Aktoriui, režisieriui, teatro vadybininkui Adolfui Večerskiui – septyniasdešimt

Adolfas Večerskis/Mindaugo Vaičiulio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-04 13:14
Šiandien aktoriui, režisieriui, teatro vadybininkui, buvusiam Lietuvos nacionalinio dramos teatro generaliniam direktoriui, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino karininko kryžiaus kavalieriui Adolfui Večerskiui sukanka 70 metų. Su garbingu jubiliejumi aktorių šiandien sveikina kolegos, visuomenės veikėjai ir aukščiausi šalies pareigūnai.

Garsus Lietuvos aktorius sako šią dieną praleisiantis besimėgaudamas kavos puodeliu su šeima: „Tai – mano meilės jubiliejus. Šiandien švenčiu kartu su visais: žiūrovais, artimaisiais. Didžiulės puotos surengti man neleidžia sveikatos problemėlės, o mano „mylimukų“ tiek daug, kad su visais atšvęsti nerizikuočiau. Jei viskas bus gerai – didžiulę šventę aš surengsiu per savo 71-ąjį gimtadienį. “

Jubiliejų Adolfas vertina kaip naujojo „aš“ gimimą. Jokio liūdesio, tik džiaugsmas aplanko dėl tų metų, kurie jau praėjo. 

Lietuvos teatrui A. Večerskis linki ne tęstinumo, o kuo daugiau naujovių. „Sakau, kad tokio teatro, kokį mes kūrėme, jau nebėra.“ Aktorius įsitikinęs – nieko tęsti nereikia. Priešingai, gyvenime viskas įdomiau, kai papučia nauji vėjai. 

Adolfas Večerskis su žmona Viola / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Adolfas Večerskis su žmona Viola / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Su jubiliejumi aktorių sveikina ir premjeras Saulius Skvernelis, dėkodamas už talentingą kūrybą bei indėlį į Lietuvos kultūros puoselėjimą.

„Jūsų vaidmenys įrašyti į Lietuvos teatro ir kino istoriją, o Jūsų santūrūs, bet išraiškingi ir įtaigūs žodžiai, perduodantys svarbias emocijas žiūrovui, bus vertinami ir ateities kartų. Telydi Jus vidinė ramybė ir stipri sveikata!“, –  rašo Premjeras.

A. Večerskis 1949 m. rugsėjo 4 d. gimė Kretingoje. Baigė Šilutės I vid. mokyklą (Herderio gimnazija). vėliau – Lietuvos valstybinę konservatoriją (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija), kur įgavo aktoriaus specialybę.

Vėliau tęsė mokslus Aukštojo profesinio mokymo institute, kur apsigynė teatro vadovo diplomą. A. Večerskis, baigęs mokslus, išvyko į Ameriką ir žinių sėmėsi Tarptautiniame Niujorko meno institute, kur jam buvo įteiktas meno ekonomikos ir vadybos sertifikatas.

1970 – 1991 m. A. Večerskis vaidino Lietuvos valstybiniame dramos teatre (dabar Lietuvos nacionalinis dramos teatras), o 1992 m. įkūrė pirmą privatų teatrą Lietuvoje „Vaidilos ainiai“ (nuo 1997 m. – ,,Adolfo Večerskio teatras“).

Nuo 2005 iki 2010 metų A. Večerskis vadovavo Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui, režisavo 21 spektaklį, išvertė 12 pjesių, sukūrė daugiau kaip 100 vaidmenų teatre, 38 – televizijos spektakliuose, ir 23 – kine.

2008 metais A. Večerskis apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino karininko kryžiumi.

Naujausi straipsniai