Aktorius Dominykas Vaitiekūnas: „Demonstruodamas agresiją sulaužiau ne vieną lazdą“

Dominykas Vaitiekūnas / Asmenininio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-04-27 16:29
Balandžio 28 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje sostinės publikai bus pristatytas iškiliausias Lietuvoje pastatytas Brodvėjaus miuziklas „Čikaga“. Daugelis scenoje išvys ir mylimą dainininką Dominyką Vaitiekūną, kuris miuziklo dainavimo specialiai mokėsi Londone. „Rytoj į sceną lipsiu ne aš, o mano „nabagas“ personažas Eimosas Hartas, kurio žmona nugalabijo meilužį“, – sako Dominykas ir atskleidžia, kad repeticijų metu jam dėl vaidmens teko sulaužyti ne vieną lazdą.

„Čikaga“ legendinį miestą vaizduoja trečiajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, kuomet čia klestėjo kriminalinis pasaulis ir skambėjo džiazo ritmai. Kūrinio epicentre – dvi miesto žudikės, užrakintos Kuko apygardos Čikagos kalėjime. Naktinio klubo žvaigždė Velma kali už vyro ir sesers žmogžudystę, kurią įvykdė užtikusi juodu lovoje.

Choro mergaitė Roxie nusikalto nugalabijusi meilužį, su kuriuo apgaudinėjo savo vyrą. Nenorėdama prarasti populiarumo ir žvaigždės blizgesio Velma pagalbon pasitelkia kalėjimo matroną Mama Morton ir nei vienos bylos nepralaimėjusį advokatą Billy Flynną. Velmos įkalinimas atsiduria pirmuosiuose žiniasklaidos puslapiuose ir taip ji ruošiasi sensacingam sugrįžimui į šou pasaulį. Tačiau Roxie taip pat pasirodo esanti nepėsčia ir iš savo rankovės ima traukti slaptus ginklus...

„Rytoj į sceną lipsiu ne aš, o mano nabagas personažas Eimosas Hartas, kurio žmona nugalabijo meilužį, tas kvailelis bandys prisiimti kaltę, iš tos didelės meilės šliaužios aplinkuj ir darys viską, kad tik išgelbėtų savo santuoką. Manot, jam pavyks? Manykit, ką norit, bet ateikite palaikyti jo.. nes ... nelabai kas ten jį palaiko“, – kalba Dominykas Vaitiekūnas, savo personažą kartais linksmai vadinantis Ponu Celofanu.

Repetuojant savo vaidmeniui, D. Vaitiekūnui teko sulaužyti ne vieną lazdą. Vienoje scenoje jis vaidina pagrindinės herojės, jo žmonos, fantaziją.

„Nors mano personažas yra neagresyvus, tačiau toje vietoje iliustruoju savo žmogžudės žmonos melagingus parodymus teismo scenoje. Demonstruodamas agresiją repeticijų metu sulaužiau ne vieną lazdą. O pasirodymo metu naudosiu didelį veržliaraktį, nes mano herojus – automobilių serviso darbuotojas.“

Fotodesantas.lt nuotr.
Fotodesantas.lt nuotr.

Šiais metai miuziklas „Čikaga“ už scenografiją gavo „Auksinį scenos kryžių“.

„Kiekvienas spektaklio pastatymas dažniausiai turi dvi sudėtis. Miuziklas „Čikaga“ nėra išimtis. Bendras miuziklo atlikimo vaizdinys – ryškus charakteringas muzikinis išpildymas. Tokiu prioritetu vadovaudamiesi skirstome sudėtis, nors abi jos yra puikios. Galiu atskleisti, kad Vilniuje turėsime aistringai emocionalią artistų sudėtį“, – sako režisierė Rūta Būnikytė.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Nors visi scenoje Vilniuje pasirodysiantys artistai jau yra pasirodę bent viename iš jau penkių „Čikagos“ parodymų, toks jų sudėties variantas scenoje bus pirmą kartą. Įdomus faktas, kad ir Brodvėjaus scenoje rodomos „Čikagos“ artistų sąstatas nuolat kinta – keičiasi ne tik antraplanių, bet ir pagrindinių vaidmenų atlikėjai. Miuzikle pasirodė tokios šou pasaulio žvaigždės kaip Usher, Brandy, Melanie Griffith, Jerry Springer, Brooke Shields, Kevin Richardson, Ashlee Simpson, Sofia Vergara, Mel B ir kiti.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

„Iš vienos pusės turėti vieną sudėtį yra patogu, tačiau kiekvienas naujas partneris visada palieka neramią ir aktyvią improvizacinę aktorystės pusę. Visada gali sulaukti naujos spalvos, gesto ir tai kurs gyvesnę šalia esančių aktorių sceninę būseną. Artistų sąstato pokyčiai daro mūsų miuziklą gyvu, pulsuojančiu ir nuskambančiu įvairiomis spalvomis“, – aiškina režisierė.

Miuziklui „Čikaga“ artistų buvo ieškoma ne tik Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Vaidmenims sukurti čia nepakanka vien gero vokalo – ne mažiau svarbus ir aktorystės menas bei choreografiniai gebėjimai. Speciali atranka buvo daroma ne tik į solinius vaidmenis, bet ir į ansamblį bei šokėjų trupę. Iš viso scenoje „Siemens“ arenoje pasirodys 47 artistai.

Žmonės.lt
Temos:
Aktualu

Naujausi straipsniai