Aktorius Valas Kilmeris stengiasi atsigriebti už ligos sutrikdytus metus

Valas Kilmeris/ SCANPIX nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-03 21:50
Apie kultinio filmo „Top Gun“ („Asai“) tęsinį pirmąkart prabilta dar 2015-aisiais. Tačiau tik šią liepą pasirodė reklamos filmukas, o premjera numatyta dar po metų. Reikia tikėtis, kad joje išvysime ir vieną senosios juostos aktorių Valą Kilmerį (59).

Tiesa, filmuke kadrų su jo personažu Icemanu nėra (iš 1986-ųjų juostos į naują pavadinimu „Top Gun: Maverick“ tikrai „persikraustė“ pagrindinį herojų įkūnijantis Tomas Cruise’as), bet pora dienų po filmuko premjeros Kilmeris buvo nufotografuotas Niujorko gatvėse, dar vėliau – Los Andžele krepšinio labdaros rungtynėse, keliuose renginiuose. Retas precedentas, juk penkti metai kovodamas su sunkia liga – gerklės vėžiu – aktorius gyvena labai uždarai. Ir nors diagnozę iš pradžių neigė, 2017-ųjų balandį išsitarė sveikstąs nuo vėžio.

Atrodo, kad vienam iš devintojo dešimtmečio sekso simbolių, išgarsėjusiam legendinio rokerio Jimo Morrisono vaidmeniu filme „The Doors“ ir blogo vyruko reputacija, nebuvo lengva susitaikyti su liga. Ji trukdė ir dirbti – po trachėjos operacijos balsas gergždė, tino liežuvis, buvo sunku kalbėti ir kvėpuoti. Pasikeitė ir išvaizda – Kilmeris iki šiol kaklaskare dengia randus po operacijos. Nenuostabu, kad aktorius trejus metus nesirodė ekrane.

Valas Kilmeris/ SCANPIX nuotr.
Valas Kilmeris/ SCANPIX nuotr.

Vis dėlto žingsnis po žingsnio į jį grįžo – Terrence’o Malicko juostoje „Daina po dainos“, populiariojo Jo Nesbø detektyvo „Sniego senis“ ekranizacijoje, trileryje „The Super“, komedijoje „1st Born“ („Pirmagimis“), savo režisuotoje komedijoje „Kino Tvenas“ („Cinema Twain“). Pjesę, pagal kurią pastatė filmą, irgi parašė pats – ji sėkmingai statoma teatruose. Bet, žinoma, San Diego kino festivalyje parodytas „Kino Tvenas“ – ne toks įspūdingas sugrįžimas kaip „Asai“, kuriuos žino visi.

Atrodo, aktorius stengiasi atsigriebti už ligos sutrikdytus metus: spalį pasirodo komedija „Jay and Silent Bob Reboot“ („Džėjus ir Tylenis Bobas. Paleista iš naujo“), vienas filmas montuojamas, du rengiamasi filmuoti, paskelbtas dar vienos juostos apie rašytoją Marką Twainą anonsas. Kilmeris – scenaristas, režisierius ir vėl – pagrindinio vaidmens atlikėjas, ekrane įkūnysiąs amerikiečių literatūros klasiką trečią kartą.

Naujausi straipsniai