Aktorius Mindaugas Papinigis debiutuos kaip kino prodiuseris

Mindaugas Papinigis / Kino kūrėjų nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-06-09 10:09
Dar šiais metais kino teatruose pasirodys naujas vaidybinis kino filmas „Kunigo naudą velniai gaudo“. To paties pavadinimo Žemaitės apsakymo siužetas atgims šių laikų kaime. Kriminalinę komediją režisuoja rašytojas, aktorius ir režisierius Alvydas Šlepikas. Vienas iš filmų prodiuserių – aktorius, TV laidų vedėjas Mindaugas Papinigis. Tai bus jo, kaip kino prodiuserio, debiutas.

M. Papinigis yra žinomas aktorius iš tokių kino filmų kaip „Zero“, „Redirected. Už Lietuvą“, „Nesamasis laikas“ ir kitų.

TV žiūrovai M.Papinigį puikiai prisimena iš TV3 serialo „Pasmerkti 3“, kur jis kūrė nusikalstamo pasaulio atstovo Hanso vaidmenį. Neapleisdamas aktorystės Mindaugas nuo šiol mėgins įsitvirtinti ir kaip kino bei televizijos prodiuseris.

Vadovauti komandai M. Papinigiui patinka. Jis teigia, jog jaučiasi savo vietoje. Paklaustas, kodėl kūrybinė komanda sumanė kurti filmą būtent pagal lietuvių rašytojos Žemaitės kūrinį, M. Papinigis lakoniškas: „Klasika visada išliks klasika“.

Žinomas aktorius ir debiutuojantis prodiuseris mano, jog gyvenimo įvykiai yra glaudžiai susiję su likimu, tad ir tai, jog atsidūrė prodiuserio „rogėse“, buvo lemta. 

Kino kūrėjų nuotr.
Kino kūrėjų nuotr.

O likimas M. Papinigiui – iš tiesų dosnus. Jaunas vyras nėra baigęs jokių su aktoryste susijusių studijų, tačiau nuo pat pirmo atsitiktinio kvietimo vaidinti jis vis sulaukia režisierių pasiūlymų ir toliau kurti įvairius vaidmenis.

„Jaučiuosi taip gerai, kad tiesiog negaliu to nedaryti“, – apie naują, iki šiol nepatirtą jausmą, prodiusuojant kino filmą, juokdamasis sako Mindaugas.

Kino ir televizijos užkulisiuose šnekama ne tik apie Mindaugo aktorinius gabumus, bet ir apie jo draugiškumą, paslaugumą, puikius vadovavimo ir bendravimo įgūdžius.

Kino kūrėjų nuotr.
Kino kūrėjų nuotr.

Neabejotina, dėl šių savybių Mindaugas ir sulaukė pasiūlymo prodiusuoti kriminalinę komediją „Kunigo naudą velniai gaudo“.

Naujo kino filmo kūrybinė komanda, įsikūrusi viename vaizdingame Varėnos rajono kaime, susiduria su ne visada maloniais išbandymais, bet tai, pasak M. Papinigio, yra niekis.

„Kaimelis, kuriame jau kuris laikas apsistoję aktoriai, režisieriai, operatoriai ir kiti filmavimo grupės nariai, yra tarsi civilizacijos nepaliestas kurortas“, – šypsosi prodiuseris.

Kino kūrėjų nuotr.
Kino kūrėjų nuotr.

Žinoma, nuolatos dingstantys interneto ryšys ir šiltas vanduo, riebus ir kaimiškas vieno šalimais esančio miestelio kavinės tiekiamas maistas ir kiti panašūs dalykai džiugina ne visada, tačiau kūrybinė komanda to nesureikšmina.

„Filmuojame su geriausia technika, dirbame su žymiausiais aktoriais Lietuvoje ir animacinių filmų balsais, geriausias režisieriais, operatoriais, kameros judesio specialistais, grandioziniais prodiuseriais, tad sąlygos yra idealios“, – pasakoja M. Papinigis.  

Kūrybinė komanda taip pat džiaugiasi, jog tenka dirbti su tokiu žmogumi kaip M. Papinigis. Jis čia – kompanijos siela.

„Mindaugas turi puikų humoro jausmą. Tiesa, subtilų, tikrai nevisiems suprantamą. Jis yra labai adekvatus, paslaugus. Tik geriausiais žodžiais galima būtų apibūdinti. Miegoti eina paskutinis, keliasi pirmas, rūpinasi visais. Kaip tikras laivo kapitonas“, – tokiomis asmeninėmis savybėmis Mindaugas yra apibūdinamas kūrybinės komandos.

Kino kūrėjų nuotr.
Kino kūrėjų nuotr.

Prodiuseris Povilas Skaisgirys, kartu su M. Papinigiu prodiusuojantis naująjį kino filmą, juokdamasis priduria, jog prie visų šitų liaupsių reikia pridėti, jog „Mindaugas yra labai gražus, švelnus, jautrus ir nuoširdus“.

„O iš tiesų, vadovauti kolektyvui yra didelė atsakomybė. Džiaugiuosi, kad man ir Mindaugui su šia atsakomybe susidoroti sekasi sklandžiai“, – surimtėjęs sako P. Skaisgirys.

Kriminalinė komedija „Kunigo naudą velniai gaudo“ jau šių metų pabaigoje kino teatro žiūrovus žada nustebinti linksma ir įtraukiančia istorija, kuri žiūrovus nukels į vieną jaukų, šienu kvepiantį, šiuolaikinį kaimą.

Persekiojamas įtartinos reputacijos verslininko Aleksandro į gimtą kaimą atklysta pagrindinis filmo herojus Remigutis. Čia jo laukia ir senmerge paniškai bijanti tapti mylimoji, ir mirštantis tėvas. Kaip tik tuo metu, po tragiškos vietos klebono žūties, kaime prasideda tikras kriminalas – per gyvenimą sukauptas dvasininko turtas tampa visų miestelėnų taikiniu. Užverda begėdiškos, tačiau itin komiškos kunigo turtų dalybos, tačiau niekas nežino, kur prieš mirtį klebonas paslėpė pinigus...  

Ką prisidirbo Remigutis, kad mafijozai taip trokšta jį pribaigti? Kur slypi klebono sukrauti turtai? Ar išdegs visų planai pasipelnyti? Kas šioje istorijoje išloš, o kas – liks nieko nepešęs?

Filmo kūrėjai teigia, jog juoktis iki ašarų priversianti kriminalinė komedija „Kunigo naudą velniai gaudo“ parodys, ne tik koks gražus yra šių dienų kaimas, kiek nuotykių jame vyksta, bet ir tai, kad amžinos vertybės visuomet yra ir bus. Nesvarbu, ar tu gyveni 2015 m., ar 1903 m.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai