Aktorius Michaelas Douglasas baiminasi dėl vaikų polinkio priklausomybėms

Catherine Zeta-Jones ir Michaelas Douglasas / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-12-30 10:50
Per gyvenimą Michaelas DOUGLASAS (74) patyrė visko. Didžiausias ir džiaugsmo, ir sielvarto šaltinis – didelė šeima. Dabar aktorius nerimauja, ar jo jaunylės atžalos nepaveldėjo... priklausomybių geno.

Kol kas nė vienas iš Douglaso ir Catherine Zetos-Jones (49) vaikų – sūnus Dylanas (18) ir dukra Carys (15) – nebuvo įsivėlęs į kokias nors bėdas, tačiau pats Holivudo veteranas turi labai liūdnos patirties, kalbant apie alkoholį ir narkotikus. 2004 metais perdozavęs mirė jo jaunesnysis brolis Ericas – buvo vos 46-erių. Paties Michaelo pirmagimis (ir vienintelis vaikas iš pirmosios santuokos) Cameronas (39) sunkiai kovojo su heroino priklausomybe, pusaštuntų metų sėdėjo kalėjime už kvaišalų laikymą ir platinimą. Ir tik pastaraisiais metais dėl jo galima atsikvėpti lengviau.

Michaelas Douglasas 1992-aisiais gydėsi nuo alkoholizmo ir narkomanijos reabilitacijos klinikoje. Kartais sakoma, kad brandaus amžiaus (tada jam buvo 48-eri) žmonės nebesuserga priklausomybės ligomis, bet aktoriaus problemos prasidėjo anksčiau.

Nenuostabu, kad Michaelas nerimauja, jog abu jaunesnieji jo vaikai irgi priklauso rizikos grupei. Jis sako nuolat kalbantis su Dylanu ir Carys apie priklausomybių ligas, pasakoja ir apie savo, ir apie šeimos patirtį, pripažįsta, kad reabilitacija jam labai padėjo.

Aktorius, ilgai kaltinęs save buvus blogu tėvu (juk išsiskyrė su pirmąja žmona Diandra, kai sūnui buvo septyniolika), džiaugiasi, kad Cameronui pagaliau viskas gerai, – antri metai jis švarus ir dėkingas visada palaikiusiems artimiesiems, gyvena su brazilų aktore ir jogos instruktore Viviane Thibes (40), augina dukrą Luą, kuriai gruodį sukanka metai.

Jaunikliai svajoja sekti tėvų ir senelių pėdomis. Dylanas groja gitara ir dainuoja, Carys, be galo panaši į mamą, nori vaidinti miuzikluose ar būti modeliu.

Tėvams turbūt ypač neramu dėl Dylano, vaikystėje turėjusio specialiųjų poreikių, – jis skundėsi disleksija, mokymosi sutrikimais. Nes Michaelas ir Catherine puikiai žino šlovės kainą. Catherine ilgai sirgo maniakine depresija, prieš penkerius metus jiedu su Michaelu net buvo ant skyrybų ribos (kaip viena iš priežasčių tada minėta jos būsena). Kelis mėnesius gyveno atskirai, bet galiausiai įveikė nesutarimus, nes – Michaelo žodžiais – abu to troško ir rimtai dirbo.

Catherine psichikos būklę komplikavo ir Michaelo liga (2010 metais jam diagnozuotas liežuvio vėžys, prireikė chemoterapijos ir radioterapijos – liga buvo pasiekusi IV stadiją), ir porą persekiojusios moters grasinimai – Dawnette Knight tikino esanti Michaelo meilužė ir nužudysianti jo žmoną. Persekiotoja nuteista trejus metus kalėti, tačiau Zeta-Jones prisipažino, kad jos nervų sistemai buvo suduotas stiprus smūgis.

Lyg to būtų buvę maža, Douglasą užkliudė ir #metoo banga: žurnalistė, rašytoja Susan Braudy apkaltino aktorių prieš 30 metų masturbavusis jos akivaizdoje, tyčiojusis iš jos išvaizdos ir nepadoriai kalbėjus telefonu.

Michaelas nuo pat pradžių kategoriškai neigė kaltinimus, sakė, kad jie išgalvoti. O Catherine tik neseniai pakomentavo incidentą ir papasakojo, kaip jis sukrėtė ir išsekino. „Tai buvo smūgis pačiai mano moralei“, – sakė ji naujame interviu „The Times“.

Dylanas ir Caris irgi buvo išgąsdinti, net bijojo eiti į mokyklą. Catherine prisimena labai rimtai ir vaikų akivaizdoje kalbėjusis su Michaelu, galiausiai nusprendusi juo patikėti. Juk nebuvo jokių įrodymų, kad žurnalistė sako tiesą: moteris atsirado iš niekur ir apkaltino jos vyrą. Skandalas šiandien lyg ir subliuško, bet aišku, kad tai šeimai nebuvo lengva.

Ką gi, jie išgyveno ir šį išbandymą. Pasveikinti Michaelo su neseniai gauta žvaigžde Holivudo šlovės alėjoje susirinko visi šeimos nariai – atvyko ir patriarchas Kirkas Douglasas (102), jis labiausiai džiaugėsi sūnaus triumfu. O lapkritį Catherine ir Michaelas paminėjo 18-ąsias vestuvių metines – sena savo nuotrauka instagrame ir Catherine prisipažinimu, kad visiškas atvirumas – vienas svarbiausių santuokos sėkmės garantų. „Kai esi tiek metų kartu, turi būti labai sąžiningas. Ir pasipasakoti tokius dalykus, kurių žmonės nepatiki net vaistininkui“, – sąmojingai dėstė ji.

Naujausi straipsniai