Aktorius Aidanas Gillenas režisierių atrandamas iš naujo – pasirodė naujausiame HBO seriale

Aidanas Gillenas / „Scanpix“ nuotr.
Aidanas Gillenas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
2019-09-19 14:00
AA

„Sostų karai“ atvėrė duris ne tik debiutantams. Tarsi naujomis akimis prodiuseriai ir režisieriai išvydo airių aktorių Aidaną Gilleną (51), nors iki Piterio Beilišo jis atliko kone 80 vaidmenų.

Personažo gerbėjai ir šiandien įsitikinę, kad taip ilgai – iki pat septintojo sezono – ištvėręs Mažapirštis kažkaip išliko gyvas, ir jei kada nors kam nors šaus nepaprasta mintis filmuoti tęsinį ar priešistorę, jis ims ir sugrįš. Šiaip ar taip, jį įkūnijęs aktorius šiandien turi iš ko rinktis vaidmenis ir nepuoselėja iliuzijų dėl publikos meilės tvarumo, nors neslepia, kad malonu, kai žmonės gatvėse kreipiasi personažo vardu, – tai reiškia, jog aktoriumi patikėjo. 

Jis pripažįsta, kad „Sostų karai“ buvo svarbūs jo karjerai, tačiau primena, kad ir be šio serialo darbo nestokojo. Sakykim, dar vienas populiarus serialas „Birmingamo gauja“, kaip lietuviškai dažnai vadinamas „Peaky Blinders“, – „Sostų karų“ bendraamžis, bet juk buvo filmai „Karalius Artūras ir kalavijas“, juodojo humoro drama „Kalvarija“, mini serialas „Čarlis“, spektakliai teatre ir taip toliau – Gillenas mėgsta keisti vaidmenis, vietas bei žanrus ir nenori būti vieno amplua aktorius. Tiesiog, kaip žino iš patirties, žmonės taip greitai viską pamiršta. „Sostų karai“ galbūt liks atmintyje kiek ilgiau, bet net didžius kūrinius anksčiau ar vėliau išstumia kiti. 

Aidanas Gillenas seriale „Sostų karai“ / „Scanpix“ nuotr.

Naujajame HBO seriale „Projektas „Mėlynoji knyga“, kurio ėmėsi pats Robertas Zemeckis, Gillenas vaidina visai kitokį nei Beilišas personažą. Allenas Hynekas – išties gyvenęs mokslininkas, astrofizikas ir astronomas, neatpažintų skraidančių objektų tyrėjas, konsultavęs JAV karines oro pajėgas NSO klausimais. Vienas iš tokių projektų ir pavadintas „Mėlynuoju“. Mokslininkai ir kariškiai sau rūpimus dalykus iš jo išspaudė, dabar – kino kūrėjų eilė: ateiviai iš kosmoso, tikėjimas ir netikėjimas nežemiškos kilmės gyvybe visatoje, mokslo tyrimai ir suklastoti įrodymai, nuoširdus kontaktavusiųjų tikėjimas ir beatodairiškos skeptikų abejonės – visada karštos temos. Kaip ir neatskleistos paslaptys, nuo piliečių slepiamos vyriausybės. Sąmokslo teorijos irgi neišeina iš kino mados.

Pats aktorius interviu sakė nuo vaikystės tikėjęs, kad visatoje dar esama gyvybės, – kaip ir bet kuris vaikas, matęs Spielbergo „Artimus trečiojo laipsnio kontaktus“. Visos „Projekte „Mėlynoji knyga“ dėstomos istorijos grįstos faktais – įvykiai, apie kuriuos sukasi veiksmas, arba išties buvo, arba apie juos pranešę žmonės šventai tuo tikėjo. Į kai kuriuos klausimus taip ir lieka neatsakyta, į kai kuriuos atsakoma visiškai žemiškai ar atskleidžiama, kad žinia buvusi melaginga. O dalies tiesiog neįmanoma paaiškinti: paties Aidano žodžiais, serialas – mokslinė fantastika, paremta moksliniais faktais. Tuo jis ir skiriasi nuo kitų to paties žanro kūrinių.