norėtų daug gyvenime pasiekti, atsidurti Olimpo viršūnėje. Tačiau įdomiausia tikrai ne tai. Įdomiausia yra pati kelionė į viršų“, – pabrėžia aktorius.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Jei spręstume apie kino žvaigždės populiarumą pagal sekėjų socialiniuose tinkluose skaičių, Vinui Dieseliui nelengva prilygti – vien feisbuke jį seka daugiau nei 101 milijonas, dar 35,5 milijono – instagrame. Neblogas rezultatas buvusiam apsauginiui! Pats aktorius sako ypač mėgstąs feisbuką. „Kai kas skundžiasi, kad šiais socialinių tinklų laikais nebeliko jokio privatumo, tačiau aš esu įsitikinęs, jog tai – nuostabus išradimas. Kur kitur, jei ne feisbuke, su savo gerbėjais galėčiau pasidalyti įrašu, kuriame dainuoju baladę savo vaikų motinai Valentino dienos proga? Arba užmegzti ryšį su tokiu išmintingu žmogumi kaip Markas Zuckerbergas? Jis nuostabus žmogus ir dar mano gerbėjas. Tai jis mane įkalbėjo grįžti į „Trigubą X“!“

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Toji „jo vaikų motina“ – modelis Paloma Jimenez (32), su kuria aktorius jau daugiau nei dešimt metų gyvena Los Andžele. Jiedu augina tris vaikus ir, nors nėra oficialiai susituokę, vadinami viena tvirčiausių Holivudo porų. Jimenez – modelis, dirbo su tokiomis kompanijomis kaip „Coca-Cola“, „Honda“, „Pantene“ ir puošė ne vieno blizgaus žurnalo viršelį, o dabar laiko visus namų kampus ir augina poros atžalas – dukras Hanią Riley (9) ir Pauline (2) bei sūnų Vincentą (7). Ir nekelia mylimajam scenų net tada, kai šis žurnalistams pradeda pasakoti apie... bučinius su kolegėmis. Kaip, pavyzdžiui, pastarojoje „Greitų ir įsiutusių“ dalyje, kur jam teko tai daryti su pačia Charlize Theron (41).

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai