Aktorius Jonas Gricius įsimylėjo vokietę Anke: „Pamačiau ją, ir kažkas atsitiko“

Jonas Gricius ir Anke Lechner / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Aktorius Jonas Gricius (30) jau pusę metų gyvena tarp Lietuvos ir Vokietijos – vis skraido pas savo mylimąją, vokietę Anke Lechner (38). Netrukus ir vėl pas ją ketina nuskristi, tik šįkart – be bilieto atgal. 15min J.Gricius pasakojo, kad jausmas jo širdyje yra tikra meilė, kuri gimė išties netikėtomis aplinkybėmis.

Aktorius Jonas Gricius ir Anke Lechner įsimylėję jau pusę metų. Draugauja jiedu per atstumą – štai Jonas pas Anke jau dusyk į Potsdamą skrido, o Anke Vilniuje jį lankė jau keturiskart.

„Vokietijoje anksčiau esu buvęs nekart, bet Potsdame apsilankiau tik dėl jos. Ir, galiu pasakyti, jis už Berlyną man dešimtkart geresnis! Ir mažesnis, ir jaukesnis“, – 15min pasakoja J.Gricius.

Netrukus Potsdame jis ilgėliau užsibus – kol nėra darbų, užsakymų Lietuvoje, tol mylimosios namuose Vokietijoje gyvens. Tai bus pirmas kartas, kada gyvenimas kuriam laikui taps ramesnis, nebe pusiaukelėje.

Jonas Gricius ir Anke Lechner / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Kas turi daugiau laiko, tas ir atskrenda. Vokietijoje Anke dirba Izraelio bendrovėje, jos darbas susijęs su reklama – visokie turistiniai dalykai apie Izraelį... Pas žydus viskas labai paprasta. Jeigu jai reikia kelių laisvadienių, ji gali ateiti, paprašyti ir iškart juos gauti. O aš... Tuojau baigsis visi serialo „Bruto ir Neto“ reikalai, tada išvažiuosiu aš. Bet bilietas tik į vieną pusę. Nežinau, kuriam laikui išvažiuoju. Kai atsiras darbo, važiuosiu atgal. O be darbo koks skirtumas, kur būti“, – šypsosi J.Gricius.

Tik pradėkime viską iš pradžių... Kaip jis tą meilę, vardu Anke, surado?

Meilei nereikia logikos

Savo ir Ankes meilės istoriją J.Gricius pasakoja noriai ir su džiaugsmu. „Mūsų pažinties istorija yra labai gera, – juokiasi. – Turiu draugus, kurie anksčiau išvažiavo pakeliauti po Europą. Jie nuvyko į Vokietiją, ten per „Couchsurfing“ programą (keliautojų pamėgta programa, kai vietiniai nemokamai suteikia pastogę atvykėliams, – aut.past.) rado Anke – pas ją apsigyveno. Mano draugai ir Anke labai susibendravo, taigi vėliau pas ją nuvyko darsyk. Galiausiai ir ji pas juos į Vilnių atvažiavo. Kai aš ją pamačiau, iškart pasakiau: „Ateik čia.“

Jonas Gricius ir Anke Lechner / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Jiedu su Anke susipažino vasarą. Bet Jonas nesibodi prisipažinti: „Gerai... Pirmiausia, dar prieš jai atvykstant, draugai man Anke parodė feisbuke. Taigi kaip ji atrodo, žinojau iš anksto. Vėliau pabendravome ir viskas įsivažiavo... Jau po pirmo karto buvo aišku, kur link judame. Abudu vienas kitam patikome.“

Kuo Anke patiko Jonui? „Logiško atsakymo nėra, nes meilės logiškai niekaip nepaaiškinsi. Pamačiau ją, ir kažkas atsitiko“, – sako aktorius.

Bet gal galima paaiškinti, kuo Jonas pakerėjo Anke? „Ji bandė man aiškinti, kodėl jai patikau, bet man viskas atrodo nelogiška. Kaip čia taip tokia graži, protinga moteris galėjo susižavėti tokiu „pridurku“. Man tai keista... O ji man sako, kad labai graži mano meilė gyvenimui, laisvė ir požiūris“, – šypsosi J.Gricius.

Jonas Gricius ir Anke Lechner / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Tai, kad Anke už Joną aštuoneriais metais vyresnė, nė vienam nesvarbu. „Per visą savo gyvenimą turėjau tik vieną už save jaunesnę draugę. Aš renkuosi vyresnes moteris, nes man įdomiau su jomis šnekėtis“, – šypsosi J.Gricius.

Nesvarbu ir kad iš skirtingų jiedu šalių. „Lietuva ir Vokietija nėra labai skirtingi kraštai, bet juose labai skiriasi žmonių požiūris į tvarką. Pas juos viskas yra tvarkoje – „alles in Ordnung“. Pats aš nesu labai tvarkingas, preciziškas. Bet vokiška tvarka man patinka. O kad kažkas netiktų ar nepatiktų... Ne, taip tikrai nėra“, – šypsosi Jonas.

Kada pirks žiedą?

Kad J.Gricius Lietuvoje yra žinomas aktorius, A.Lechner jau žino. Tiesa, patikėjo ne iš karto.

Jonas Gricius ir Anke Lechner / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Pats tuo niekada nesigiriu, bet kai tada vasarą susipažinome, draugai jai papasakojo, kas aš per vienas. Tik tada ji nelabai tikėjo... O dabar jau tiki. Iš tiesų, jai šiek tiek vienodai, žinomas aš ar ne. Kadangi pati yra iš Vokietijos... Nors neslepia, kad patirtis įdomi. Prieš pasakodamas mūsų istoriją jums, pirmiausia paklausiau jos nuomonės. Ji iškart sutiko: sakė norinti, kad visas pasaulis žinotų, jog mes kartu“, – juokiasi J.Gricius.

Žinoma, savo pasirodymus televizijos serialuose, lietuviškame kine, Jonas Ankei jau spėjo parodyti. „Ji, žinoma, nesupranta, ką aš tame ekrane ir su kuo kalbu. Bet sako, kad jai patinka ir gražu“, – tikina.

Kol kas A.Lechner nesupranta, kai J.Gricius kalba lietuviškai. Bet lietuvių kalbos ji jau ėmė mokytis, priešingai nei kad Jonas vokiečių.

„Ima gimti planas, kad Anke atsikraustytų gyventi į Vilnių. Ji nori čia persikraustyti. Sakė, šitą miestą įsimylėjo“, – sako J.Gricius.

Jonas Gricius ir Anke Lechner / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Taigi Anke jau mokosi lietuviškai, jau planuoja gyvenimą Lietuvoje... O ar Jonas planuoja, kur pirks sužadėtuvių žiedą?

„Apie žiedą jau galvoju. Bet nežinau, kada jį įteikti. Kol kas kartu esame tik pusę metų“, – sako aktorius. Ir su džiaugsmu priduria: „Tėvams Anke labai patinka, jie ją priėmė puikiai. Štai, sėdi mama su Anke ir bendrauja...“

Maloniai ir, svarbiausia, noriai su Anke bendrauja visi. „Mano žmonės Anke priėmė labai gerai. Žinote, būna kartais, ateini į vakarėlį ir negali atsitraukti nuo savo poros – turi užimti ją, kažką daryti. O su Anke viskas kitaip. Galiu ką tik noriu daryti, nes mano draugų ratas tučtuojau pavirto jos draugų ratu“, – pokalbį su 15min baigė labai laimingas ir labai įsimylėjęs J.Gricius.

Jonas Gricius ir Anke Lechner (13 nuotr.)
+7
Skaitykite daugiau