Aktorius Giedrius Savickas vaikystėje neturėjo daug: „Būdavau pavalgęs ir gerai“

Giedrius Savickas / UNICEF nuotr,
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Šeštadienį televizijos eteryje bus rodomas grandiozinis UNICEF šou „Už kiekvieną vaiką“. Giedrius Savickas, teatro, kino ir televizijos aktorius bei vienos iš UNICEF misijų dalyvis, turėjęs galimybę iš arti susipažinti su žodžiais sunkiai apsakoma Afrikos vaikų gyvenimo realybe, taps vienu iš šou vedėjų.

Gerumo kupiną vakarą eteryje laukia dar nematyti šių metų misijos dalyvių, vykusių į skurdųjį Svazilandą, įspūdžiai. Jautriomis istorijomis dalinsis kunigas Ričardas Doveika, žurnalistas, keliautojas, laidų kūrėjas Vytaras Radzevičiaus ir aktorė Virginija Kochankystė.

Artėjant šeštajam šou „Už kiekvieną vaiką“, G.Savickas prisiminė tai, ko iki šiol negali pamiršti iš savo misijų Tanzanijoje ir Haityje bei atskleidė keletą vaikystės faktų.

Giedrius Savickas / UNICEF nuotr,

Dviejose UNICEF misijose dalyvavusio aktoriaus atmintyje giliai įsirėžė sukrečiantys Afrikos kasdienybės vaizdai. Labiausiai Giedrių sujaudino susidūrimas su žemyne paplitusiu AIDS. „Mane sukrėtė netikėtumas, kai gydytojai, tikrindami mažą mergaitę nuo paprasčiausio kosulio, galiausiai jai diagnozuoja AIDS, o vėliau paaiškėja, jog ir visa jos šeima serga šia baisia liga“, – kalbėjo aktorius.

Jis prisiminė ir savo paties vaikystę. Aktorius pripažįsta, jog neturėjo daug, tačiau priduria: „Svarbiausia, būdavau pavalgęs ir gerai. Skirtingai dabar mūsų vaikai turi viską, o kai jiems papasakoju apie Afriką ir tų vaikų realybę, jie negali patikėti“.

Paklaustas, kaip ruošiasi UNICEF renginiui G.Savickas pabrėžia: „Tai yra visų žmonių bendras reikalas. Svarbiausia yra tai, kokie pokyčiai įvyks po šio renginio“.

G.Savickas – ne vienintelis šou „Už kiekvieną vaiką“ vedėjas. Kas prisijungs prie jo, bus atskleista netrukus.

Apie UNICEF

UNICEF yra daugiausiai vaikų gyvybių išgelbėjanti organizacija pasaulyje. UNICEF siekia užtikrinti kiekvieno vaiko teises ir gerovę. Kartu su partneriais mes dirbame 190 šalių ir teritorijų, kad šį įsipareigojimą paverstume tikrove. Ypatingą dėmesį skiriame labiausiai pažeistiems ir pamirštiems vaikams, kad pagalba pasiektų visus vaikus ir visur.

Apie projektą „Už kiekvieną vaiką“

UNICEF projektą „Už kiekvieną vaiką“ globoja J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Misija Svazilande – tai šeštasis UNICEF ir TV3 bendradarbiavimo vaisius, skirtas pasaulio vaikams.

Jo kulminacija įvyks spalio 24 d. 19.30 val. TV3 tiesioginiame eteryje nuskambėsiančiame UNICEF šou „Už kiekvieną vaiką“. Vakaro metu žiūrovai išvys ne tik įsimintinas akimirkas iš R. Doveikos, V. Radzevičiaus, V. Kochankytės ir J. Majauskaitės misijos į Svazilandą bet ir stebės įspūdingus, specialiai šou ruošiamus scenos žvaigždžių pasirodymus.

Per pastaruosius penkerius metus UNICEF organizuotose misijose Kambodžoje, Siera Leonėje Tanzanijoje, Haityje, Mozambike dalyvavo tokie žinomi žmonės, kaip dainininkai Marijus Mikutavičius ir Merūnas Vitulskis, aktorė Jurgita Jurkutė-Širvaitė, olimpiniai Jevgenijus Šuklinas ir Evaldas Petrauskas, aktoriai Virginija Kochanskytė ir Giedrius Savickas, TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė, TV3 laidų vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva.

Skaitykite daugiau