Aktorius Javieras Bardemas leidosi į nuotykį, kuriam ryžosi tik 50 žmonių pasaulyje

Aktorius Javieras Bardemas / Scanpix nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-22 20:20
Ispanų aktorius Javieras Bardemas (48) atostogų metu leidosi jūros link. Tačiau patysoti paplūdimyje ir pasideginti jam nepavyko.

Kartu su broliu taip pat aktoriumi Carlosu Bardemu jis nusigavo į kitą žemyną – Antarktidą, prie Vedelio jūros. Aktorius stebėjo būrius pingvinų, grožėjosi ledynais ir banginiais. Svarbiausia – leidosi į rizikingą nuotykį: nardymo aparatu, skirtu dviem žmonėms, nusileido į jūros dugną 700 metrų gylyje.

Greenpeace nuotr.
Greenpeace nuotr.

Per visą noro užkariauti Antarktidą istoriją tam ryžosi tik 50 žmonių.

Į neįprastą kelionę aktorius leidosi organizacijos „Greenpeace“ kvietimu. Jau kelerius metus ši organizacija bando įsteigti 1,8 kvadratinio kilometro ploto Antarkties vandenyno draustinį. Šią iniciatyvą palaiko 900 tūkstančių žmonių, daugiau nei 40 garsių asmenų.

Kelionės metu Javieras Bardemas rašė dienoraštį, kuriame fiksavo mažiausias detales, daugiausia dėmesio skyrė būtent nusileidimui į Vedelio jūros dugną.

„Kai pradėjome nirti po vandeniu, pasijutau kaip nesavas. Tačiau tai buvo neįtikėtina patirtis. Net nesitikėjau tokiame gylyje pamatyti tiek gyvenimo, tokias ryškias spalvas. Rausvi, geltoni ir žali koralai, kempinės dugne – nuostabu“, – liejo įspūdžius aktorius.

Jis pripažino, kad keliauti po Antarktidą žymiai sunkiau nei atlikti sudėtingus triukus kine. Jam dar labai įsiminė susitikimas su tūkstančiais pingvinų, kurie nebijo žmonių ir drąsiai artinasi. Jį nuliūdino žinia, kad šiuo metu vis dažniau Antaktidą lankantys lietūs gali būti daugybės paukščių rūšių žūtimi.

Greenpeace nuotr.
Greenpeace nuotr.

Antarktida – pati sausiausia vieta planetoje. Čia lyja, būna sniego, tačiau rečiau nei kituose žemynuose. Bet tik iki šiol – kai klimatas ėmė keistis.

„Mes permirkome lietuje. Tai pavojinga pingvinams. Minkšta plunksnuota šių paukščių apačia saugo šilumą, taip reikalingą jaunikliams, o kai plunksnos sušlampa – šiluma dingsta, jaunikliai sušąla. Paradoksas, tačiau pingvinai žūsta nuo šalčio dėl klimato atšilimo“, – rašė Javieras Bardemas.

Pastaruoju metu žvaigždės vis apsilanko Antaktidoje, taip populiarindamos tokį neįprastą poilsį. Pavyzdžiui, „Victoria's Secret“ modeliai Josephine Skriver ir Jasmine Tookes Antarktidoje viešėjo per Kalėdas. „Antarctica XXI“ kompanija siūlo savaitės turą iš Čilės į Antarktidą, Vernadsky stotį, maždaug už 13 tūkstančių JAV dolerių. Gruodžio-vasario mėnesiais ten pakankamai komfortiškas oras, temperatūra – apie nulį laipsnių, aplink bėgioja pingvinai. Baras „Faraday“ septyniems žmonėms paskelbtas geriausiu pasaulyje, taip bent jau jį įvertino britų gėrimų žinovai Joel Harrison ir Neil Ridley.

Javieras Bardemas dažnai bebaimis nutrūktgalvis ne tik kine, bet ir gyvenime. Jo išraiškinga nosis buvo sulaužyta per konfliktą bare vos devyniolikos metų, žalioje jaunystėje dėl karšto būdo neretai įsipainiodavo į muštynes, tačiau po vienų, itin žiaurių, bet kokia prievarta jį pradėjo bauginti ir erzinti, negali jos ramiai matyti net ekrane. Todėl gerai pagalvoja prieš sutikdamas filmuotis juostose, kuriose netrūksta smurto scenų, – „žiaurumas gali būti priemonė, o ne tikslas“. Tik dėl to tikina sutikęs filmuotis ir kol kas vienintelį „Oskarą“ jam pelniusiame brolių Coenų filme „Šioje šalyje nėra vietos senukams“.

„Coenai – genialūs kūrėjai, jais galima pasitikėti, – tikino žurnale „GQ“. – Tačiau aš tikrai kankinausi. Būtumėte pamatę, kaip elgiausi filmavimo aikštelėje! Kai kamera išsijungdavo, verkšlendavau, kad man labai sunku. Nors jie, niekšai, tik juokdavosi iš manęs ir erzindavo...“

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Jis neatveria savo asmeninio gyvenimo su žmona aktore Penelope Cruz. Bet kartą prisipažino ilgai svarstęs, ar verta susitikinėti su tautiete, kuri vėliau tapo žmona.

Jiedu pažįstami nuo 1992-ųjų, kai kartu filmavosi ispano Bigaso Lunos komedijoje „Kumpis, kumpis“, tačiau romaną užmezgė Woody Alleno juostos „Viki Kristina Barselona“ filmavimo aikštelėje ir tuomet ji jam pasirodė... „per daug karšta ir linkusi į kivirčus“.

Kadras iš filmo
Kadras iš filmo

Galiausiai jis neatsilaikė prieš žaviosios kolegės kerus – galbūt būtent dėl karšto kraujo ji jam pasirodė „gražiausia ir seksualiausia iš visų sutiktų moterų“. 2010-aisiais pora susituokė Bahamose ir dabar augina sūnų Leo (7) bei dukrą Luną (4).

Scanpix nuotr.
Scanpix nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai